Odstříkávání mléka. Jaká je správná technika?

gabca1
5. lis 2007

Holčiny,
nevíte jaká je správná technika odstříkávání mléka? Odsávačku zatím nemáme. Díky.

niega
5. lis 2007

Zdarec, v porodnici Ti to neukázali??? Nám jo (rodila jsem v Praze v Krči) - palec a ukazováček ruky utvoří písmenko C, stejnou rukou uchopíš stejné prso na hranici dvorce a rytmicky stlačuješ. Zpočátku nic neteče, ale pak se "potrubí natlakuje". Já mám teda ještě takovej zlozvyk, že celý prs (mám malá prsa) mačkám dlaní, ale není to správně (jenže to víc teče 😀 ).

gedren
5. lis 2007

Ja teda pokud bych nemackala cely prso (mam taky maly), tak ze sebe nedostanu ani kapku 🙂 Ze zacatku jsem to takhle neumela a myslela jsem, jak jsem nemozna 🙂 ted to teda delam tak, ze jednou rukou zdimu tu bradavku 🙂 a druhou tam nahanim mliko ze zbytku prsa tim velkoplosnym stlacovanim smerem k bradavce.

iwca
5. lis 2007

Já neodstříkávám vůbec. Ze začátku jsem přemýšlela jakou si koupit odsávačku, ale sestřička z porodnice mi řekla že odstříkávat nemusím. Měla jsem sice prsa ze začátku hodně plná, ale po čase se v prsu udělá jen tolik mlíčka kolik mimčo vypije. Takže se tímhle teď vůbec netrápím 🙂 .Od nikoho jinýho jsem to neslyšela všichni mi vždycky řikali že po kojení musím celý prso vystříkat přitom to není pravda 😠

gedren
5. lis 2007

Tak to ja nejak rutinne taky neodstrikavam 🙂, to uz by mi pri my produkci nezbylo nic pro dite, ale je dobry to umet ve chvili, kdy prijdou nejaky problemy. Ja se to vlastne naucila takovym experimentovanim za pochodu, protoze jsem mela furt ucpany mlikovody :(

gabca1
autor
5. lis 2007

Mě to právě v porodnici neukázali. Teď bych to chtěla vědět také jen pro případ, že by něco. Díky za rady.