Můžu otěhotnět, když kojím?

megan2015
14. črc 2015

Můžu otěhotnět, když plně kojím a ještě jsem nedostala menstruaci po porodu ? Po porodu jsem čtyři měsíce. Děkuju

andrrriiik
14. črc 2015

Můžeš.

sarajurka
14. črc 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Ano určitě můžeš 🙂

pekackova
14. črc 2015

samozřejmě!

mercedesse
14. črc 2015

Samozřejmě, že ano. Antikoncepční účinky kojení jsou blbost, stejně jako přerušovaná soulož (tohle téma jsem zaznamenala včera a fakt mě skoro kleplo, že na to v dnešní době ještě někdo spoléhá)

jasminecek
14. črc 2015

To fakt nekdo mysli tento dotaz vazne? Pokud ano, tak jo, pokud mas sex a nechranis se, muzes otehotnet 🙄

pigpeppa
14. črc 2015

Z kojení ještě nikdo neotěhotněl.
Jen nesmíš souložit.

hanyzka11
14. črc 2015

a to byste se holky divily. když jsem to tak před týdnem řekla před švagrem, že kojení není antikoncepce, tak on hned: Ale je, aspoň žena to říká.
Takže lidi tomu fakt věří. Někomu to vyjde a tak může věřit dál dokud na to "nedojede" :D

megan2015
autor
14. črc 2015

@hanyzka11 děkuju, už jsem si říkala, že jsem se blbá na něco zeptala 🙂 řešili jsme to s kámoškou a každá na to měla jiný názor, tak jsem se radši zeptala 🙂

morgaine
14. črc 2015

Taky patřím mezi ty blbé,které přes kojení otěhotněly. 😀

karlajasmine
14. črc 2015

@mercedesse prerusovana souloz je sice pekne nespolehliva, ale do urcity miry funguje... praktikovali jsme ji nekolik let, nez jsme se rozhodli, ze chceme miminko.. ale rozhodne bych ji nedoporucila nikomu, kdo nechce za zadnou cenu otehotnet.. my jsme to brali tak, ze je jeste na miminko brzo, ale ze kdyby to vyslo, nebude to konec sveta...

adede
14. črc 2015

Ale ano, kojení má antikoncepční účinky, proč by měl jinak někdo problém otěhotnět, dokud kojí? Ovšem antikoncepce je to dost nespolehlivá. Po světě chodí mraky dětí rodičů, kteří na to spoléhali 🙂
Přerušovaná soulož je taky antikoncepční, stoprocentní to tedy není. Spoustě lidem to vychází, nám třeba taky, dvě děti máme plánované, povedené hned první, resp. druhý měsíc snažení. Takže jistá spolehlivost tam asi bude 😅 A je to mnohem zdravější než antikoncepční pilulky nebo nitroděložní tělíska. Kdybych chtěla v případě nehody jít na potrat, tak to asi neprovozuji, ale zatím spatřuji jedině výhody 😝

ema1984
14. črc 2015

Ano, kojení má antikoncepční účinek, vylučuje se hormon prolaktin, který blokuje ovulaci. Čím častěji přikládáš, tak tím je větší pravděpodobnost, že ovulace prostě nebude🙂 Jenomže je to individuální, každý kojí jinak často a má to v těle jinak nastavené, takže nikdy nevíš, pokud se nějak nesleduješ, kdy se ovulace objeví a pokud máš to štěstí, tak i v prvním cyklu můžeš otěhotnět. Já ještě kojím docela často, takže nemám cyklus ještě čtrnáct měsíců od porodu a jako antikoncepci to beru 😀

mandala
14. črc 2015

Jojo, můžeš, vím to z vlastní zkušenosti 😉

pavlakosec
14. črc 2015

Pokud ještě v dnešní době věří, že kojení je antokoncepce, tak se nedivím, že se věří, že se věří i na pčíknutí a výplachy pochvy po styku. Je to jako věřit na Ježíška na Vánoce. 😉

werumka
14. črc 2015

@ema1984 A Ty bys třeba teď na sobě poznala ovulaci, i když jsi ještě od porodu nemenstruovala? Na mě by to byl asi velký hazard, vzhledem k tomu, že ovulace předchází první menstruaci...

veraakubik
14. črc 2015

Asi tak nejak.. 🙂

bledulka84
14. črc 2015

Je to individuální, já kojím 9 měsíční mimčo a podle gynekologa to na nástup menstruace zatím vůbec nevypadá. No a my bychom naopak toho dalšího prcka brzo chtěli 😖

ninive211
14. črc 2015

@mercedesse Přerušovaná soulož sice není zrovna spolehlivá forma antikoncepce, ale pokud v tom chlapovi můžeš opravdu věřit a taky pokud jste ten případ, jak už tu zaznělo, že když by se náhodou stalo, tak se svět nezboří (např. plánujete druhé mimčo, ale až za dýl), tak proč ne? My s manželem jsme to takhle praktikovali přes rok před otěhotněním. A teď po porodu jsem půl roku brala kojící HA, ale vzhledem k naší frekvenci se to sakra prodražilo, kondomy nesnesu ještě víc, jak chlap, k pesarům a různým spermicidním gelům nemám důvěru, takže jdeme do rizika, druhé je stejně časem v plánu 🙂 No a po druhém porodu chci každopádně tělísko.

olusenka
14. črc 2015

taky patřím mezi ty, co otěhotněly, i když plně kojily, vůbec nemenstruovaly, a navíc ještě k tomu první dítě bylo počatý prakticky zázrakem za vteřinu dvanáct před započetím IVF. 😀

ninive211
14. črc 2015

@ema1984 Na první ovulaci po porodu (7 měsíců po) otěhotněla ségřina švagrová,. taky spolíhala na to, že když kojí a nemá MS, tak nemůže otěhotnět. Tak má děcka ani ne rok a půl od sebe a jediné štěstí, že ten mladší je šílený kliďas a mouchy sežerte mě, strašně nenáročné miminko, co pomalu neví, co to je pláč, jinak prý kdyby byl jako ta starší, tak by si to už asi šla hodit. A ségra i přes plné kojení naopak dostala MS hned po šestinedělí a od té doby pravidelně, takže ten hormon sice působí jako blokace ovulace, ale jak kdy a jak ne vždy úplně spolehlivě.

janesafari
14. črc 2015

Já tenhle případ nejsem,ale znám spoustu holek-co stihly otěhotnět snad ještě v šestinedělí...!!!!!!!
Jedna s kamarádek má dítě i přes tělísko...Další kámošce tvrdili ,že má cystu a je s toho Terezka...
A já sama mám první dítě neplánovaně skrz zapomenutou antinu....
Znám osobně spoustu různých případů-jak k dítěti přijít 😀 ...Tak já věřím i v nemožné...

ema1984
14. črc 2015

@werumka
@ninive211

Holky, tady jde o to, že my ještě chceme druhé, takže tomu necháváme volný průběh. Otěhotnění by mi nevadilo. Kdybychom nechtěli, tak se asi chráníme i jinak. Jen mi šlo o to, že kojení antikoncepčně působí, protože blokuje cyklus, jen si každý musí uvědomit, že je to individuální a nikdo přesně neví, kdy se ten cyklus obnoví. U mě osobně to asi bude trvat, protože nedávno jsem byla u gynekoložky, podle které mám sliznici hodně nízkou, takže menstruce v nejbližší době nehrozí.

anetpierowska
14. črc 2015

Urcite muzes. Sestra plne kojila a ceka druhe.

kstablova
14. črc 2015

Ano můžete. Aby došlo k menstruaci, dojde před ní k ovulaci.