Měsíční mimčo se budí po hodině na kojení

bru_cka
6. pro 2017

Dobrý den, ahoj,
ráda bych se poradila ohledně nočního kojení naší měsíční dcerky. Budí se v noci celkem na minutu přesně po 2 hodinách, někdy ho hodině a 3/4 na kojení. V noci vydrží pít jen chvilku - cca 8-12 minut max, někdy třeba jen 5 a pak se vzbudí už za hodinu.
Je to tak prosím v pořádku, nebo ji mám nějak pomoc, aby se napila více a spala delší úsek v kuse. U jídla neusne, ale sama se prsa pustí a už papat nechce.

Děkuji

puresin
6. pro 2017

@bru_cka Ja myslim, ze Ty to moc neovlivnis, takhle male miminko si to proste ridi samo. Je to narocny, ale za tyden dva to muze byt zase jinak. Male davej, jak si rekne, ona v noci totiz spis nez najist chce citit prsicko, tu svou zivotni jistotu. 🙂 Proto pije treba jen chvilku. Mne to dcerka pri nemoci dela jeste v roce - poduda si a spi dal. Ale bude to cim dal lepsi, ver ji. 🙂

bru_cka
autor
6. pro 2017

Děkuji, určitě jí nechci nijak omezovat, ve dne i v noci krmím "na požádání", ona i přes den v podstatě jí po těch dvou hodinách, ale to člověku tak "nevadí". Spíš jsem si říkala, jestli nedělám něco špatně, proč v noci pije tak málo a pak i krátce spí 🙂 pokud je to tak normální, tak vydržím 🙂 ty drobečci za to stojí

evee24
6. pro 2017

Jojo je. Me celej den I noc mala pila po 50 minutach. Proste prezit 🙂 ale pak mi za pár týdnů spala i 6 hodin v noci a řeknu že radši častěji kojit 😀 prsa mi praskala. Ono se to meni co chvilku.

misa1106
6. pro 2017

Náš prcek taky pil v noci po 2 hodinách, pak z ničeho nic jednou spal 4 a půl hodiny v kuse a já s nervama úplně hotová chodila kontrolovat, jestli ještě dýchá😅 takže vážně se to mění a určitě to děláš správně😉

lida9
6. pro 2017

me maly v prumeru pil 5min, nikdy jsem do nej vic nedostala, proste mu to stacilo... a intervaly 3h nekdy az 6 nebo 7h, ale to dyl az kolem 3.mesice... oni si proste vycucnou co potrebuji🙂

alishka111
6. pro 2017

@bru_cka podle mě úplně normální. Pro pohodový kojení doporučuju úplně ignorovat hodiny, stejně to neovlivníš. Malej se budí většinou po dvou-třech hodinách tak cca od dvou týdnů do teď - 3 měsíce. Někdy, výjimečně, třeba spí 4-5 hodin, někdy se budí celou noc a chce jíst po hodině - to je (a snad i bude) naštěstí taky jenom přechodný stav...

jitka0a
7. pro 2017

@bru_cka Když u prsa neusne a sama se pustí, tak s tím asi nic neuděláš, měsíční miminka mají malinký žaludek, tak když ho má plný, tak bych do ní víc ani necpala. Pak by jí bylo špatně a bylo by zle. Myslím že je to v pořádku a časem se intervaly prodlouží 🙂.

bru_cka
autor
7. pro 2017

Holky moc vam dekuju. Clovek obcas potrebuje ujisteni, ze to dela dobre.
Jeste jednou dekuji a preji pohodovou noc

bru_cka
autor
29. pro 2017

Ahoj holky, opet ja 🙂 dotahly jsme to k takove dokonalosti, ze k male vstavam i co hodinu a pul- hodinu. Pritom pres den klidne spi i 2.5 hod. Pres den dokaze pekne dlouho pit, klide i z obou prsou. Prvni nocni spani ( po takhle vetsim kojeni )spi cca 2.5 hod., pak se vzbudi a rve hlady. Parkrat si hladove cucne a vytuhne. A takhle to je az do rana, kdy se cca pak po te 8 zase poradne probere a spi dele.
Nevedeli byste mi poradit? Neni mozne ze mam “malo mleka” a v noci nema silu tahat? Uvazuji ze ji pres den odstrikam mleko navic a v noci ji ho dam z lahvicky, ze by ji to mozna lip slo pit a ja bych i vedela kolik toho vypije.
Uz jsem fakt ko, nebyt manzela, tak nevim :-/

bru_cka
autor
29. pro 2017

Jen dodam ze po tom cucnuti v noci spi max hodinu a pul nekdy i jen hodinu

6miska4
29. pro 2017

@bru_cka Buď v klidu, je to naprosto normální! 🙂 Doporučuji tento článek a stránku obecně: https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocn...

