Miminko chce být, pokud nespí, pořád u prsa

saries
9. říj 2016

dravím mám 3 týdenní dcerku a pokud zrovna nespí chce být pořád u prsa, usne u něj dám jí do postýlky a řev takže jí dám zase k prsu s toho jí pak bolí bříško a má strašně napěněnou stolici...Kojím prostě skoro každý den od 17hod do 22hod. ne jen že je to vyčerpávájící ale mám ještě starší dceru která vyžaduje moji pozornost opravdu uz si navím rady v podstate nic nestíhám dělat když zrovna nekojím tak jsme ráda že si rychle uklidím . V noci spí s náma protože zase když nená v noci u prsa tak řve. Toto u první dcery neznám jsem s toho už fakt na prášky 😖 Poradí prosím někdo? Děkuji

panickatlamicka
9. říj 2016

Porid si satek.

tahejhula
9. říj 2016

Je to normalni chovani novorozence a maleho kojence. Satek je skvely napad.

astyna
9. říj 2016

ahoj souhlasím s holkama - u nás to nebylo jinak 🙂 Také jsem občas byla na odstřel, zlomilo se to asi ve 4.měsíci, kdy jsem začala dávat i umělé mléko, tak přestal být takový závislák 😅 Ale také jsem si občas říkala ,že to už není normální, bohužel jsem v okolí neměla nikoho, kdo by mi řekl, že to má stejně...

olga_
9. říj 2016

Taky souhlas s ostatními. Neměli jsme jinak. Každé kojení trvalo hodinu asi do tří měsíců. Pořídit šátek a s pomocí zkušené osoby, která dorazí domů, se naučit vázat tak, aby se v něm dalo rovnou i kojit.

nikketa
9. říj 2016

Náš Danunka je taky závislák, buď u prsa anebo chovat. Málokdy vydrží sám, do toho prdíky. Budeme se muset podívat po nějaké klokance nebo šátku, má někdo tip, v čem jde už od narození abych měla volné ruce a vydržely to i moje záda?

olga_
9. říj 2016

@nikketa Pevný šátek, případně ERGONOMICKÉ nosítko. Výraz klokanka se používá pro tzv. visítka, kde dítě prostě visí za rozkrok. Je tady i nějaká skupina o nošení dětí.

andysek2512
9. říj 2016

@nikketa mam ergonomické nositko Storchenwiege které je vhodné od narození do cca 8,5 kg podle toho jak kdo unese. Prodávám ho jestli máš zájem🙂

andysek2512
9. říj 2016

@saries taky jsem malého pořád kojila a zásadně spal u mě v náručí, pak jsem pořídila šátek, potom nositko a teď mu je skoro 7 mes a pořizujeme další nositko😀 je to super!🙂

prcekverunka
9. říj 2016

@saries Záleží, jestli chcete kojit. Miminko vás potřebuje, není na tom nic divného. Moje straší dcera taková ,,dudlalka´´ nebyla a mladší je. Jsou od sebe 20 měsíců, takže vím, že je třeba se starat i o straší dítě. Hodně mi pomohl šátek a nosítko. Prostě jsem ji měla na sobě, mohla být u prsa a přitom jsem mohla dělat, co bylo potřeba. Večery jsme s mladší dcerkou trávily spolu na gauči, ona na mně pospávala a dudlala a já jsem se v klidu koukala na TV 🙂

saries
autor
10. říj 2016

Holky... dneska jsme byla u doktora a malá mi za týden nepřibrala ani gram :( :( Ve 3 týdnech ještě není ani na puvodní podorní váze :(

hanulka_es
10. říj 2016

@saries a víš jistě že máš dost mléka? taky jsme měli problém s přibíráním. Nakonec jsme zvolili sunar jako dokrm...bránila jsme se UM, ale pláč malého mě donutil. Snažila jsem se odstříkavát po každém kojení, abych ještě něco málo nasyslila...Bojuju s tím do teď (je nám 6týdnů), zkoušela jsem homeopatika, kojím ho neustále, kojící čaje piju celý den... bohužel, příroda to zařídila jinak. Nevěš hlavu, Dr. ti poradí nejspíš taky dokrm.

