Odstavuje se sama?

gd93
28. říj 2021

Dobrý den, maminky, mám třetí dítko, první dvě jsem kojila cca do šestinedělí, pak kvůli stresu bohužel mlíčko nebylo, teď při třetím jsem už od porodu kojila a dokrmovala um. Krásně jsme si na to zvykly obě. Od půlky 5 měsíce jsme začaly s příkrmy, a moc jí chutná. Problém začal, když ji vykouknul první zoubek, začala odmítat prso přes den, kojit se nechala velmi výjimečně, ale v noci bez problému. Teď, když už má. dva zuby venku, mně přes. den do prsou jen kouse, přisátí ani nezkusi i v noci už je to horší. Spíš jen podudlat a. kousnout. :mrgreen: mlíko zatím ještě docela teče. Teď jsem to navíc ještě dostala, to asi tím, že kojime.min a min. Radši než mlíko ma normální jídlo 😊 😊 Myslíte, že se tedy sama úplně odstavuje už takhle brzy? Zatím to vzdávat nechci, ale skončily jsme na jednom max dvou minikojenich v noci

lenatko91
28. říj 2021

Na odstav se mi zdá v tak malém věku brzo.. zkusila bych vydržet, víc nabízet a vysvětlovat, že to bolí, když kousne. Před nebo po jídle vždycky to kojení na ídnout.

sirinfirst
28. říj 2021

@gd93 To není odstavení, ale bojkot

cikitkapb
28. říj 2021

U takto malých dětí se často zaměňuje bojkot kojení (což prožíváte vy) za samoodstav, ke kterému ale dochází nejdříve ve 2 letech dítěte. Jako jasně, je to individuální, ale dobrovolně (aby to bylo bráno za samoodstav) se dítě dřív jak ve 2 letech neodstaví. To je prostě následek neřešeného bojkotu. Nepíšeš jak je dítě staré, ale podle počtu zubů mu bude kolem roku? Máš teď 2 možnosti, buď si zavoláš kvalifikovanou LP, která ti poradí jak kojení zachránit, nu a nebo dokonáš bojkot, odstavíš, a přejdete na normální jídlo. Pokud má vyvážený jidelníček, tak není ani potřeba dávat UM místo MM.

gd93
autor
28. říj 2021

@cikitkapb malé ke půl roku a týden, od narození jedeme kojení + dokrm um (to mi narušili v porodnici a už jsme ji nedokázala dohnat, abych jen kojila, narodila se císařem)

gd93
autor
28. říj 2021

@cikitkapb laktační poradkyni jsem měla pozvánku už na začátku, ale plne rozkojit jsem se nedokázala, díky distanční výuce nejstaršího a pak byla zavřená i škola, tak jsem měla.doma i oba syny, tak jsem.se. na to nemohla vrhnout na 1000%....jinak papa krásně nemlecnou stravu, ano tomu umělýmu moc nedá

cikitkapb
28. říj 2021

@gd93 V pohodě, já tě nesoudím, na to jsou tu jiný… Taky jsem obě děti dokrmovala UM už od porodnice, a nikdy jsem se nerozkojila plně. I tak jsem zvládla kojit staršího do 3 let a 4 měsíců. Mladší je teď necelých 14 měsíců a zatím taky nevypadá, že chce přestat. 🤷🏻‍♀️ Záleží prostě na tobě. V kojení vidím spoustu benefitů a neberu to jen jako krmení dětí. Ono to totiž není jen krmení dětí.

gd93
autor
28. říj 2021

@cikitkapb já to vůbec neberu tak, že bys mě soudila 😊😊😊 neodpovídala jsem "uraženě" 😉😉 já tohle chování právě od kluků neznám, s těmi jsem se s kojením tak daleko nedostala.... Malá právě od té doby, co má zoubky při nabídnutí prsa ho secvakne a trhne a já docela už trpím, kolikrát ani na uspinkani prso nechce, jen se primazlit a.usne.taky hned.. v noci jo, to si dá, asi jak je rozespalá, ale přes den je to boj, jestli se chytla za poslední 2 týdny 3x.... Ze začátku si dala třeba, když jsem ji měla v šátku nebo manduce, a teď už ani to ne, pěkně se zakousnout 😬😬a nebo štípe rukama ... Já ji ty prsa brát nechci, ba naopak, ale.kdyz o ně nejeví zájem, tak.nevim, jak dlouho nám to noční kojení ještě vydrží 😔😔

