Kojení v noci? Je to nutné?

adela1399
22. srp 2020

Holky maličké je 5dní...v porodnici jsme každé 3hodinky budily na kojení. I doma v tom pokračuji. Malou musím ale vyloženě budit...a i tak chce spinkat dál...vzbudí se pomalu až při přebalování...myslíte,že musím v noci opravdu každé 3 hodiny budit a kojit? Přes den ano ale i v noci? Děkuju

dandaa
22. srp 2020

Přes den budit a v noci nechat spát. Dělala jsem takto po poradě s mudr i laktační.

olga_
22. srp 2020

@adela1399 A jak je na tom se žloutenkou? Pokud není extrémně spavá kvůli vysoké žloutence, tak bych nebudila. Nejlepší je kojení na požádání přes den i v noci, tedy kojit tak často a tak dlouho, jak miminko potřebuje, a to bez ohledu na hodiny. Myslet na to, že kojení není jen pití mléka, ale uspokojuje spoustu dalších potřeb (emocionální, fyziologické - upravuje srdeční činnost, dýchání dítěte atd.).

jjasmina
22. srp 2020

@adela1399 Rozhodovala jsem se dle okolností jako je žloutenka a jaká byla váha a jak mi přibírala. My sme třeba měli 4kilové miminko, takže jsem v noci moc nekojila. Žloutenka právě způsobuje spavost, tak záeží jak ste to měli.

adela1399
autor
22. srp 2020

No ze pravda,že žloutenku malá měla a ještě trosku má,jdeme zítra na kontrolu do porodnice...měla hodnoty 13,5. Tak co myslíte?

dandaa
22. srp 2020

@adela1399 naše měla taky žloutenku, proto jsem ji přes den budila a byla malinká. Budila jsem prvních 14 dní, potom už ne.

adela1399
autor
22. srp 2020

@dandaa Přes den ano,ale v noci?

jade85
22. srp 2020

Pokud spí s vámi nebo alespoň v přiražené postýlce, nemá dudlík a není svázaná v zavinovačce, tak bych ji nechala spát v jejím rytmu, je to přirozené. Případně v noci jednou odsála, kdyby se vám moc nalévala prsa. Pokud má zavinovačku, dudlík atd, je možné, že kvůli tomu spí nepřirozeně hluboce a asi bych zvažovala, jestli by nebylo lepší tyhle pomůcky zrušit 🙂

dandaa
22. srp 2020

@adela1399 psala jsem, že v noci nechat spát

barmil
22. srp 2020

@adela1399 pediatr mi řekl budit přes den po 2h, vnoci po 3h,dokud nebude pribirat dle očekávání, pak na další kontrole řekl, že už nemusím budit ani ve dne, ani vnoci.
Takze bych se zeptala na kontrole a zařídila se podle žloutenky a pribirani dítěte.

adela1399
autor
22. srp 2020

@danda Nevšimla jsem si zprávy...myslíte i když tu žloutenku má stále?

adela1399
autor
22. srp 2020

@barmil Děkuji...no je ji 5dní a porodní váha byla 2.960 teď večer než jsem kojila měla prebalena 2.860...je to v pořádku? Mě připadá že přibírá strašně pomalinku

adela1399
autor
22. srp 2020

@jade85 Spinka bez dudliku a v zavinovacce ale má ji volné jen aby ji nebyla ziminka😊

barmil
22. srp 2020

@adela1399 pribirat mají 100-250gr týdne, jestli to je ok pozna jen doktor, takže bych budila dokud on neřekne, že už to není potřeba

lv
22. srp 2020

Vydržela bych budit než presahne tak 3,5kg, do 3kg bych budila určitě

adela1399
autor
22. srp 2020

Dobře moc děkuju holky...🙂

puhelin
22. srp 2020

Pokud pribiraly, nebudila jsem

viridie
22. srp 2020

@adela1399 já jen dodám,že noční kojení je kličové pro produkci MM,v noci je nejvyšší hladina kojících hormonů.Takže za mne bych alespoň 1x v noci zkusila kojit.🙂

jade85
22. srp 2020

@adela1399 bude to v pořádku, užívej si miminka i trochy toho nočního spánku, syn mi taky první dny spal v noci třeba 6 hodin v kuse, což se znovu povedlo až někdy ve 2 letech 😁 pomalejší přibírání nevadí, pokud už se zastavil pokles váhy, má dost počůraných plínek, je všechno jak má být 😊

