Odstavení kojení v noci. Je to reálné?

martik169
8. srp 2022

Ahojte , ráda bych se zeptala jestli je reálné u docela zavislaka odstavit jen v noci, syn 17Mesicu. Je zvyklý u prsu usínat a nevadí mi to přes den ani večer, noci jsou už ale neúnosné, začala jsem už i pracovat několikrát do týdne a potřebuji se uz vyspat. Podotýkám, že se syn budi na prso snad 100x už půl roku .. Dnes byl se synem místo mě manžel, proběhlo to líp než jsem čekala, žádný plac ,vzbudil se jen 2x a trošku narikal po mamince, takže jsem překvapená a moc ráda, že to takto proběhlo. Každopádně ráda bych mu prso dala při odpoledním spánku a na večer když jde spát. Spíme spolu. Je to reálné? Nerada bych mu v tom dělala zmatky, ale nejsem úplně zzita s úplným odstavem. Děkuji

pipi_puncocha
8. srp 2022

Je to reálné. Nějakou dobu jsem kojila jen 2x denně - uspávací kojení v poledne a večer.

hvezdicka09
8. srp 2022

@martik169 ahoj, jde to 😊 u nás úplně totéž. S malým spal tyden manžel a od te doby spí mal často celou noc a když už se vzbudí tak se jen napije vody s spí dal. Dříve naprosto nemyslitelné, byl od půlnoci do rána s malými přestávkami pricucly, ja už byla hotova. Zeď kojim pouze před obědem a večer vždy jen na uspani. Ať se vám to taky podaří 😊

malenka3
8. srp 2022

Ano, jde. Já nejdřív odstavila přes den, pak v noci a pak večerní uspávání. Důležité je být důsledná v tom kroku, který uděláš a nepovolit. Dokud to zůstane nějaký kojení, můžeš říct, že teď mlíčko nebude a dostane až... Třeba zítra na spinkání. Já sice odstavovala až ve 20 měsících, ale závislák velký a bylo to každým měsícem jen horší . Odstav pak proběhl mnohem lépe, než jsem čekala a spaní se výrazně zlepšilo 🙏🙏🙏

jjasmina
8. srp 2022

@martik169 realne to určitě je, ale je to spíš na rozhodnutí to prso nedat i přes nátlak .Odvest pozornost od prsa.malá byla taky strašný uávislák a uspavani jen u prsa

areh
8. srp 2022

@martik169 je to reálné. Prvního syna jsem v noci odstavila v 16m, do týdne spal celou noc - to už spal ve svém pokojíčku, ve vlastní posteli. Kojil se pak 2x denně před spaním do dvou let.
Mladšího jsem teď odstavila asi ve 22 m. Před spaním má taky mléko a většinu noci spím u něj.

rencinka87
8. srp 2022

@martik169 ja jsem to presne takhle udelala u obou deti. Nebyl s tim zadny problem. U starsiho jsem teda puvodne chtela zachovat kojeni pred spanim a pak rano po probuzeni, ale z toho mel maglajs v hlave - kdy je teda uz to rano, kdy si muze dat (jakoze v pet rano jsem mu nedala a pak uz v sedm jo, kdyz teda vstavame), tak jsem to pak prohodila a kojila presne jak rikas - pred spankama na usnuti. Starsimu bylo 18 mesicu a snasel to hur, prvni asi dve noci se vzbudil a vztekal, nabidla jsem mu vodu, tu nechtel, tak jsme jen zavreli okna, aby nebudil sousedy, a cekali jsme, az ho ten hysterak prejde 😁 Pak uz to bylo dobry, pochopil rychle.
U mladsiho jsem cekala dyl, protoze mi doslo, ze starsimu pak v tom obdobi zacaly rust posledni zuby, takze to odstaveni snasel hur, takze u mladsiho jsem nocni kojeni zrusila az po tom, co mu vyrostly spicaky a byl se zubama na chvili klid, a tam to bylo jeste vic v klidu. Prvni noc se taky zacal trochu vztekat, plakat, tak jsem ho utesovala, hladila, pak usnul. Prvni noc se takhle budil vickrat a pak uz to bylo dobry 🙂 Definitivne jsem odstavovala az po 2. roce, asi 26 mesicu mel.

martik169
autor
8. srp 2022

@hvezdicka09 můžu se ještě zeptat, jak dlouho spal.manzel s malým a jak to probihalo potom, co jste pak uspavala zase vy ? Nechtěl potom zase prso?😊

martik169
autor
8. srp 2022

@areh takže jste pak po odstavu nočním i nadále uspavala prsem? Bojím se aby to nebylo všechno zbytečne a on se prsa pořád nedozadoval v noci,když mu ho přes den dam🙈

areh
8. srp 2022

@martik169 jo, jde to. Za chvíli to pochopí. Večer jsem mu říkala, že v noci mlíčko nebude (ale nevěděl, co to znamená 😁), měla jsem připravenou lahvičku s vodou. Ze začátku plakal, ale to je jasný. Je to pro ně změna. Ale po pár nocích mi oba spali mnohem lépe! U staršího bylo vidět, že je ráno i víc odpočatý

martik169
autor
8. srp 2022

@areh super moc děkuji, tak snad to tak půjde i u nás 🙈😁dnes nás čeká druhá noc tak snad to bude v pohodě 🙈

areh
8. srp 2022

@martik169 druhá noc u nás byla stejná jako první, ale pak se to postupně lepšilo 😉 to půjde 🍀

jjasmina
8. srp 2022

@martik169 ono to u nás i trvalo, po odstavu se delší dobu budila 3x za noc, ale bylo to výrazné zlepšení stejně