Odsávačka mléka - je nutná?

motomischel
13. bře 2015

Ahojky. Mám dotaz, je nutné mít odsávačku mléka koupenou dopředu? Čekáme první, tak nevím, jestli je to nutné mít ve výbavě nachystanou, nebo koupit až je to nutné? A popřípadě jakou by jste doporučili?

lv
13. bře 2015

ovšem, že ne! taky můžeš být typ, co mu odsávání nejde /ani ručně, ani odsávačkami/ a mlíko funguje jen při sání miminkem a zbytečně bys vyhodila pár tisíc..

mavanka
13. bře 2015

Neni, pokud ji budeš potřebovat, koupíš ji snadno, někde ji i půjčuje pediatr, obecně spis maminky chválí elektrickou, já používala dva dny manuální (když jsem potřebovala rozjet lak tací a dcera v noci spala, tak jsem dvě noci odstrikavaka a byla to makacka, mela jsem ji pujcenou, u syna jsem ji nepouzila vůbec, dopředu bych nekupovala... V porodnici nám říkali, ze nejlepší odsavacka je miminko, a je to fakt!🙂

klouzek
13. bře 2015

Já ji koupila,až když přišel problém-měla jsem zánět v prsu ☹

krystynaraszkova
13. bře 2015

Já jsem jí teda měla koupenou dopředu a určitě mohu doporučit elektrickou odsávačku Medelu swing 😉 .Je sice drahá,ale stojí a to.Měla jsem ji koupenou z bazaru a vůbec to ničemu nevadilo.

marrei
13. bře 2015

Taky mi připadá zbytečné kupovat dopředu. Je to celkem investice (ruční nedoporučuju, a el. stojí cca 3.000,-), já ji kupovala až když jsem měla zánět v prsu a potřebovala jsem odstříkat a uchovat hodně mlíka. A taky mám super zkušenost s Medela Swing.

me79
13. bře 2015

Ja ji nekupovala dopredu. Nevidela jsem duvod. Ale hned v den návratu z porodnice se mi nalila prsa tak hodne, ze jsem bolesti brecela. Manžel hned jel koupit klasickou ruční odsávačku a do druhého dne se mi mleko uvolnilo a zacala jsem vklidu kojit. Pak jsem ji použila jeste hodne krát - mléka jsem mela a mam stale dost. Pak tez pri zánětu prsu mi hodne pomohla. Ale jak bylo řečeno, je to individuální. Takze bych ji pred ne kupovala a uvidíš, az se mimino narodi, zda bude potřeba ji koupit. Za me uplne stačí ruční.

lrg
13. bře 2015

Já jsem měla připravenou jen pákovou od Aventu a byla jsem za to ráda. Hned po příchodu domů se mi hodně bolestivě nalila prsa a malá nechtěla pít. Hned jsem trochu odsála a šlo to hned samo a takhle jsme to měli celé šestinedělí. Samozřejmě by to šlo odstříkat i ručně, ale takhle mi to přišlo komfortnější a hlavně rychlejší 🙂

senoritapetra
13. bře 2015

No rozhodně bych si ji alespoň vyhlídla, mi se nalila prsa cca 2. den po porodu, ale šíleně, vyskočila asi o 3 čísla, hrozně ztěžkla, takže rozhodně doporučuji vzít si alespoň dvě kojící podprdy + savé vložky do podprdy, abys měla oporu, nepotrhala si vazy a vložky, abys neměla pod sebou mokro, kdyby náhodou, ono to mléko často teče (já měla antibakteriální od Chico a sajou skvěle!). A zpátky k nalitým prsům - no byla velká, těžká, horká, až se mi pomalu dělaly křečáky a zatvrdliny, odstříkávat ručně bylo celkem bolestivé a nepřijemné, i když mléko kapalo samo.. Takže za sebe můžu říct ZLATÁ odsávačka. A bohatě mi stačí manuální od Aventu, během chvilky mám odstříkáno a ta úleva!! .-) A pro příště už si odsávačku vezmu raději sebou do porodnice 🙂