amazonkajanik
22. srp 2020

@adela1399 nám v porodnici řekli "přes den po 3h a v noci po 5h"
Syn byl malý,žloutenku neměl a i když jsem měla málo mléka,pořád spal. Ale já byla jako mimino taky spavá. Když přehoupl 3,5kg, mudr řekl,že ho mám nechat spát. Za to teď,ve 14měsících se asi rozhodl,že si to vybere. Budí se mezi 4-5h ráno,prebalit a mlicko. A to ještě před prvními narozeninami spal celou noc od 21:30 do 7:00🙄

lolam10
22. srp 2020

Pokud pribira a je zdravá tak bych v noci nebudila.pres den plus minus ano(do 4h) aby nestradala...

jjasmina
22. srp 2020

@amazonkajanik tak to je krásný, jak spinkal, my sme vzhůru po hodině a pořád čekám na zlom 🙂 a to do 4. Měsíce spala celou noc

arko
23. srp 2020

Asi te oproti vetsine maminek nepotesim. Miminka se zloutenkou jsou spava a aby se zloutenky co nejeychleji zbavily, potrebuji hodne pit,aby se skodlive lazky z tela mohly vyloucit. Proto je nutne,aby miminko v pravidelnych intervalech pilo, i kdyz samo nechce. Meli jsme to podobne a doktorka rekla, kojit co tri hodiny do konce sestinedeli.

zmrzlinka
23. srp 2020

Je ještě malinká.Ja bych ji budila.

petaov
23. srp 2020

@adela1399 Nebudila bych, miminko si samo řekne. Pokud pije dost přes den a má dost počůraných plen, tak bych v noci Nebudila. Oba synové byli pod tři kila, mladší syn spadl v porodnici s váhovou až na dvě kila, nikdy jsem nebudila a žloutenku taky měli. Kojit po třech hodinách jsou hodně předpotopní rady. Dej na svůj instinkt, vyspi se, když mimčo spí a nech rytmus kojení na něm. Neřiď se časem.

dat
23. srp 2020

@adela1399 mala se narodila 2980g... Doma sem ji v noci budila cca 2 tydny a dalo to dost prace, pak sem ji nechala byt, maximalne kdyz sem mela hoodnr nalita prsa ze to bolelo.. Ona se pak zacla budit sama i v noci... 🙂 ale zloutenku nemela

agnes_123
23. srp 2020

Ahoj, já nebudila a málem jsem přišla o mléko. Budit jsem ji ale nechtěla takže jsem to dělala tak, že jsem si naridila budika a v noci odsala. Malá byla v pohodě a já si zajistila mléka habaděj, protože pořád mi přišlo lepší odsat 100 ml z obou prsou a ani u jednoho prsa tím neprekrocit 3 nedejbože 6 hodin. Přičemž ospalé mimino vypilo tak max 20 ml z jednoho prsa... Za mě v noci odsát a pohoda. A zásob mléka bylo...

agnes_123
23. srp 2020

Ještě povím jednu věc - hladová miminka se nehlásí o mléko. Jsou spava. A stejně tak miminka se žloutenkou. Takže hlavně to nenechat na mimču. Jsou prostě situace, kdy se to musí hlídat. Takže doplňuji svůj komentář - pokud dítě má nakazano pit, ať pije. Pokud pije. Ale odsavala bych. Fakt. Protože spava mimina míň sajou. Tak ať mu to aspoň dobře teče. ☺

krupka3
23. srp 2020

Urcite bych neresila co 3hod. Kvuli laktaci a zloutence bych kojila 1x behem noci, ale to se myslim vzbudi vetsina miminek.

lucie_123
23. srp 2020

@adela1399 Určitě budit. Pokud je žloutenka, tak je dítě hodně spavé. Jenže aby se zbavilo žloutenky, tak je nutné hodně kojit. Takže budit a kojit i po 2,5 hodinách a strkat ke světlu. U prvního mě pustili domů, ale hodnoty žloutenky se zhoršily a proto jsme se vraceli do porodnice na modré světlo. U druhého jsem byla chytřejší a vše jsem dělala hned, ale i tak měl malý vyšší hodnoty, tak jsem radeji zůstala v porodnici o den déle a malý šel na solárko 🙂 Opravdu to kojení je důležité.

beruna84
23. srp 2020

Jestli ma žloutenku, tak bych budila i v noci.