Jak odstavit dítě, které se kojí jen v noci?

rosa106
23. bře 2019

Dobrý den, sem bezradna a tak si sem jdu pro radu. Mám 16mesicni dceru, kterou bych rada přestala kojit. Kojime již jen v noci. Když jsem si hledala nějaké diskuze o odstavení, psala většina maminek, ze se toho hrozne bály, ale nakonec ty noci nebyly tak hrozne. Jenže... Naše dcera je opravdu vzteklina a když není po jejím (i co se nočního kojeni tyče) dokáže se vztekat hodiny a hodiny, hystericky ječet a není výjimka, ze se z toho i prozvracela. Když jsem se snažila počet kojeni omezit a vstaval k dceři manzel, většinou mi ho zhruba po dvou hodinách jekotu bylo lito a sla jsem je zachránit (chapejte kojit). Jsou tu i maminky deti, které se prsa vehementne dozadovaly a zas tak snadný odstav nebyl? Jak jste to zvládly? Jak postupovat?
Děkuji za rady 🙂

puhelin
23. bře 2019

Mam 24mesicni dcerku a za 4,5 mesice mam termin porodu druheho ditka. 1. trimestr mi pri kojeni bylo hrozne zle, v noci jsem odbihala zvracet. Zkusila jsem omezit nocni a uspavaci kojeni. Dcerka je taky hodne vztekla. Prvni noc plakala a prosila, ale mela jsem pripravenou vodu a hlavne usinala dostatecne syta od vecere. Ale byla jsem s ni, nenechavala jsem ji manzelovi (spi s nami). Nechala jsem si ranni kojeni kvuli imunite, ale uz to pomalu sama odmita a radeji bezi pro snidani a kolikrat si rano ani nevzpomene 🙂

aleenka1234
24. bře 2019

@rosa106 já mám taky stejný problém :( ale s tím, že kojím cca 5x denně plus cca 7x v noci. Už jsem vyřízená. Dcerka 20.měsíců :( chtěla jsem ji pomalu odstavovat,ale prso vyžaduje a já ji nemám to srdce ji nedat.

8slunicko6
28. bře 2019

Přestala jsem kojit tak před měsícem-v prosinci jsem kojila ještě přes den protože dcera byla totální závislák a sápala se po mě třeba 8x denně a pak to došlo tak daleko že jakmile se začala nudit tak chtěla kojit a třeba 3x za hodinu (i na návštěvě)... Už jsem byla ze všeho úplně vyšťavená...Samozřejmě že měla záchvaty vzteku když jsem jí nedala ale prostě jsem si řekla, že to takhle už nejde... Řekla jsem jí že kojení bude až po koupání a prostě jsem jí během dne nedala ať se vztekala jak chtěla (a že se fakt vztekala). Po 3 dnech to přes den už nevyžadovala ale pak se kojila celou noc (spala s náma). Takhle jsem to nechala do února a pak jsem se prostě odstěhovala na týden z ložnice a nechala jí manželovi... No byl to boj-řev jak blázen, ale vydržela jsem to (i chudák manžel) a od té doby máme klid... Je třeba se prostě odhodlat protože bez toho to asi nepůjde..Taky jsem z toho měla strach...

bh8
28. bře 2019

Ja prestala kojit minuly tyden, mala 2,5 roku a opravdova zavislacka.. prvni noc byla hruza, ale uz je velka a proste jsem ji to vysvetlila, uz mi kojeni bylo opravdu neprijemne v noci.. ale rozhodla jsem se prestat! Musis byt rozhodnuta pevne ty, ze nebudes zachranovat.. mala spi s nama v posteli.. a dala jsem si ji na sebe a skrabkala na zadech a usnula. Rekla jsem ji proste pravdu, ze mi to neni prijemne a boli me to.. a ona sama rekla ze jsou prsa nemocne. Prvni noc byla vzhuru 4 (a to opravdu plakala hodne) dalsi 2 krat a ty dalsi spala a spi celou noc. Drzim moc palce a zvladne to.. ale opravdu musis byt pevne rozhodnuta a odhodlana

ninive211
28. bře 2019

@8slunicko6 No u nás to bude taky boj,syn 21m je děsnej maman, přes den jsem to naštěstí zkrouhla jen na kojení před spaním a maximálně třeba ještě jedno v průběhu dne výjimečně, jinak večer na spaní, pak kolem 22-23h chce nášup a pak většinou vydrží až do rána(to se někdy kojit chce, někdy ne). Několikrát jsem se snažila třeba prso nedat, no posledně předevčírem se z toho zoufalství, jak si vyřvával kojení, poblil v posteli (těsně po obědě-špagety s rajdou, sranda to čistit) a pak zoufale škytal v náručí, že stejně jsem mu nakonec dala a ještě jsem si sobě nadávala, jak chudáka děcko trápím. Připravuju manžela na to,že až nastane fakt ta doba, kdy budu odhodlaná skončit, tak asi budu muset na 3 dny třeba odjet úplně pryč a prostě malýho chudáka nechám na pospas tátovi, protože jinak to nevidím. Ani odejít do jiné místnosti není řešením, on jakmile ví, že já jsem doma, jen jinde, dožaduje se mě a klidně z té postele vstane a přijde si pro mě. Zatím právě co jsem nejdýl vydržela, tak tak tu půlhodinu řevu/pláče, dýl ne. Jsem měkká.

8slunicko6
29. bře 2019

@bh8 U nás říct že mě to bolí, tak nefumgovala-malá sice říkala že mám bebíčko ale stejně chtěla a v noci se sápala, takže jsem musela spát jinde...Ale to odhodlání bejt musí-to je fakt...jak se neodhodlá maminka tak to prostě nepůjde
@ninive211 Chápu že to je těžký ale člověk se musí obrnit a odolat... Taky jsem měla strach ale nakonec to dopadlo dobře a jsem ráda že už to nemusím řešit a je klid...Malá už ani nespí s náma ale v poostýlce... Jinak pořád byla s náma a v noci když pila tak kolem sebe kopala-nevyspal se nikdo....Držím palce