megaira
13. bře 2015

Já ji kupovala hned jak jsem se vracela z porodnice ....opravdu zlatá odsávačka mám elektrickou tommee tippee a vřele doporučuji cena sice byla 2000kč ale jsou i dražši a tahle je opravdu dobrá ...zachranela mi prsa pred zanety a pak ta uuuleva 🙂

veruska007
13. bře 2015

Já ji koupila před porodem a dobře jsem udělala - potřebovala jsem ji. U prvního dítka jsem odsávala hodně (potřebovala jsem nastartovat laktaci), u ostatních když jsem potřebovala odsát mlíčko pro chvíle, kdy jsem nebyla doma. Mám několik kamarádek, co si odsávačku nekoupily a pak mi hned po návratu z porodnice volaly, ať jim rychle půjčím moji - z čehož jsem úplně nadšená nebyla - měla jsem hodně drahou odsávačku a z jedné známé jsem ji nemohla dostat zpět skoro tři čtvrtě roku, a to si ji půjčila na max. tři dny 😠

kamino
13. bře 2015

Z vlastni zkusenosti bych si zkusila na par dni vypujcit treba od kamaradky,aby byla doma a sama uvidis,jestli ji bude mit smysl ji kupovat. Ja ji nemela,prsa se mi zacala nalevat uz na JIP po cisari a druhy den jsem uz mazala na sesternu,jestli mi odsavacku pujci,ze prcek nestiha pit a me se uz zacaly delat bolestive boule.. Cestou z porodnice jsem uz lustrovala internet uz v aute pres mobil a shanela odsavacku ( byla nedele a nevedela jsem,kde ji rychle koupit.. ) a shodou okolnosti jsem tu na bazarku natrefila na skoro novou a asi 4km od nas 😉 bez ni bych mela asi problem. Mela jsem obycejnou rucni od Aventu a spokojenost nejvetsi.. Jednoducha obsluha,sama jsem si okamzite regulovala tlak.. Pohoda. Prvni 3 mesice jsem denne lila pres pul litru do odpadu ( pes po nem zacal hodne nabirat a to ve vystavni sezone nebylo zadouci 😉😉 ) nez se to ustalilo.. A to jsem odstrikavala do ulevy.. Pripadala jsem si jako slusna dojnice 😉😉

frantiska85
13. bře 2015

Odsávačku jsem nepotřebovala, jde mi krásně odstříkávat ručně. Dvě skleničky od výživy za čtvrthodinku-dvacet minut. To neumí ani odsávačka, si myslím. Od osmého měsíce do patnáctého jsem synovi dávala skoro výhradně odtříkané, měl tisíc zájmů, jen né kojení, raději cucal ikeácký hrnek.

adypro
13. bře 2015

Nekupovala jsem ji a ani jsem ji nepotřebovala, jen v porodnici a tam mi ji pujčili. Asi je dobré mít v záloze nějakou kámošku, která ji má a může půjčit, ale také se dá půjčit třeba od soukromé porodní asistentky.

luciejancarova
13. bře 2015

Já jsem neměla v plánu pořizovat, nějak mě nenapadlo, že bych mohla mít tolik mlíka (spíš jsem se bála opaku)...ale asi 3.noc v porodnici jsem měla místo prsou kameny! Takže mi sestra půjčila odsávačku a hned druhý den mi ji manžel koupil. Teď odsávám 1-2x denně, je to úleva 😉

sabatko
14. bře 2015

Není nutná, ze své zkušenosti, já jsem odsávačkou nikdy skoro nic neodsála, zkusila jsem už v porodnici a po půl hodině odsáto 10ml, přitom synek pil ode mne i 40. Přesto jsem kojila syna a nyní plně kojím i dcerku, má 5,5 měsíce. Přesně jak je napsáno výše, na moje prsa funguje jenom miminko 😉 .