viridie
29. pro 2017

@bru_cka Ahoj 🙂 Časté buzení a kojení v noci je u miminek úplně normálka, já jedu teď druhé kolo. 🙂 Malé děti mají krátké spánkové cykly ,budí se ,páč v hlavince zpracovávají všechny dojmy a nové věci a hlavně se kojením ujišťují,že maminka tam je,opravdu to není o hladu, prsník je nástrojem k uklidnění,proto si jen cucne a stačí 🙂 Je to ale vyčerpávající,nicméně se s tím moc nedá co dělat,jen vydržet. 🙂 A dospat se přes den s dcerkou 🙂

6miska4
29. pro 2017

@bru_cka Ještě dodám, že miminko má různá období a tato situace se může ze dne na den změnit. Mám stejnou zkušenost. Není jiná rada než vydržet to 🙂

alishka111
29. pro 2017

@bru_cka mám teď to samý. Mám pocit, že nespím vůbec... Včera jsem zkusila, co plánuješ - odstříkala jsem, po večerním kojení dal ještě 100ml MM z lahvičky a za dvě hodiny vzhůru a pak po hodině a půl až do rána... Nepomohlo to vůbec :( Už jsem jak zombie, vyčerpaná, nemocná... ještě mu dám 14 dní do kontroly u pediatra, ale jestli se to nezlepší, tak už zkusím minimálně večer UM 😔

anetpierowska
29. pro 2017

@bru_cka ahojky je ti uplne normalni. Koj jak chce mimi. Pokazde bude pit jinak,nekdy 15min,nekdy 5min. MM je rychle stravitelne. Mimi muze mit en zizen a proto pije 5min. MM se zklada z
80% z vody. Nedavej z lahhe,jak uciti,ze to jde i jinak snadneneji,prestane chtit prso a bude bojkot. Kdyz pres den mimi spinka,tak take odpocivej. UM to nelepsi. Syn byl na UM a budil se hodne casto. Spise zkus spinkat s mimi v jedne posteli nebo sundej bonici na postylce a priraz si ji blize k postylce. Kojeni neni jen o jidle,ale i kontaktu s maminkou. Zacatky jsou nekdy tezke,ale da se to zvladnout. Je to velka uspora penez,krasny kontakt s mimi,ktery mit do konce zivot nebudes,nemusis myslet na to,zda mas vse sebou,staci jen prsa... pokud mimi pribira,ma dost plenek tak je to uplne normalni.

anetpierowska
29. pro 2017

@bru_cka
Jinak malo mleka urcite nemas. Chce kontakt. Vypada to,ze mas kontaktni dite a prso je pro nej jistota,ze tam jsi.

kata267
29. pro 2017

@bru_cka mam mesicni dceru a mame to stejne, v noci cca po hodine ve dne vydrzi obcas I dele spat ale vseobecne toho moc nenaspi...takze v klidu je to normalni a musime to proste vydrzet 😉 pokud mas jen jedno dite mas vyhodu v tom.ze pres den si muzes odpocinout s ni...

lukysa
29. pro 2017

😉 povzbudit tě končíme 4m, každý byl jiný od vstávání jen 2*za noc až po co půlhodinu + si mezitím 1,5h pokecat.aktualne vstáváme co dvě hodiny na 5min zuzlani ,zato presden donej dostat něco je oříšek zvedavy jak opice.sebemensi podnět jej zaujme a je po jidle
😀

rebe
29. pro 2017

Děláš to skvěle a všechno je přesně tak, jak má být. Teď jsi z toho asi dost unavená, to časté vstávání tě nejspíš zmáhá, ale tvoje miminko to teď přesně takhle potřebuje. Vydrž, s každým měsícem bude spát déle a za pár měsíců tě třeba (možná 😀) nechá vyspat i celou noc. Lahvička může kojení zhoršit, takže se jí snaž vyhnout, co to jde. Tvoje tělo to má vymyšlené nejlíp, věř mu 🙂

lida9
29. pro 2017

@lukysa me v tomhle obdobi pomohla obyc tenka plinka pres hlavicku / oci, malyho pak nic nerozptylovalo...

