Kojení nejde a nejde

akmeja
27. pro 2016

Ahoj maminky,prosím o radu. Mám 14týdenního chlapečka a poslední dobou mi nejde vůbec kojit. Malý mi odmítá jedno prso a v tom druhém už toho mlíčka taky moc nemám. Piju kojící čaje,beru homeoparika Ricinus communis 5Ch a Lac caninum 5Ch,jím pískavici i benedikta a furt nic. Snažím se kojit jak si malý řekne (2-4h) ale bez efektu o nějaké navýšení,piju meltu a sem tam i černé pivo. Připadá mi že když kojím za 2h i míň že se mi stačí vytvořit strašně málo mléka (malý pořad brečí a vzteká se). Každý tvrdí přikládat co nejčastěji,ale mně spíš přijde že čím častěji přikládám tím mám míň mléka...musím dávat příkrm což vždycky obrečím. Nevíte jak bych mohla laktaci podpořit? Chtěla bych kojit co nejdéle,ale takhle to vypadá že mě malý za chvíli dostaví úplně ☹

lajla
27. pro 2016

Jste si jista ze maly saje dobre? Ma 14 dni laktace se teprve rozjizdi...
Prikladat klidne i co pul hodiny ooravdu plati cim casteji tim vice mlicka se vytvori
Doporucuji odsavacku na dve prsa. Rychle efektivni.lec stoji hodne penez doporucuji zavolat do medely a pujcit si jejich nemocnicni odsavacku je uzasna vykon 100%
K homeo pridejte chinu 9ch
Od kazdeho 3 kul do max 2.5 dc vody behem dne popijet vzdy rozmichat plastovou lzici
Piskavici a benedikt jsem taky zkousela ..nic moc a chut desna maly mel po tom bolesti briska

cerberos1306
27. pro 2016

@akmeja
Ahoj, dovolím si reagovat. Základní pravidla pro úspěšné kojení je odbourat láhve a dudlíky, ty mohou snižovat laktaci a kazit techniku sání miminka. Co se týká techniky přisátí, doporučuji pozvat si k sobě laktační poradkyni, seznam LP najdeš na mamila.sk.
Hlavně se hoď do klidu a přeji, ať se vše vydaří 🙂

akmeja
autor
27. pro 2016

Myslíte China rubre? Odsávačku mám,asi ji opět dám do provozu... Snažím se být v klidu,ale je to těžké. Jak už mléko tolik neteče,tak se malý vzteká a řve i když má prso v pusince ☹ S laktací se potácíme od narození,laktační poradkyni sem měla už 2krát,ale extra úspěch žádnej (je to blbý co teď napíšu,ale účinek to mělo spíš to,že sem o 700kč lehčí). Příkrm od tohoto víkendu musím dávat častěji (bohužel flaškou,dávala sem i stříkačkoi,ale tam jen polykal-u lahve musi aspoň trochi sát)

mapita
27. pro 2016

@akmeja ahoj, mam stejne stareho chlapecka. Momentalne mame furt rev kvuli zubum a na prsu, co hodinu - asi trimesicni spurt. Prsa uz se tolik nenalevaji, co zpocatku. To je ale normalni. Stale dost cura a pribyva na vaze, jinak bych si taky myslela, ze ma malo. Ja byt tebou, odbouram dokrm, to je cesta k odstavu a prikladam, jak si rekne, hlavne v noci - ja nekdyv noci imirne nutim. pokud bude dost curat a pribyvat, ma mleka dost.

cerberos1306
27. pro 2016

@akmeja Můžu se zeptat, jak kontrolovala techniku sání? Co doporučovala?

kika_21
27. pro 2016

@akmeja Kojit z jednoho prsu -a pomalu zkoušet i z druhého. Přikládat často. smířit se s tím, že se věnuji jenom tomu. Požádat o pomoc s nákupy, úklidem.Je to jen velmi krátké období, které z hlediska provozu domácnosti nemá vliv, ale z hlediska zdraví a budoucího pohodlí bez lahví atd. je klíčové. Nenervuj se, protože v dnešní době o nic nejde. V nejhorším je tu opravdu UM. Nehrají takovou roli tekutiny jako víra v to, že to půjde. Protože je to přirozené a jsme savci.V porodnici se sestry děsily, že malý nepije z druhého prsu. Tak aby se neděsily, klidně jsem řekla, že prsa střídám a bylo. No a doma se vše v klidu upravilo. Kojil se do 3 let a 4 měsíců, což bylo už spíše přes čáru.

