"Ploché" bradavky, máte zkušenost?

tyna001
17. črc 2016

Ahoj holky 🙂
Máte některá zkušenosti s plochými nebo vpáčenými bradavkami? Já je mám a bojím se, že nebudu moci kojit nebo že to pujde fakt těžko...Popř. nevíte jestli na to je něco co by mi je dalo do "normálu"? Děkuji moc za rady 🙂

misula29
17. črc 2016

@tyna001 trénovat je,popř. jsou kojící kloboučky,kamarádka se s nima rozkojila pěkně

brambleberry
17. črc 2016

Bylo mi vysvětleno od laktační poradkyně, že miminko se přisává na celý dvorec, ne na bradavku, takže na tom záleží. Kdyby byl problém, má se s poradkyní zkonzultovat technika kojení. Kloboučky, formovače aj. se spíše nedoporučují. Teď bych se tím ale být tebou ještě netrápila, protože se ti budou bradavky měnit v průběhu těhotenství a i po porodu a nakonec může být vše jinak... 🙂

scai
17. črc 2016

Já bych ti doporučila formovqače. Já mám vpáčené bradavky a díky nim jsem kojila obě děti a bez problémů. Dobré jsou od medely a nosit asi od šestého měsíce, nosila jsem jen doma, né pořád. Měla jsem i od aventu a to nedoporučuji, hrozně drahý a na nic, při pohybu se odcuclo a nefungovalo.
Pak jsem v porodnici měla i kloboučky, ale ty jsem použila i obou dětí jen jednu noc a hlavně kvůli bolestli než že by to nešlo. Tím jak bradavky byly zvyklé být vevnitř, bylo to hodně citlivé. Ale zvykly si 🙂
Ze začátku jsem před kojením vytáhla (třeba jde odstřihnutou stříkackou, nebo i rukou vymáčknout) a pak po pár dnech už to šlo i samo, jak dítě tahalo 🙂
Takže neboj, jde to.... taky jsem se bála, ale fakt v pohodě.
ale určitě pomohly ty formovače, že si ty prsa trochu zvykly a to co táhlo bradavku dovnitř povolilo.
Nosila jsem je teda i pak při kojení, ze začátku a to zase bylo moc příjemnné. Bradavky dýchaly, netřely o podprdu a šlo to pak hezky 🙂
Jen jsem se často při předkloněni polila mlíkem 🙂))

gatushe
17. črc 2016

Já je mam vpáčené, taky jsem měla strach, že budu mít problémy,ale psala jsem tady do poradny laktační a odepsali mi, že dítě se chytne na jakoukoli bradavku...malá se nakonec chytla pěkně a bradavky si sama časem vycucala..tu jednu teda míň ale kojim bez problému..akorát mi chtěli v porodnici cpát kloboučky hned,měla jsem je i koupené dopředu a doporučuju vůbec nedávat,aby si dítě na bradavku zvyklo a naučilo se..po porodu mi malou přiložili a ještě mi skoro vynadali, že je mam blbé..no jako bych za to mohla..ale fakt nebyl problém