bru_cka
autor
29. pro 2017

Nu my lahvicku uz vyuzili kvuli hlidani, a problem neni ani s piti z lahve ani pak z prsa. Dnes to asi zkusim jednou v noci z lahvicky, pokud to nepomuze, budu vedet, ze to neni hladem a zatnem zuby a vydrzime.

rebe
29. pro 2017

@bru_cka S tou lahvičkou to není tak, že dáš jednou napít z lahvičky a zničí ti to kojení, ta souvislost není takhle přímá. Jsou maminky, které dávají z lahvičky dlouhodobě a stejně k tomu bez problémů i kojí. Jde o to, že jsou také maminky, které daly z lahvičky párkrát a už pak měly problémy s kojením, protože z lahvičky se saje jinou technikou než z prsa, takže dítě pak může mít u prsa problém použít správnou techniku. Může, ale nemusí. Takže, pokud ti to dodá jistotu, klidně občas v noci z lahvičky dej, jen je dobré, abys to riziko měla na paměti. Když uvidíš, že malá mění techniku sání nebo že saje hůř, chce to pak případně skočit s lahvičkou i dudlíkem okamžitě. Ale třeba ne a v noci vám to něco přinese, uvidíš sama.

bru_cka
autor
29. pro 2017

Nu my lahvicku uz vyuzili kvuli hlidani, a problem neni ani s piti z lahve ani pak z prsa. Dnes to asi zkusim jednou v noci z lahvicky, pokud to nepomuze, budu vedet, ze to neni hladem a zatnem zuby a vydrzime.

martaveg
29. pro 2017

U nas pomohlo nechat dcerku u sebe v posteli (z postylky udelany balkonek bez bocnice prirazeny k nasi posteli), nocni vstavani, kdy jsme se obe naplno probraly bylo hrozne a pak hlavne to treba i dvouhodinove uspavani, kdy se pri presunu do postyljy stejne probrala 🙈 dotahly jsme to k takove souhre, ze jsme casto nocni kojeni obe prospaly 😀 vlastne vsichni tri vcetne tatinka 😄 ono se to neustale meni, co bude fungovat dnes, zitra uz nemusi platit.. u nas se to vyhrotilo kolem roku a pul, kdy snad tyden v kuse v noci chtela prso temer nonstop, pak ze dne na den, resp. z noci na noc, skok na jedno nocni kojeni.. preji at brzy najdete to, co vam vsem bude vyhovovat 😉

verinikki
29. pro 2017

Není žádný problém v mléce, my jsme měli něco podobného. Malá bohužel byla schopná pomalu cucat třeba hodinu a půl. S tím ale nic neuděláš - mám už druhé a to je nakojené za čtvrt hodiny - protože pak už jenom dumlá, prso oddělám. Na to ucucávání ale doporučím jediné - zkusit úplně miminko probudit a až poté mu dát napít. Z toho co popisuješ, myslím, že se budí a pak si v polospánku uvědomí, že má prostě hlad, jelikož pak cucne párkrát, tak jak je unavené, tak zase usne a je z toho kolotoč. Zažila jsem a pomohlo právě úplné probuzení a pořádné nakojení.

bru_cka
autor
29. pro 2017

@verinikki dekuju zkusim. A mate nejaky osvedceny tip na buzeni? Svetlo? Mluvit? Dekuju

verinikki
29. pro 2017

@bru_cka
My jsme mluvili a volali u noční lampičky - chvilku to tedy trvalo, ale přímo rozsvítit jsme naštěstí nemuseli (u mimča bych to asi ani nezkoušela, kvůli narušení spánkového rytmu) - to jsme měli až později, když malá vřeštěla ze spaní - u děsů, pak byl hned klid a usnula v pohodě.
Uvidíte sama, no, občas pak to následné uspávání taky stálo za to. Za mne ale lepší pak hodinu uspávat a tři klidně spát, než bloumat celou noc. Každé to mimčo je fakt jiné, prostě uvidíte, co zafunguje

verinikki
30. pro 2017

@bru_cka
Tak jak jste to v noci zvládli, bylo nějaké zlepšení?

bru_cka
autor
30. pro 2017

Ahoj musim rict ze bylo, flasu s mm jsem davala celou noc. Nejdriv se tedy vecer poradne dlouho nakojila a spala tak 2,5 hod. Pak dostala flasku cca 90 ml a nasledovali spani 2,5 hodiny, pa
K flaskacc 60 ml - spani 1,45 a pak cca 80 ml zase 2 hod. Rano uz jsem normalne kojila. Takze zlepseni celkem znatelne, proti hodinovemu buzeni predtim.
Otazka je, co ted s tim?