littlelusy
15. bře 2015

Já jsem sice teprve před porodem, ale už ji mám doma připravenou. Koupila jsem si ji od kamarádky. Člověk neví, jestli ji bude potřebovat a štěstí přeje připraveným 🙂 A už teď vím, že občas chvilku nebudu doma, takže odstříkávat budu 🙂

anezka1
15. bře 2015

Kupovala jsem obycejnou az se zanetem,nakonec mi stejne byla k h...,nejlip jsem si nakonec osvojila rucni odstrikavani,ale chvili to trvalo. A treba ji ani nebudes potrebovat vubec.

jezevec
15. bře 2015

dopredu jsem ji nemela, pujcili mi ji v porodnici a diky ni jsem se rozkojila, koupila jsem si ji cestou domu z porodnice v lekarne a udelala mi pak sluzbu velkou, pomohla i pri zanetu a i u druheho ditka..rekla bych tedka uz se daji koupit za lepsi ceny a je vetsi nabidka nez tenkrat pred 7lety a nevadila by mi i z druhe ruky, da se vysterilizovat...

kammka
15. bře 2015

s prvorozenou dcerou jsem nepotřebovala nic takového za celou dobu, kojila jsem skoro deset měsíců.. s klukem jsem si musela půjčit, když jsem ztrácela při opakovaných nemocech mléko, snažila jsem se udržet laktaci nočním odsáváním, odsávačku jsem si půjčila.. kluk totiž spal celou noc od dvou týdnů a já ho na radu dr. nebudila, ale pak přišly choroby, co nosila dcera ze školky, byli jsme s klukem ko každou chvíli, do toho spurty a od tří měsíců už byly s kojením problémy.. vydržela jsem kojit do pěti měsíců, ale už s příkrmama, ta odsávačka tomu moc nepomohla..
kamarádka ale nedá na odsávačku dopustit.. rozkojovala se několik týdnů a bez odsávačky by to nedala.. mléka měla málo, holka neměla motivaci se chytat, řvala hlady, byla unavená a nesála a pořád dokola.. takže u ní byla odsávačka záchrana..já bych si ji osobně nekupovala novou, spíš bych popátrala, kdo ji v okolí má doma v almaře a poprosila, zda by mi ji v případě potřeby nemohli odprodat nebo půjčit, kupovat novou předem mi přijde zbytečné.. a i kdyby ji nikdo v okolí neměl, dá se půjčit v porodnici a případně objednat na netu a během pár dní ji máte doma.. spíš pátrejte po tom, jakou.. mějte doma lísteček s názvem a číslem typu 🙂

buldrik
15. bře 2015

dopredu bych si ji nekupovala, kdyby si nahodou nemohla kojit, tak jsou to jen vyhozeny penize.

Ja vyzkousela elektrickou medelu (pujcena po porodu), eletrickou avent (koupena) a pakova avent. Medela byla super, ale mela jsem pujceny nejdrazsi model a sama bych si to nekoupila.

Avent byl fajn, vracela jsem se do prace 3 mesice po porodu, takze jsem musela pravidelne odstrikavat. Pakovou avent jsem dostala od kamosky, je skladnejsi a diskretnejsi nez elektricka a parkrat se mi hodila. Ale elektricka je pohodlnejsi, hlavne kdyz potrebujes odsavat casto.

dala bych si trochu pozor na kupovani jiz pouzite odsavacky ... jestli ji predchozi majitelka pouzivala fakt hodne casto, tak pravdepodobne vykon uz nebude takovy. Nektere odsavacky maji rovnou v zarucnich podminkach, ze se hodi jen na odsavani jednou dvakrat denne.

domcabat
15. bře 2015

Určitě doporučuju mít doma! Nikdy nevíš, jak ti kojení půjde. Třeba ji vůbec nebudeš potřebovat, ale taky ti může ohromně pomoct. A po návratu z porodnice budeš mít dost starostí i tak, natož ještě někde shánět odsávačku. Mám Avent a jsem maximálně spokojená, zachránila mi prsa i kojení u obou dětí.