mapita
27. pro 2016

@akmeja a k tomu odmitani prsu a revu - taky jsme meli bojkot, pomohlo zmenit polohu pri kojeni - treba vleze nebo na mici pohupovat a taky mu trosku pomoct - dat si teplou zinku na prso a prso mackat pri sani, pred kojenim klidne teplou sprchu a prsa promasirovat. Kojeni v polospanku taky pomaha - nejdriv uklidnit, uhoupat a pak strcit prso a saje ani o tom nevi 🙂 chce to trpelive zkouset, ono to prejde,ale ten dokrm tomu opravdu nepomuze...

akmeja
autor
27. pro 2016

Jen se koukala a že technika je ok. Snažím se aby měl v pusince prsa co nejvíc (bradu má v něm zabořenou a nosík volný). Příkrm dávám teprve druhý týden,přišlo mi málo pročůraných plínek nebo jen trochu,tak sem se bála aby nebyl dehydrovanej

akmeja
autor
27. pro 2016

A kdy jste kojily?-přesně po dvou hodinách nebo jak dítě začalo brečet? Mně se totiž malý vzbudí hned řevem a nějaké utěšování je už zbytečné,protože zavře oči a řve-nevidí neslyší. Nechcu příkrm,ale pri jeho pití poslouchám jak polyká a moc to není. Při stlačení prsa mléko buď jen pomalounku teče nebo vůbec. Jinak mu pomáhám co to jde-od začátku přiložení prso stlačuju

ladyhacek
27. pro 2016

Po každém kojení jsem odsávala - z jedno prsu jsem měla méně mléka. Přes den jsem kojila co 1-2h v ncoi po3h to se malý budil, ale pokud máte problémy déle jak ty 3h bych no nenechávala a přikládala > když je větší poptávka je i větší nabídka proto se doporučuje častěji kojit. Mě třeba radili jendo kojneí jedno prso druhé kojení druhé prso, ale teprve když jsem na jedno nakojení začala dávat obě tak mi sny vydržel déle ty 2-2,5h > jendo mu nestačilo 🙂 a tak jsem to praktikovala pořád 🙂 a zkus změnit polohu při kojení > jak kojíš? mě více pomolo n snad na fotbalistu? Nevím jak se to jmenuje > kojí tak maminka dvojčat - dítě si dáš pod podpaždí
na googli nebo servrech na koejní najdeš polohy > zkus jiné polohy

akmeja
autor
27. pro 2016

Dřív sem strašně ráda kojila v leže,ale teď jak mi to bojkotuje (už skoro měsíc),tak to nejde-mám malá prsa,takže se mu špatně nabízejí a ještě když začne u toho řvát tak je to fakt obtížný. Kojím na kojícím polštáři (malý leží před prsem),fotbalovou znám 😊,ale taky úspěch nic moc. Nejlepší je to v noci-malý spí třeba 6h a to se mi krásně nalijí prsa že pak nebrečí a je spokojenej. Zkusím to častější přikládání

lajla
27. pro 2016

@akmeja flaskou v zadnem pripade, strikackou po prste...polykani je ok

akmeja
autor
27. pro 2016

Jinak upřednostňuje převážně jedno prso,druhé nechce nebo jen malinko-což se podepisuje na množství. Díky tomu musím dávat z obou

lajla
27. pro 2016

Jo a behem jednoho kojeni stridat prsa klidne i po minute

radka8888
27. pro 2016

A zkousela jste ho vážit před a po? Kolik ve skutečnosti vypije. Z vlastni zkušenosti vím, te kolik vypije se nedá odhadnout. Prsa střídejte urcite během jednoho kojení. Nechce jedno šup druhý 🙂

radka8888
27. pro 2016

A hlavně nebrecte proboha to, ze kojite neno nekojite z vás horsi nebo lepší mamu nedělá. Bojujte, ale když to nepůjde svět se nezboří!!!!

