Očkování matky živou vakcínou během kojení

leonoraauren
27. bře 2019

Ahoj,
máte prosím někdo zkušenost s očkováním živou vakcínou během doby, kdy kojíte?
Mám jen jednu očkovací dávku proti spalničkám (nic moc spolehlivost) a není mi jasné, jak může po narození moje dítě získat z mého mateřského mléka proti nějaké nemoci imunitu v případě, že ji já nemám. Spalničky jsou na vzestupu a od narození do očkování mimča dlouho... Takže zvažuji přeočkování, jakmile porodím.
Řešily jste někdy něco podobného s doktory?

miba10
27. bře 2019

@leonoraauren ahoj, já teda nekojim ale jsem tehu a do toho mám neteř po chemoterapii a ozařování se kterou se často vídám a řešila jsem že dcerka, se kterou si hodně hrají měla jít na očkování spalnicek. Tak jsem se ptala doktora, právě kuli tomu, že je to "živá" vakcína tak aby to neteř nějak neohrozilo, protože ta imunita je dost slabá a jestli není nějaké riziko i pro mimčo v bříšku. Dr řekl, že se nikdo nemusíme bát, že sice dcerka bude očkovaná, ale ta vakcína je tak oslabená, že nepředstavuje žádné riziko ani pro neteř a ní pro mimčo které nosím.

krasna_neznama86
27. bře 2019

Zkus napsat dotaz na vakciny.net Je to sicr zpoplatneny, ale zase budes mit spravnou odpoved. A kdyztak dej vedet, jak si dopadla. Zed jsem tehotna a taky chci co nejdriv ockovat, pokud nebudu mit protilatky..Manzel byl tento tyden, protilatky mel nulovy.

leonoraauren
autor
27. bře 2019

@krasna_neznama86 Díky. Taky si ještě nechám udělat test na protilátky, uvidíme... třeba nakonec ani nebudu muset panikařit 😀

krasna_neznama86
27. bře 2019

@leonoraauren ja si je necham nabrat az po porodu, abych se nestresovala...

merope
27. bře 2019

Tuším jsem i někde četla, že jen tím, že má mátka protilátky, zrovna proti spalničkám dítě protilátky nezíská.

lida9
28. bře 2019

me nenaockovali, ani jako tehu ani jako kojici... mela jsem x let propadli tetanus...

krasna_neznama86
29. bře 2019

@lida9 tak treba me ocko proti klustatum pri casrecnem kojeni povolili, ale nakonec jsem nesla...
Jinak jsem se docetla v jednom ocko centru, ze spalnicky se v tehotestvi neockuji, ale pri kojeni je na zvazeni, zda prevysuji rizika pripadne nemoci...
Pokud budu kojit, jako jsem kojila syna, tak budu po porodu ockovana pomerne brzo...

leonoraauren
autor
29. bře 2019

Děvčata, díky za odpovědi, ale ani tetanus ani klíšťovka NEJSOU živé vakcíny. Fungují dost odlišně. Jde mi konkrétně o spalničky, nic jiného tady teď epidemií nehrozí.

krasna_neznama86
29. bře 2019

@leonoraauren ja vim, o jaka ockovani se jedna, jen jsem chtela poukazat, ze nektera jsou pri kojeni dovolena... A to i spalnicky, ale budu si to overovat u vakcinologa, abych mela spravnou odpoved...