cikitkapb
28. říj 2021

@gd93 Nejlepší na překonání bojkotu je kojit v polospánku, tzn. když jsou mimča v noci, bo přes den rozespalý, to se chytnou prakticky na první dobrou. Taky je ale důležitý přijít na to, proč k bojkotu došlo… Používáš dudlík? Pokud ano, vzdej se ho. Při dudlání dudlíku používají děti jiné svaly než při dudlání prsa, kazí to tak techniku sání. To stejné platí pokud dokrmuješ lahví… Buď na sebe pyšná, že i přes ten stres, který jsi ze začátku měla, jsi dokázala „dokojit“ do teď. Pokud chceš, najdi si laktační poradkyni, která ti pomůže ten bojkot překonat, ale pokud nechceš, svět se nezboří. Jsou důležitejší věci v životě, než kojení. 😉

alilali
28. říj 2021

U syna, v 5 měsících když jsem dostala MS, tak ze dne na den prostě nechtěl už prso. Četla jsem, že se může změnit chuť mléka. Jestli to byl bojkot nebo odstav nevím, dala jsem mu UM a nemusela jsem ani odsávat a nic, prostě mi přišlo, že mi ze dne na den zmizlo mléko.

jjasmina
29. říj 2021

@gd93 jedna se spíš o bojkot než odstav. Jinak na to kousani pomohlo nepoužívat plast lžičku, dudel sme naštěstí nikdy neměli

gd93
autor
24. lis 2021

@cikitkapb tak jsme to dotáhly až do teď, poslední dvě noci se rozhodla prsa ignorovat taky, ne jen přes den....když se v noci vzbudí na papání, snažím se nabídnout prso, ale jak zjistí, že to není láhev vyplivne ho....jsem na sebe pyšná, že jsem to dotáhla do 7 měsíců a týdne, kluky.jsem.kojila jen do šestinedělí....
Tím, že je od narození dokrmována, dala přednost prostě umělému - hold to líp teče, já jen potřebují uklidit, že si nemusím nic vyčítat, když už se kojit nechce 😏😏😏 já.bych kojila ráda dál aspoň.v noci, ale.fakt.ji tím jen trápím a pak zbytečně pláče 😏😏😏

cikitkapb
24. lis 2021

@gd93 Hele, já jsem zastánkyně kojení, ale když to nejde, tak to nejde. Sama jsem si prošla tím co ty. Obě děti od porodnice na dokrmu, vlastně až do příkrmů, které pak nahradily to UM. (U staršího někde do 9M, u dcery do 5M) Vůbec nic si nevyčítej, ani není co. Si to po sobě přečti, však teď jste to s dcerou dotáhly na krásných 7 měsíců! Některý matky nedaj ani to šestinedělí, cos ty dala se syny, a rozhodně to neznamená, že jsou míň mámy než ty kojící. 😘 Mně šlo jen o to, že ráda nazývám věci pravými jmény. A to co se Vám stalo není samoodstav, tak tomu tak neříkej. Ale rozhodně nejsi špatná máma ❤️, protože bys malou nedokojila až do maturity. 😂

jjasmina
24. lis 2021

@gd93 Jojo to je už riziko těch lahví no, nic si nevyčitej, 7 měs je super❤

gd93
autor
24. lis 2021

@jjasmina první dva měsíce jsme měli cévku, pak jak byla větší, ji to teklo všude, a právě než ji žádaly růst zuby zvládala to krásné střídat, pak jak jsme začaly i nemlecne příkrmy to šlo pěkně z kopce dolů 😏😏 ale radši budu mít spokojenou holčičku, než abych ji trápila nucenim prsa 😅

jjasmina
24. lis 2021

@gd93 jj to je jasny, já zase bojovala abych malou odstavila