Menstruace = konec kojení?

jifinka
29. dub 2015

Mám 4měsíční mimčo a dostala jsem první menstruaci. Malá odmítá pít, vzteká se u toho. Před tím pila krásně a krásně rostla. Trvá to už druhý den. Ptala jsem se laktační poradkyně, co s tím a ta mně řekla, že příchod menstruace je způsobený špatným kojením a mám si nechat předepsat MOTILIUM, jinak přestanu kojit. Fakt už je to jediná možnost? Nepomůže jen toto období přečkat, že by se to zase vrátilo po skončení menstruace do normálu? Pomooooc. Jsem zoufalá. Moc děkuji za rady

brouzdalka
29. dub 2015

Tak to je teda špica laktační poradkyně, bože... Každá jsme jiná, někdo MS dostane při plném kojení, někdo až po ukončení kojení, ale vůbec to nic neznamená, že bys kojila blbě. Během MS se může stát, že miminko mlíko pár dnů odmítá, ale všechno by se mělo vrátit do normálu. Hlavně vyměň laktační, tyhle rady jsou fakt na ránu.
Z vlastní zkušenosti - první MS přišla hned po šestinedělí za plného kojení a kojím už 17 měsíců.

blahova_andrea
29. dub 2015

neboj. laktační tě zbytečně plaší a nevím proč ☹ já dostala ms taky brzy, uznávám, že technika kojení asi nic moc, ale kromě toho, že první dvě ms malé mlíčko viditelně moc nechutnalo a méně pila a vztekala se u toho, tak se nic víc horšího nedělo. prostě jsem nabízela dál a víc to neřešila. vždy to přešlo. pak si na tu chuť asi zvykla a kojí se normálně i v době ms. máš pocit, že ti malá baští málo? že trpí hlady? že hubne? rozhodně nevěš hlavu, konec kojení to znamenat nemusí. já mám kojení pořádně vydřené a vytrpěné a nakonec kojím už 9.měsíc a ke konci se zdaleka neblížíme 😉 hlavně nestresuj. to tvorbě mlíčka a jeho chuti neprospívá a je to horší než ms.

lutu11
29. dub 2015

Ahoj, ja kojim uz rok. A menstruuju uz 9 mesicu. Jediny rozdil je v tom, ze malymu ,, menstruacni mleko" moc nechutna, ale trva to kazdy mesic jenom 2-3 dni. Taky se vzteka, ale hlad ho nakonec donuti ho vypit. Nevzdavej to, a koj dal.

kajalka
29. dub 2015

Souhlasím s brouzdalkou. Laktační poradkyni vyměnit. Já "to" dostala hned po šestinedělí a kojila jsem 21m, a to velmi intenzivně i v noci. Nikdy jsem nepozorovala, že dítěti mlíko během ms nechutná, ale to je určitě individuální.. hlavně vydrž a nedej se!

markkketa
29. dub 2015

Chci tě uklidnit, já sice dostala první menstruaci po porodu později, ale taky při plným kojení a kojila jsem zdárně do 26ti měsíců dcery 🙂
menstrace skončí a mimčo zase bude pít ;) jen to přečkat a nabízet

jajulin
29. dub 2015

Taky bych vyměnila laktační poradkyni. Mám 3 děti, první jsem kojila 17 měsíců, druhé 16 měsíců a u třetího to na odstavení zatím určitě nevypadá 🙂. A u všech třech jsem dostala první poporodní MS čtyři měsíce po porodu, při plném kojení. Nenech se rozhodit bláboly LP, v klidu přečkejte první dny MS a uvidíš, že bude zase dobře 🙂.

mandala
29. dub 2015

Větší blábol jsem už dlouho neslyšela 😀 Já bych se vůbec vyprdla na nějakou laktační a dělala podle svého, pokud mimi odmítá tvé mléko při MS, tak zkuste nějak vydržet, si myslím, že pokud bude mít opravdu hlad, tak si nakonec vezme. 😉

scruffy
29. dub 2015

Jak už tu bylo psáno výše, je to hloupost, já taky dostala menstruaci hned první měsíc po šestinedělí, taky jsem plně kojila, naštěstí jsem si nevšimla, že by malá v tu dobu mléko odmítala, pila stejně jako vždy.

mirun
30. dub 2015

Obě děti jsem kojila 15 měsíců a ms jsem dostala už po šestinedělí a chodila pravidelně každý měsíc. děti rostli dobře a rozhodně jsem neměla pocit, že by jim kvůli tomu mléko nechutnalo.

eloana
30. dub 2015

u tretiho jsem to dostala hned po 6 nedeli.... a kojila do roku a pul....

sikulik
30. dub 2015

obě děti kojeny do 27 měsíců, ms přišla u obou cca 9-10 měsíc. Dceru teda stále kojím. Takovou radu ti snad ani laktační poradkyně nemůže dát....... Vydrž, když malá nedostane nic jiného, nakonec si mlíčko od tebe vezme, až bude mít hlad. Je možné, že jí trochu jinak chutná 😉

jituliiii
30. dub 2015

ms jsem dostala po pul roce a kojim porad :-/ 🙂))

elu
30. dub 2015

tak to je blbost na entou, že menstruace příjde, když špatně kojíte 🙂)))...to snad nemohla říct laktační poradkyně ani 🙂, ja ji dostala hned po šestinedělí a kojila jsem do dvou let naprosto učebnicově, chce to vydržet, za chvíli se to spraví, může jít i spurt, žádný prášky bych kvuli tomu nebrala

zo_ja
1. kvě 2015

Některý latktační jso nejen k ničemu, ale ještě škodí 😠 😒
Vyměnit. To, že dostaneš MS v tuto dobu po porodu, je častý. Někdo i hned po 6N, přičemž má nějaký kojence do 3 let třeba za sebou... to těžko bude mít špatnou techniku kojení 😀

Při MS se změní chuť MM - dáno změnou hladiny hormonů - někt. děti jsou na to vnímavé/citlivé/změna chuti jim vadí. U zdravého dítka můžeš počkat, dej mu vodu/vhodný čaj kvůli tekutinám. Zkusila bych nedávat nic jinýho než MM, třeba to hlad spraví. Když se to za 2-3 nespraví a nevezme si vůbec, tak holt odstríkávat => udržet laktaci a dát UM - třeba napůl s tím UM, aby chuťový rozdíl nebyl zas tak velký.
Ale zkus ještě zagooglit, je to celkem častý, že některý malý děti to MM nechtějí a s tou UM bych nespěchala - spíš je otázka, jak dlouho je ok u tak malýho dítka čekat. U zdravých dětí nicméně platí, že se nenechají umřít hlady....