Kojení 2měsíčního chlapečka

mjurcik
18. črc 2016

Milé maminky,mam dotaz ohledne kojeni.Mám 2mesicniho chlapecka a kojím ho kazdou 1,5hod(kdyz jsme doma) venku vydrzi aj 2-3 ale spis mi dela starst delka kojeni vydrzi papat i 1hodinu(př:kojim v 5hod do 6ti hod a o pul 8 uz má hlad) Ale v noci spinka od 20-20:30 do 2:30.A taky docela dost přibra 38dkg/tydne.Prosím o nejaké názory,zkušenosti s vašimi dítky

karlajasmine
18. črc 2016

@mjurcik Nektere deti to tak maji, neresila bych to.. v noci ti spinka krasne a ocividne je to spokojene dite 🙂 Taky jsem svyho syna na zacatku kojila pres den i co hodinu.. muj syn teda papal jenom cca 25min, ale ono se to zkrati.. muj syn uz pije max 5min z kazdeho prsu... zatim si ten cas ''pro sebe'' uzivej a neco si u toho kojeni pust', nejaky serial, nebo si cti.. neresila bych to 🙂 Proste jeste nesaje tak efektivne, tak mu to dyl trva.

mjurcik
autor
18. črc 2016

dekuji to jsem potrebovala slyset 🙂 Naše doktorka vzdycky vytahne tabulky a brble ze ji tam nezapadame ze muze mit neco s metabolismem...A taky mi radila at ho treba po 30ti minutach oddelam a dam dudlik.To jsemm zkusila ale bez uspechu.

karlajasmine
18. črc 2016

@mjurcik tabulky bych taky neresila!! 🙂 Muj syn na zacatku pribiral 320g za tyden a kazdej povidal jak je strasne velikej.. jako je velkej no, ale roste rovnomerne od zacatku a je to naprosto spokojeny zdravy dite.. je vysokej, ma vahu primerenou svoji vysce.. kdybych to kojeni omezovala, tak bych mela akorat uplakane dite, ktere by nemohlo rust tak, jak potrebuje.. A tvoje dite nebude takhle pribirat porad..kojene deti pribiraji skokove a dalsi mesic zase treba nepribere nic. Muj syn skoro nic nepribral mezi 4 a 5. mesicem a to najednou zase bylo u doktorky spatne ;)...

chlupacek
18. črc 2016

@mjurcik riďte se vlastní intuicí a citem.Já při první dítěti dala na blbý rady doktorů a okolí a kojila jsem chvilku a ještě musela dávat UM. Ted jsem se řídila citem a dala miminku kdykoli si řeklo a je to pohoda, roste jak kdybych měla salko a ve 4.měsících má 8kg (porodní váha 3800g) taky to není standartní velikost,ale díky tomu že jen kojím tak to nikdo neřeší a je to OK

kajjiik
18. črc 2016

Ahojky, já jsem kojila úplně stejně, každou 1,5-2 hodiny ( ale i v noci) pila třeba jen 15 minut, ani noční kaše nepomohli, za 2 hodiny byla zase vzhůru. Jak ti bude růst tak si bude prodlužovat intervali kojení, důležité je, že ti spí v noci ( závidim) ....tak to vem z nadhledem 🙂

mjurcik
autor
18. črc 2016

Dekuji moc za vaše zkusenosti 🙂 hned je mi lip pred doktorkou jsem se vzdycky citila jak kdybych malemu ublizovala.Ja si taky myslim ze je lepsi kdyz pribira nez kdyby to bylo opacne a taky znam hodne deti ktere taky hodne pribiraly a jenm zacaly chodit tak se jim vaha upravila a nebylo nic poznat🙂 maly mel porodni vahu 3100g a 49cm a ted má 4,7kilo a 55cm

karlajasmine
18. črc 2016

@mjurcik v tabulkách má normální váhu k výšce, tak nechápu co doktorka řeší?? 😀 http://www.jaknamiminka.cz/vaha-kojence-k-vysce...

karlajasmine
18. črc 2016

Ani není nijak velkej, spis menší http://www.jaknamiminka.cz/vyska-kojence-rustov... doktorka je nějaká divná 😀

mjurcik
autor
18. črc 2016

ona je tezce zamerana na diety😀 nejradsi by ji nacpala vseckym 😒