Spavé dítě a hodně mléka

ivis_b
29. srp 2016

Prosím o radu. Malému je 10 dní, kojení se tak nějak rozběhlo, ale poslední dva dny je to děs. Malý měl (a asi ještě má) novorozeneckou žloutenku, takže je od začátku dost spavý, musím ho na kojení budit ve dne i v noci (po 3 hodinách, v noci jeden interval po 4 hodinách), sám by se nevzbudil. Buzení dělalo od začátku větší či menší problém, ale dva dny zpět je to ještě horší, i když se mi podaří ho vzbudit, saje třeba 3-4 minuty a pak usne a nejde nijak vzbudit. Někdy ho přemluvím a ještě třeba dvě minutky potahá. Mlíka mám dost a to je možná další problém - teče všude kolem a malý má pak problém se pořádně přisát. Můj dotaz zní - jak bojovat se spavým miminkem? Zkoušela jsem lechtat, svlíkat, přebalovat, otírat studenou žínkou, ale ve výsledku u kojení stejně hned vytuhne. Kojím vleže a vsedě, teď se snažím kombinovat oba způsoby. A další dotaz - co dělat, aby mi mlíko samo tolik neteklo a malý mohl pěkně tahat? Co když tahá jen těch pár minutek a v prsu je ještě dost mlíka? Mám ostříkávat, nebo to nechat? Kojím jedno kojení z jednoho prsa. Děkuju za rady, prcek včera trochu míň kakal i čural bych řekla, tak jsem z toho nervní.

astyna
29. srp 2016

ahoj, já jsem měla taky takového nesavce 😒 Mléko jsem odstříkávala a poté dokrmovala injekční stříkačkou, ale je to děs...Mě to taky teklo všude, prostěradlo se skvrnama, plenka přes prsa se dala ždímat 😖 U nás byl problém ten, že on se hodně špatně přisával, sál "neefektivně" a hubnul a hubnul...

Počítáš počet plen, které mu denně přebalíš? Mělo by jich být asi 6-8. Já jsem toho času denně přebalila asi jen 3x...

Ono v tomhle období se dítě vše učí a fakt to potřebuje čas, než se to ustálí, u nás to trvalo asi 2 měsíce...

svetlus_pepca
29. srp 2016

Mléko bych odstříkávala. Když na to přijde, můžeš ho i zamrazit. Na netu určitě najdeš, jak dlouho může v mrazáku být, já už si to nepamatuju. Ale jak bojovat se spavcem, nevím. Malý taky hodně spal. Napřed jsem ho moc nebudila, ale začala mu klesat váha, takže jsem budila a zase se to srovnalo. Dej tomu čas, taky jsem s kojením "bojovala". Byla jsem po CS. Hlavně, aby miminko prospívalo (to ti řekne pediatr na kontrole) a ty se zbytečně netrap 😉

sromulenka
29. srp 2016

Pokud je miminko ještě subikterické mělo by hodně pít, Aby pak více čůral a kadil a tím tak odcházel přebytečný bilirubin. Dávat ho k oknu na denní světlo, vytáhnout žaluzie a i když je pod mrakem - ideální světlo. Kojit ho i nahaté jen v plence. Zkusit změnu polohy třeba, že budete ležet na zádech a nahatého si jej přiložíte k prsu. Jinak vše děláte dobře. I když baští jen 5 minut, nevadí, hlavně že něco vypije.Co nevypije u kojení, a Vy máte plné a bolavé prsy, mlíčko odstříkat a uchovat. V lednici vydrží 24h. V mrazáku 3 měs. Pokud mléko hodně teče a malý nestíhá pít, je dobré, kojit v leže na boku a prso si jakoby trošku přimáčknout aby tolik neteklo. Nebo si před kojením mlíčko trochu odsát odsávačkou. Pokud po kojení nemáte potíže - hodně nalitá, bolavá prsa a nedělají se Vám zatvrdlinky, odstříkávat nemusíte. Ale tím, že málo pije - budila bych ho po 2,5h. I v noci. Než bude pěkně sát a prospívat.