saries
autor
10. říj 2016

@hanulka_es uz dovame sunar 60tku po kojeni slupla jako malinu strasne me to mrzi chtela jsem jen kojit... ale zase neni nad spokojene miminko radsi s prikrmem nez aby mi plakala a trapila se hlady :(.... po kojeni u dokrora kdy byla u prsa 20min a zvezeni mela navíc jen 10... :(.. je to zvlastni prvni dcera sice nepribirala moc ale kojila jsem do 6 mesicu... tedka taky piju kojici caje, homeopatika taky beru ale mala proste vysaje jen prdni mleko a pak je asi lina sat dal :(

kattynka1
10. říj 2016

@saries Tak zkus kojit a dokrmovat,... jak říkáš, není nad spokojené miminko. Jak bude malá růst a sílit, třeba vám to půjde lépe a dokrm odstraníte úplně. Já ze začátku dokrmovala, protože mi syn u prsa usínal a neměl sílu sát a vysát dostatek. Vždy jsem zkusila nakojit, dala dokrm, to celý netrvalo snad dýl než půl hodiny, aby nebyl vysílen ještě víc. Asi je to takto lepší, než nechat dítě na prsu viset celý den a přitom si skoro nic nevycucne. Uvidíš, že se to zlepší.

dzejn002
10. říj 2016

Určitě si zkuste půjčit nemocniční odsávačku a váhu! Naše maličká se naučila sát až ve dvou měsících. Ve 14 dnech jsem přišla o mléko, jak málo tahala ale za pár dní stimulace miminkem i odsávačkou, kapslemi s jestřabinou a kapslemi more milk plus a podporou manžela jsme to zvládly. ;) Do týdne jsme byly bez UM a stačilo odstříkané mlíčko a krmení se suplementor. Bojovaly jsme s malou přesně dva měsíce a investovali 6500 Kč, ale od té doby máme plně kojené a velice spokojené miminko. 🙂 Nevěšte hlavu, ještě to můžete zachránit. Kontaktujte nejlépe hned laktační poradkyni. ;)

kattynka1
10. říj 2016

@dzejn002 Jo, s tou odsávačkou to je pravda, vlastně jsme to tak taky udělali. Já koupila tedy pákovou Avent, stojí kolem tisícovky. Poté, co sál z prsa, jsem ho dokrmila mateřským mlékem ze stříkačky. Je dobré, že má člověk alespoň ze začátku přehled o tom, kolik dítě vypije, zároveň není nutné dávat dítěti UM.

saries
autor
11. říj 2016

Děkuji za podporu 🙂 Samozdrejme nic nevzdavam 🙂 Mam odsavačku ale moc to nejde maximalne 10ml s jednohu prsu ale zase za 3 hodky nez jde papat odsaju aspon tu 30, takze ji davam k prsu a strikackou ji tam pomalu davam i to odstrikane mlicko a pak udelam 60tku sunaru at se dopapka a ani celou 60nedopije a je spokojene chvili kouka a hned na to usina 🙂 Budu delat vse pro to aby se to nejak dalo udelat a byla zase plne kojena 🙂

astyna
11. říj 2016

@saries

Syn byl taky nesavec - já prsa nalitá, teklo mi to všude kolem, po nocích jsem ještě odsávala, přes den klidně i litr do zásob. Ale malý ne a ne sát. Měsíc byl na stejné váze. Tak jsem začala dávat to odstříkané a jak píšeš ty, aspoň jsem měla přehled, kolik toho vypije/sní. Některé děti to prostě "neutáhnou".

V půl roce jsem měnila pediatra a ta mi koukla do pusinky malému a řekla mi cosi o kůži pod jazykem, že ji měl krátkou nebo co...Proto tak nepil.