Odstavení a uspávání. Jakou máte zkušenost?

zuzita15
30. črc 2022

Ahoj holky, jaké máte zkušenosti s odstavem? Dceři je 20 měsíců a ačkoliv jsem chtěla kojit do dvou let jako tu první, začíná už mi to neskutečně vadit. Přes den mi leze do výstřihu až agresivně, ačkoliv jsem se ji přes den snažila odstřihnout už v roce a půl, ale prostě to nechápe, v noci po mně kolikrát hopsá ze strany na stranu klidně hodinu, už mě to prostě se*e (pardon 🙄). Jenže usíná u kojení večer a kolikrát i přes den, když nemůžu jít ven, a ona jinak neusne (dřív stačil kočár v chodbě, teď už ne). Takže se akorát děsím toho, jak to usínání bude vypadat 🤷‍♀️ U starší to bylo poměrně jednoduché, nejdřív jsem ji v roce a půl odstavila přes den, ve dvou letech nejdřív naučila usínat bez prsa (trochu jsem ji nakojila, prso vzala, že bolí bolí, a na usnutí jsme se mazlily) a po týdnu prso vzala, ale ta mladší je v tomhle taková “nechápavá” 🤷‍♀️🤷‍♀️ Když přes den řeknu bolí bolí, tak se strašně vzteká a dobývá se mi do výstřihu div mě nerozdrápe 🤦🏽‍♀️

cilkat
30. črc 2022

Tak neříkej "bolí". Řekni prostě "ne, nedám"... Můj mladší je taky dost buldozér a jak necítí "tvrdý" zákaz, tak "smlouvá"... a jeho způsob smlouvání je právě to rozervání výstřihu.
JInak u staršího jsme odstavením přišla o denní spánek (s vyjímkou usínání v autě), ale usínat večer s eběhem týdne bez potíží naučil. ... mladšího ještě kojím.

zuzita15
autor
30. črc 2022

@cilkat ja bych taky klidne jeste kojila, kdyby po mne v noci neskakala a rano se nekojila treba 2h v kuse na dospani, ja uz u toho proste trpim 🥺 V kolika jsi odstavila starsiho? Mne prave prijde jeste brzo na to, aby pres den nespala. Ted zase usnula u prsa….

9radka9
30. črc 2022

@zuzita15 já jsem taky chtěla do 2 let, vydržala jsem 20 měsíců, když jsem jí jeden den nedala, tak jsem ji na ručičce dělala kolečka "vařila myšička kašičku" až usnula, asi po 2 týdnech jsem to vyměnila jen za držení ruky a v pohodě usnula, určitě neprijdete o polední spánek, jestli jej ještě potřebuje....skus si s ní vytvořit nějaký rituál už teď, když ještě kojis, aby ho pak mohla nahradit za to kojení

jjasmina
30. črc 2022

@zuzita15 neříkej, že bolí, ale prostě nedej, najde se jiná alternativa uspavani. Malá mi usinala do 1,5r zásadně u prsa a naučila se. Mazlleni, tuleni a na pití voda. Jinak moje malá se taky vztekala a chtěla, ale musíš si za tím už stát a nedat i přes nátlak

pipi_puncocha
30. črc 2022

@zuzita15 můžeš se ještě pokusit o kompromis, tak jsem to udělala já, že jsem kojila jen 2x denně - na polední uspání a večerní uspání, ale pak už ne když se v noci budil, to jsem jen tulila, povídala, problematické byly asi 3 noci, ale pak si to sedlo. Asi měsíc na to jsme zrušili i ty uspávací, ale synovi byl 2 roky a 2 měsíce a dalo se s ním už dobře domluvit, omezovala jsem postupně od druhých narozenin.

azanka
30. črc 2022

Když mi začalo vadit přesně tohle sápání a nátlak, řekla jsem dost a kojim jen na uspávání v poledne a večer. Ani jsem nad tím nepřemýšlela, prostě to najednou přišlo. Nepříjemný byl maximálně týden, pak to vzal. Občas to zkusí ještě dneska, ale už je to spíš ze srandy, co kdyby náhodou...

zuzita15
autor
30. črc 2022

@jjasmina
@pipi_puncocha
@azanka
Kdyz me nejvic vadi ty noci a rana, jak preskakuje klidne hodinu v kuse z jednoho prsa na druhy 😡 spime i se starsi v jedny posteli, tak asi starsi vylifruju k prarodicum a s mladsi se “poperem” 😁

exbordelar
30. črc 2022

Ahoj, já jsem odstavila tak, že jsem jednoho dne řekla "není." (ve 14 měsících). Taky už mě to otravovalo, nebylo mi to příjemné a stejně se pořádně nekojila, jen si cucla a dělala u toho blbiny. A pak pomohl tatínek, dvě noci spal s ní on a od té doby si na prso ani nevzpomněla. Ale aby tohle mohlo fungovat, tak si to musíš napřed ujasnit v hlavě a vědět, že opravdu už kojit nebudeš. To dítě potřebuje v tomhle mít jasná pravidla, že buď není vůbec nebo pouze když se jde spinkat (ale to je ošemetné). Protože když jednou to jde a pak zas ne a ono neví proč (ve 20 měsících už tyto věci chápe), tak se pak samozřejmě vzteká a dožaduje se, dokud teda máma nepoleví. Držím palce, ať to jde!

hvezdicka09
30. črc 2022

@zuzita15 měli jsme to stejne. Tyden spal s malým v noci manžel, asi tři noci byly náročné ale pak už lepší. Od te doby kojim jen na polední spaní a večer před spaním s jinak proste NE. Od te doby už spí celou noc!!! On, který i dvě tři hodiny nás ránem byl pricucly!!! A když se vzbudí, stačí dat napít vody, otočí se a spí dal. Od toho roku už děti v noci jist nepotřebuji.