akmeja
autor
27. pro 2016

Jj,Zkoušela. Měla sem půjčenou váhu od doktora přes 3měsíce. Občas se stalo dokonce že si odemě vzal i 120ml,ale to bylo jen párkrát a je to už víc jak 2měsíce,pak se to z ničeho nic začalo zmenšovat 😢

monikagurthova
27. pro 2016

@akmeja je možné že už třeba mléko prostě nechce a je připravený na příkrm. Z toho se přeci svět nezboří. Já třeba po 4 týdnech už kojit nemohla protože prostě nebylo a uz se ani prsa nenalila a to jsem měla odsávačku pořád jsem přikládala a nic bylo míň a míň až už nebylo vůbec. To se prostě stává. Zkoušej to ale nestresuj se tím čím víc to budeš "hrotit" tím to bude horší. Příkrmem myslíš umělé mléko nebo už klasický jídlo?

akmeja
autor
27. pro 2016

Hrotit to nechci,jen mi to přijde líto. Příkrmem myslím umělé mléko 😊

monikagurthova
27. pro 2016

@akmeja mě to taky přišlo líto ale nakonec se nedalo nic dělat a já měla spokojené miminko na umělém mléku 😉

themis
27. pro 2016

Radím vynechat dudlík i savičku od flašky (dítě ti mate), nedávat příkrmy, lehnout si nahatý do postele, maminka na záda, dítě položit břicho na břicho a věřte miminku, ať koná svoji práci, ono sát umí, jsme tak od přírody zařízení 🙂

soconusco
27. pro 2016

Zkuste savci polohu, miminko je pri ni aktivnejsi partner 🙂 www.prirozenekojeni.cz Drzim palce, jste statecna!

soyevita
27. pro 2016

@akmeja A kolik je miminku?14týdnů nebo dní?

akmeja
autor
27. pro 2016

Miminku je 14týdnů

panickatlamicka
27. pro 2016

@akmeja nastuduj bojkot kojenu. flasky,dudliky pryc,nabizet prso casteji,spat spolecne..... velkymi pauzami mezi kojenimi laktacd klesa!

viridie
27. pro 2016

@akmeja Ahoj...🙂 Ráda bych Tě také podpořila v kojení. Ony ty začátky jsou opravdu mnohdy psycho, já se také málem zvencla..🙂 Vedle již zmíněných rad bych rozhodně doporučila minimálně 2-3 kojení v noci, kdy jsou nejvyšší hladiny kojo hormonů a zaručí Ti to,že mléko bude.Také je dobré před kojením prsa nahřát, při kojení stlačovat (co nejblíže hrudníku), aby to miminku lépe teklo. Hodně zdaru a držím palce..🙂

akmeja
autor
27. pro 2016

Dudlík sem zkoušela odbourat,ale nebyl k utišení,vydržela sem to 2dny a pak sem mu ho s těžkým srdcem musela opět dát-řev a řev. Kojit v noci zkusím častěji,také sem slyšela že v noci je to nejlepší

viridie
27. pro 2016

@akmeja Syn se také může vztekat proto,že musí vynaložit hodně práce, postupně se totiž začíná mléko tvořit i během kojení , děti musí prostě více makat a mnohdy se proto rozčilují ...🙂

nike2015
27. pro 2016

Ahoj, toto přesně znám. Také jsem z toho byla nešťastná. Dneska zpětně to vidím tak, že bych to už tolik neprožívala. U nás nakonec zabralo odsávání - pár dní a nocí jsem odsávala po každém (ne)kojení, dokrmovala jsem přes stříkačku. A pak se to rozjelo.

A taky pomohlo ze začátku mít mimčo v posteli a kojit v leže ze spaní. Oba jsme byli víc odpočatí a v pohodě. Ale dnes bych klidně dala i tu lahvičku... A kdybych z toho byla jo vystreslá, v klidu bych přešla na UM. Ono se kojení hrozně řeší, ale daleko důležitější je být v pohodě. Držím palce!

akmeja
autor
27. pro 2016

To mě taky štve že z každé strany do tebe hučí jak je kojení důležité atd. Kolikrát si říkám že asi nejsem vyvolená ke kojení. Ségra má 2dcery a neměla problém se žádnou. Tiše sem doufala a věřila že to bude taky bez problémů,ale asi ne. Taky nechápu proč když mi u kojení řve s otevřenou pusinkou a prsem v pusince,ale když mu do ní dám dudlík,tak tahá co může...proč tohle nemůže udělat i s prsem.?!