Kojení podruhé. Jak to bylo u druhého mimča?

1. led 2021

Ahoj
Zajimalo by me, ty z vas ktere trpeli u kojeni s prvnim mimcem...jak to bylo u druheho mimca? Ja nekojim uz rok,bylo to ze zacatku peklo ale zvladli jsme to a.dali jsme 3roky nakonec..... A ted mam hruzu az to nastane podruhe ze se mi zas budou kroutit prsty na nohou.
Dekuji za odpovedi (jen prosim ty kdo meli mezi deckama pauzu, je mi jasny ze kdyz nekdo koji prvni dite a je zaroven v ocekavani, ze to asi neni sok)

jakreb
1. led 2021

Ja som to mala opacne. Uplne v pohode som dojčila a plne prve dieta. Druhé bohužiaľ som mala menej mliecka tak som od narodenia dokrmovala-cca jedna davka navyse za 24h. Žiadna hroza. Nikdy by som pri nicom co mozem ovplyvnit netrpela. Spokojná matka=spokojne dieta. A ano snazila som sa a robila som vsetko preto aby som len dojcila aj druhé dieta.

autor
1. led 2021

@jakreb ja jsem Nechtela davat UM ldyz ksem mela sveho dost (tak.asi pro 5.deti klidne🤣) talze jsem.to vydrzela...citila bych se.ze.jsem.to proste.nezvladla...maly.urcite nebyl nijak nespokokeny.ikdyz asi citil ze.to je pro me.neprijemny

jakreb
1. led 2021

Tak ak si mala dost je to o inom. A prečo ti to bolo nepríjemné? Ja som tak mala pri prvom. Dojčenie bolo super.

autor
1. led 2021

@jakreb silene to bolelo,bradavky do krve atd...ano mela jsem hodne a kdyz jsem odstavovala ve 3 letech no jéje🤣 po tech pilulkach z gyndy.co meli zabrat za.2.dny
...zabraly za tyden
No zkratka.mi to prislo skoda dokrmovat jen proto ze jsem.neschopna to vydrzet ☹

jakreb
1. led 2021

Tak a prečo si to neriesila?! Dojčenie nema bolieť. To co opisujes je dosledok zlej techniky dojčenia. Alebo max.na začiatku, potom nechať zahojit a normálne dojcit. To si tri roky dojčila s krvavými bradavkami? Nenapadlo ti vyhladat pomoc?

autor
1. led 2021

@jakreb rikam ze jsme.to zvladli...krvave byly jen na zacatku pak.sr.zhojily..nekojila jsem 3 roky.s.krvavyma prsama, probuh....to snad.jen.pardon debil

jakreb
1. led 2021

No to píšeš az teraz. Vyznelo to ze ta to bolelo cele dojcenie. No to odporucam kalciovu mast a nedojcit z toho prsnika aspon 24h a bude to v pohode.😉

fyii
1. led 2021

Ahoj u prvniho jak pooisujes, ze zacatku peklo. Pak jsem vice jak rok nekojila a jak se narodila mala, az to samo, zadna bolest nic. Ted ma 2,5 a furt prso chce, ale me uz to teda tezce nebavi. Na jakykoliv mliko, ze ho nechce a chce mlicko maminky. A pa breci jak zelva.. asi nekam odjedu at ji to prejde, nebo nevim..neboj se toho, ty prsa uz mas "ozuzlany" to pujde samo.😉

daasha1
2. led 2021

Ahoj, taky jsem měla u prvního ze začátku popraskané bradavky a ty začátky kojení byl děs. Jak říkáš, při přisátí se mi kroutily prsty u nohou. Nakonec jsem kojila 2,5 roku a pak jsem měla přes rok pauzu. Teď kojím bez problémů měsíčního chlapečka 😊 Poctivě jsem mazala bradavky už od prvního kojení v porodnici a dbala na správné přisátí. A opravdu nebyl žádný problém 😉

terla
2. led 2021

Taky jsem měla u prvního problémy s kojením, ale také to vyplývalo z toho, že se dcera narodila 36tt. Ze začátku jsem kojila i s kloboučky (ploché bradavky) a jednou jsme měla zánět prsu. Poctivě jsem mazala Bepantenem a kojila jsme rok a pul. No a od druhého jsem měla rok a půl pauzu a to už šlo dobře. Bradavky byly vytahaný od minule. Ale co se týče citlivosti, tak ten začátek stejný, ale asi po třech týdnech se prsa odhodila a kojila jsem rok. Maminky, co se mnou byly nepokoji a měli děti stejně jako já, tak je prsa nebolela, tak nevím....některé ani nemazali. Ale určitě to druhý kojení bylo snažší a to jsem nestřídala už ani polohy.