Jedna velká zatvrdlina v prsu, máte zkušenost?

cockina
19. srp 2016

Mám prosbu, nemáte někdo zkušenosti s obrovskou zatvrdlinou v prsu? Mléko mi zatvrdlo v šestinedělí a syn má nyní už tři měsíce. Prso mě až do dnes nijak zvlášť nebolelo. Celou dobu jsem zkoušela malého přikládat, vždycky si jenom trošičku potáhl, ale teď už cca 14 dní z prsu nepije, odmítá ho. Když jsem se ptala laktační poradkyně, bylo mi řečeno, nahřívat, masírovat a malého přikládat. Nahřívám, masíruju, nic neteče. Prso mám celé jako kámen už od toho šestinedělí. Nemáte někdo zkušenosti? Nyní už nekojím, tak bych teoreticky mohla užívat i nějaké léky, které by prso uvolnily. Nebo neexistuje nějaká mast?

lv
19. srp 2016

Nahřát ve sprše a rozmasírovat. Malé krouživé pohyby, tlačit, ne moc, ale taky ne málo. Bude to bolet, dělat po kouskách, třeba 5x..od podpaží začít.. pak ochladit tvaroh, jogurt na hadru. To musíte dostat pryč jinak hrozí vážný zánět. Co třeba aspoň v noci přikládat, ono by to fakt pomohlo nejvíce.

slimacikmia
19. srp 2016

Nechala si to dojst celkom ďaleko, takže sa snaž to rozmasýrovať, ako písala @lv čo najrýchlejšie, inak by to mohlo dopadnúť nepríjemne a s tým korením je to pravda, mne syn zatvrdlinky pekne vyťahal...

evulina77
19. srp 2016

@cockina vlez si do vany a horkou sprchou si pomocí ruk masíruj prso. Tu zatvrdlinu budeš muset rozmasírovat a blokádu mléčného kanálu vytlačit. Bude to asi bolet a bude to trvat, ale jiná cesta není. Zkus to tak dělat víckrát za den, dokud to nebude měkké. Hrozí ti zánět jako hrom, pokud ho už nemáš. Pak zkus malýho přikládat, může ti taky pomoci. Až vylezeš s vany, dej si na zatvdlinu tvaroh a přes to igelit a pak do plínky a podprsenky a sundat až bude tvaroh skoro zatvdlý a půjde loupat, pak znova. Držím palce, aby to bylo ok a nemusela jsi brát léky. Jinak poradím super stránky ke kojení - kojeni.net...

horsiee
19. srp 2016

@cockina možná že nechce pít protože je to tam tak dlouho a nechutná mu. Je to jen teorie ale mlíko který je někde napěchovaný tři měsíce nezní jako delikatesa. Každopádně to musí pryč jak už psaly holky. Možná už bych s tím letěla i k doktoru.

evulina77
19. srp 2016

@cockina souhlasím s @horsiee, na samoléčbu bych si dalamax víkend a v pondělí, pokud to nebude lepší hned k doktorovi a pokud začnou teploty, tak hned na pohotovost

cockina
autor
22. srp 2016

tak jsem byla u laktační poradkyně a ta mi doporučila přestat kojit a zastavit laktaci. prý bych to prso nikdy nerozmasírovala. tak jenom pro info ;)

horsiee
22. srp 2016

@cockina Laktační poradkyně chce zastavit kojení? No tak to musí být pořádná zatvrdlinka. Tak ať se to brzy zlepší.

evulina77
22. srp 2016

@cockina zkus i jinou laktační poradkyni, zastavení laktace je to poslední řešení a je nevratné, zkus se ještě poohédnout jinde. Víc hlav víc ví