Doma z porodnice, malá se ne a ne vzbudit na kojení

0508
22. led 2015

Holky, dneska jsme přijeli domů z porodnice, kde jsem malou nakojila - ale jenom trošku - ne hodinu jako vždy, a malá nám pořád spinká. Vzbudila se akorát na přebalování, ale teď bych ji měla kojit (naposledy o půl 11) a ona ne a ne se vzbudit. Myslíte, že je to normální? Změna prostředí a tak? Díky

anetka1701
22. led 2015

Myslím že to je v pohodě, asi jí unavila cesta 🙂

0508
autor
22. led 2015

ale ona už 4 hodiny nic nejedla, to mě trápí

anetka1701
22. led 2015

kdyby měla hlad, tak se vzbudí 🙂 Je možné, že už se spustilo mlíko víc a nepotřebuje tahat tak dlouho, aby se pořádně najedla.

katyxq
22. led 2015

@0508 zalez s ní do postele, sebe a opatrně i ji svlékni (sobě horní půlku těla, ji do plínky), a polož si ji břicho na břicho, kůži na kůži - to podpoří přirozené instinkty, kojení 😉
https://www.modrykonik.cz/jak-kojit

arrowka
22. led 2015

@0508 Kdyby měla hlad, vzbudí se sama. Nic neřeš, teď se všechno může měnit každým dnem, za týden nám tady můžeš psát, že je v noci vzhůru každou hodinu. 🙂
Pokud by byla malá spavější i v noci, vezmi si ji k sobě, budeš jí tak potřebu kojení nenásilně připomínat a dlouhé pauzy v noci nejsou pro udržení laktace příznivé.

mandala
22. led 2015

Kdyby byla hladová, tak ti to dá najevo. Já jsem nikdy nebudila, taky občas spaly dlouho.

love12345
22. led 2015

Já jsem malou "budila"cca co 3-4 hod. první 2 týdny na kojení i v noci, aby se mi pořádně spustila laktace atd....nemusís ji svlékat, zkus si ji dát do poslel a přiložit k prsu, myslím že začne pít...a že hodně spí je normální...malá mi vydržela i 5 hod. někdy bez jídla a do 6 t. spala prakticky pořád

svetlus_pepca
22. led 2015

I mně malý vydržel spát třeba pět hodin takhle ze začátku. Pokud bude prospívat, ničemu to nevadí. Musela jsem tedy pak pravidelně po těch dvou až třech hodinách budit, ale to proto, že nenabíral tak, jak měl. Po týdnu se to srovnalo všechno. Váha i pravidelnost kojení. Popravdě ale v noci jsem od dvou měsíců nebudila a na laktaci to rozhodně vliv nemělo 😉 Maximálně jsem ve sprše mléko odstříkala, než jsem šla spát. A někdy od čtvrtého měsíce spí malý celou noc. A kojení šlo i tak 🙂 Nemyslím si tedy, že je nutné dítko na kojení stále budit kvůli udržení laktace. Když budeš v noci budit, nebude pak chtít spát a bude se budit automaticky. Nech to na přírodě a na miminku 🙂

0508
autor
22. led 2015

Já ji vzbudila na přebalování a pak ji nakojila, nepila sice tak dlouho, jako v porodnici, ale pila. Teď nám spokojeně spinká. Malá nám taky vydrží spát i 5 hodin v kuse, ale je malušká - má teprve 4 dny, tak uvidíme, jak to bude dál. Každopádně díky moc za názory, uklidnili jste mě

anetka1701
22. led 2015

@0508 ono to mlíčko se postupně spustí víc a víc a navíc ona se naučí líp a efektivnějc pít 🙂 takže se doba kojení zkrátí... Pokud je spokojená a nepláče, je to v pořádku...

mischel117
22. led 2015

me maly prvni tri dny spal i 7h.pokud mela mala dobrou porodni vahu a nebyla droboucka nemusis budit.miminka jeste dospavaji porod.uzivej si klidu a nabirej energii na to,co te ceka;)

0508
autor
22. led 2015

@mischel117 moc děkuju... Já jsem vyplašená prvorodička 😉 V porodnici nám říkali, abychom samozřejmě kojili co nejčastěji, maximálně každý 3 hodiny. 2 dny se mi to už dařilo dodržovat a dokonce i to, kolik by měla vypít, ale doma to bude asi jiný, asi na ni působí ta cesta domů a celková změna prostředí, ale doufám, že se to časem ustálí a když bude mít hlad, tak si prostě řekne. Mám akorát obavy, aby se mi tím nesnížilo mlíko, když už jsem se tak pracně rozkojila.

0508
autor
22. led 2015

@anetka1701 Moc děkuju za povzbuzení 🙂 Pomohlo mi to a jsem teď víc v klidu, když mi malinká spinká. Jen mám obavy, aby mi nezačala hubnout tím, jak málo papá....

anetka1701
22. led 2015

@0508 opět opakuji - pokud je v pohodě a nepláče, je jí dobře 🙂 Kdyby měla hlad, dá to vědět... Samozřejmně že pro kojení je nejlepší ze začátku přikládat co nejčastěji, určitě, pokud ti bude třeba 4 hodiny spát a pak si řekne třeba po hodině dvakrát o kojení, tak jí dej. Postupně si najde svůj rytmus a bude to dobrý. Jestli si nejsi jistá, tak určitě můžeš požádat dětskou doktorku o převážení, pro jistotu, ale to, jestli miminko prospívá, poznáš i sama.

mischel117
22. led 2015

@0508 taky mi rikali v porodnici,ze mam budit,jednu noc jsem budila a potom prisla na navstevu pediatricka a tak jsem se zeptala na to a rikala,ze vaha porodni je dobra ze neni potreba.

0508
autor
23. led 2015

@mischel117 Dneska jsme byly u pediatričky a ta mi taky potvrdila, že ji mám kojit až sama bude chtít. Dneska už se to stabilizovalo a říká si po 3-4 hodinách sama, takže dobrý 😉