Miminko se vzteká u prsu. Mám méně mléka?

strom14
24. črc 2024

Ahoj,
mám skoro měsíční holčičku a posledních pár dní se strašně vzteká u kojení.
Ze začátku saje, ale postupně se začíná víc a víc vztekat, mlátí rukama a nohama, pustí prso, ale po chvíli se po něm zase sápe a pořád dokola.
Někdy už není schopná se nakojit, jak řve, takže jsem začala dávat i UM.
Beru ATB Penbene, tak mě napadlo, že jí mléko třeba nejede. Nebo je možné, že ho mám teď kvůli lékům méně?
Píchám si 0,8 Clexane a beru ještě detralex.

misha31
24. črc 2024

UM davas pres hadicku u prsa nebo z flasky? Zkusila jsi odstrikat sve a to ji dat?

strom14
autor
24. črc 2024

@misha31 davam z lahvicky. Ze zacatku mela problem s prisatim, takze se nejprve krmila z lahvicky, aby nabrala, postupne jsem presla na hadicku u prsa a pak uz to slo.
Ted se normalne prisaje, takze lahvickou to podle me neni. Navic to neni u kazdeho kojeni 🤷‍♀️.
Kdyz ji pozoruju, prijde mi, ze je to jako kdyby ji to bud neteklo, nebo ji to nechutnalo, ale prisava se.
Odstrikane jsem nezkousela, bojim se, ze pak na dalsi kojeni ho nebude dost.

misha31
24. črc 2024

@strom14 ale cim casteji se koji ci odstrikava, tim vice se mleko tvori. Jakmile das UM a neodstrikas dostatecne mnozstvi, muze se laktace zastavovat

misha31
24. črc 2024

@strom14 a hlavne taky zjistis, kolik mleka mas, zda se opravdu netvori malo. Lze se rozkojit prave odsavackou ci odstrikavanim - casteji.

elesse
24. črc 2024

@misha31 ale to je prece hloupost, nemusis odsat tolik jako si vezme dite. Rozlojuje se hlavne kontaktem, castym kojenim, ne odsavackou

strom14
autor
24. črc 2024

@misha31 ja ji ale normalne kojim. Po UM sahnu vzdy jen jako posledni moznost, kdyz uz sebou jenom mlati a uz se ani prisat nechce.
Je to poslednich par dnu, takze laktaci mam, myslim, rozjetou. Spis ted nevim, cim je zpusobeno to vztekani, ktere zacala delat ted.
Odsat me napadlo maximalne abych se presvedcila, kolik mleka si z prsu jsem schopna vytahnout, ale podle me to nezaruci, ze si to same mnozstvi vytahne ona. Jen jako ujisteni pro me, ze mleko mam, ale to normalne vidim i v pusince, ze ji ma plnou, polyka, jen se strasne vzteka.

misha31
24. črc 2024

@elesse nevim, co se chytas hned odsavacky. Tady jde o to, ze mimco nechce pit z prsu

misha31
24. črc 2024

@strom14 jasny, ale nechapu, proc hned do ditete valit UM a nezkusit mu dat svoje mleko, byt pres hadicku. Pak aspon zjistis, zda opravdu nechutna ci tece treba malo

elesse
24. črc 2024

@misha31 ne, jde o to, ze se mimco vzteka a nechce pit. A to ma spoustu dalsich duvodu nez malo mleka

verunnaj
24. črc 2024

Kontaktuj laktační poradkyni