Škaredá řídká hnědá stolice 6týdenního miminka a pláč

darina7
25. lis 2016

Ahoj maminky,

prosím o radu. Malou sice trápívaly prdíky, ale začali jsme masírovat bříško, dlouho jsme dávali kapičky bio gaia a protiprdíkové (v minulosti espumisan, pak coliprev s laktázou), nejedla jsem laktózu a byla krásné usměvavé miminko.. Ve středu jsme ale byli u doktorky, která řekla, že ty kapky s laktázou jsou zbytečné, že má stolici pěknou a máme dávat místo toho espumisan, tak jsem coliprev vysadila a od té doby nekakala, v noci hrozně plakala a druhý den odpoledne už jsem si s ní nevěděla rady, úplně mi ten její pláč trhal srdíčko, tak jsem zkusila rourku a vyjelo hrozně moc - 3x takové hnusné smradlavé jinak barevné (do hněda a řidká) stolice..espumisan jsem vysadila vrátila se ke coliprevu,v noci to bylo trošku lepší, ale stále nekakala (jen tak uprdla trošku) a zase pláče a pláče, při kojení to vždy začne, moc se ani nenapije, tak jsem zase odpoledne zkusila rourku (předtím jsem ji vůbec jen na prdy nepoužívala, když ale grká a prdí, tak jsem to zase zkusila)a opět hrozně škaredá stolice...máte s tím zkušenosti? Nevíte o co se jedná a jak jí pomoct? Malé je dnes 6týdnů...

lv
25. lis 2016

Můžu trvat, než se obnoví ta střevní mikroflora, taky může mít nějaký vir (řádí střevní chřipky), mělo by to odeznít. Nemá k tomu ještě růstový spurt?

lajla
25. lis 2016

No za těch 6 tt jste štíhlá opravdu hodně...vždyť to mimi ani nemělo šanci si na něco zvyknout😞 ta první věta mě fakt dostala...
No hodně ji to nesedlo, takže vrátit se zpět k Bio gaie ...ta se stejně dává od 4 tt ne? A neposlouchát dr...dělat dle sebe a dát to co měla, když byla usměvavé miminko...pár dní to potrvá

lajla
25. lis 2016

Stihla opravdu hodně😂

sromulenka
25. lis 2016

Může to být i dietní chyba u maminky. Co pak malé nesedne. Před každém kojení můžete ještě vyzkoušet Sab-simplex kapičky. Ty se dávají i novorozeňátkům. Namazat bříško Pupíkem, a hlavně ji nechat řádně odříhnout. Některá miminka, trpí na prdíky hodně, - vydržet. Stolici - konzistenci, zápach, počet za den - sledovat. Případně při nezlepšení jít k dr. na případný stěr.

belleelle
25. lis 2016

Urcite vynechat nejen laktozu, ale všeobecně mlecne vyrobky mimo sýry. Začít u sebe, jist ryzi se zeleninou, den stare pecivo. Pozor na ovoce, ne kvuli alergii, ale brisku u nas zlobil i banán. Zkontroluj vigantol, ten to taky dela. Male nesedly ani biogaia. Pred každým kojením jsem dávala infacol.
Vysad i kojici caje, u nas zlobily i ty, mimo caj z DM.
A neboj, vyroste z toho.

darina7
autor
26. lis 2016

@lajla
No, zase tak moc jsme toho nestřídali..zkusili jsme espumisan a pak jsme k tomu přidali tu bio gaiu ( protiprdíkové k laktobacilům se můžou a nemělo by to uškodit), ale nebylo to dobré, tak jsme jen místo espumisanu dali Coliprev (bio gaiu jsme k tomu nechali), ale doktorka mě zvyklala, že je to blbost (a já se bála, abych udělala pro malou to nejlepší, že tomu snad doktorka rozumí lépe) a tak jsem se vrátila zpět k espumisanu a coliprev jsem vysadila a dala jsem si tvaroh :(... teď už se zase hlídám...malé je lépe, barva stolice je zase pěkně žlutá, ale je jí hrozně málo...jen takové uprdnutí v plínce...