Rozkojování. Mám se na to vykašlat?

12. kvě 2021

Je mi hrozně. Jsem cca 15 den po porodu. Laktace nikde. Přesně jako s prvním dítětem. Dělala a pořád dělám vše pro to, aby se spustilo mliko, ale pořád nic. Přikládám, odsávám, dokrmuji. Dokrm jsem musela dát už čtvrtý den z důvodu úbytku váhy na 2,3kg. Dítě nechce sat, usíná, nepolyká,.... Prsa se mi ani jednou nenalily. Stojím před rozhodnutím s tím přestat a přejít plně na UM, což bych řekla už stejně asi nastalo, protože ode mne mu skoro nic netece. Kdyz přestanu, budu mít víc času i na druhé dítě, které bych řekla poměrně trpí tím, že díky rozkojovani na nej nemám skoro vůbec čas. Doteď mi dost pomáhala sestra, že jsem mohla s miminem trávit spoustu času v posteli, ale ta tu brzo nebude a já vůbec nevím jak dál. Mám se na to rozkojovani vykašlat? Neznám osobně nikoho komu by se spustilo tolik dnů po porodu ještě mliko. Přijde mi to jako marný boj. Laktační tu byla už dvakrát. Mám pokračovat dál prý dělám všechno jak mám, ale nevidím výsledky a když vidím, jak se mimino pouští po chvíli bradavky nebo usne a z prsou mi nic neteče tak je mi vážně pod psa.vubec nevím co dělat dál. bradav

michaelarousova
12. kvě 2021

Ja osobne bych se na to vykaslala ..jsem toho nazoru spokojene miminko spokojena maminka a o to jde☺️Sle ja k tomu mam asi jiny postoj nez vetsina žen☺️Me syn nesal usinal..ja malo mleka.. odsavala jak silena ,rvala jsem to so neho jak se dalo ,..vycerpana on ubreceny protoze byl hladovy ..proste jsem se na to vykadlala a spokojeny jsme byli oba ☺️Od te doby to bylo zlate dite☺️Zacal pribivat na vaze a celkove to bylo lepsi☺️

zrzinda
12. kvě 2021

Moje znama začala kojit až po třech měsících 🙏

jjasmina
12. kvě 2021

Pokud ste už dala flasku, tak bych se na kojení vyprdla, to je stejně na půl prohraný boj.Já teda kojím, vybojovali sme to nakonec, ale pokud cítíte, že miminku vyhovuje víc Um , tak bych to nehrotila a budete spokojeni oba 🙂)))

terezia10
12. kvě 2021

Presne tak jsem to měla u druhé dcery dala jsem potom um a jsme obě spokojene

me_druhe_ja
12. kvě 2021

Dávno bych se na to vykaslala.

autor
12. kvě 2021

@jjasmina zatím krmim přes strikacku

autor
12. kvě 2021

@zrzinda a do ty doby krmila jak? A pak teda kojila plně?

leniczka23
12. kvě 2021

Vyprdni se na to.

amazonkajanik
12. kvě 2021

Jsem pro kojení, ale ne "přes mrtvoly ". Taky jsme šli s dokrmem z porodnice a něco málo mi teklo do toho 3.měsíce, pak už čistě um. Pro mne bylo samozřejmě pohodlnější to prso , ale když kluk řval hlady,až byl rudý, tak byla jasná volba! Prso měl pak jen na uspání a na prdíky. I když jsem dokrmovala z lahvičky, bylo u nás štěstí, že dokázal sát i z prsu. Zkoušela jsem i odstrikani ručně, s odsávačkou a výsledkem bylo, že prostě nic nebylo (při tom jsem viděla na malého, abych spustila laktaci). Takže než trápit sebe a dítě, tak hold jít do um 😉 držím palce, ať trefite od začátku takové, co bude vyhovovat. U nás se do roka prostřídaly troje ...

codal
12. kvě 2021

Dcera mi usínala po dvou minutách, prsa mi nikdy netekla, nikdy jsem nezažila pocit nalitych prsou, nikdy jsem skoro nic neodsála. Měla jsem pořád pocit, že mám málo mléka. Ale malá nikdy hlady neplakala, sice nepřibírala podle tabulek, byla drobnější, ale jinak byla spokojené miminko. Ale já jsem si prostě dva měsíce myslela, že jí mléko nestačí, že musí mít hlad, snažila se dokrmovat a strašně jsem se tím stresovala. Až když jsem se hodila do pohody, přestala to řešit, přestala vážit, přestala odsávat a nechala to prostě na ní, kojila jsem na požádání, vlastně pořád a tak nějak se to samo srovnalo a kojila jsem do dvou let.

zuzekk
12. kvě 2021

Obdobně jako @codal . Byl to boj měsíc, ale vyhráli jsme, i přes syndrom belavych bradavek. LP tu byla pečená vařená + na telefonu, dokrmovali jsme, vážili, odsat skoro nic, zdálo se, že pije malinko... po měsíci bylo vše lepší, po ⁶tinedelí bylo jasno a poslední UM měl ve 2 měsících. Ještě zabojuj!

autor
12. kvě 2021

@zuzekk bojuju dal ale mimčo mi po kojení bohužel hlady pláče, hledá bradavku, natáčí se k prsu, takže tam hlad je.... ☹️

codal
13. kvě 2021

Pokud má hlad, tak dokrmuj. Někdy to prostě nejde a je zbytečný se tím trápit. Moje malá si dokrm ve dvou měsících odbourala, začala ho odmítat, třeba to tak taky dopadne a nebo taky ne, důležitý je, aby jste byly obě v pohodě.

jako_mala_holka
13. kvě 2021

Jsi fakt dobrá, já to vzdala už po týdnu (ale já na kojení nijak moc nelpěla)... A udělala bych to zas, malá pak byla mnohem spokojenější 🙂

gabriela1910
18. zář 2021

@zrzinda zdravím můžu se zeptat, a to přes ty 3meaice stále kojila nebo byli na um...