Časté noční kojení v 9 měsících

sares26
21. únor 2017

Ahoj maminky, syn má 9 měsíců a vyžaduje časté kojení v noci. Chodí spát mezi 7-8 hod a už kolem 10 se vzbudí a chce prso :( Pak ho kojím třeba ještě 4x v noci než v 6 vstává. Zkoušela jsem nechat plakat, chodila za ním, dala jen dudlík, ale nepomohlo to, neusnul a stejně muselo přijít na řadu prso a hned pak zabral. Obecně mi přijde, že když pije z prsa, má pak brzy hlad. Ale myslím, že by už měl vydržet teda dýl. Kaše na večeři neměly žádný efekt. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Díky

ranysek
21. únor 2017

Mám to naprosto stejně. Syn má přes den 3jídla a jí moc pěkně. Budí se mi často od října a poslední 2mesice je to peklo.už jsem dost vyřízená,chodím si s ním na hodinku lehnout odpoledne,když to jde.ale ne že by to moc pomáhalo 😢 moje sestra to takhle měla u obou dětí,takže je to asi normální.

hankaros
21. únor 2017

Mam stejne starou dceru a je to stejne jako u vas. Kdyz v noci kojim 4, je to uspech. Usina mezi 8 a 9 (vetsinou kojenim),v 10 si da dalsi rundu. Pak jede v 3hodinovem intervalu. Na noc krmim kasi, k delsimu spanku nepomohla. Je to normalni, uvedomuji si sebe sami a zacinaji vnimat ten velky "nebezpecny" svet. Kojeni neni jen o hladu. Je to i o pocitu bezpeci a dite vi, ze mama je blizko. Dceru noci kojim na pozadani, je to nejmene "bolestive" a unavne pro nas obe. Na silu nic neurves, bude to jen horsi.

panickatlamicka
21. únor 2017

Vzdyt je malej a ma narok. Mozna ma separacni uzkost a o to vic potrebuje byt s tebou. Plakat uz nenechavej, on nechape, co se deje a je mu z toho uzko. Spi kde (sam v pokojiku, s vami v loznici v postylce, s vami v posteli)? Doprej mu co potrebuje, chapu, ze jsi asi unavena, ale neboj-spravi se to.

miska357
21. únor 2017

Máme to doma naprosto stejný do toho jsem těhotná. Jediný mí přání je se konečně vyspat.. ale zkoušela jsem různé rady a nezabralo nic. Doufám že to druhý bude alespoň líp spát 😀

pajounek
21. únor 2017

Je to normalni. Treba mu i rostou zoubky, zase se to zlepsi, vydrz 🙂
Odpocivej s nim i pres den, at si trochu odpocinete oba 🙂
Jestli spinka sam v postylce, tak mu proste treba jen chybis a ujistuje se, ze tam porad jsi 🙂

sares26
autor
21. únor 2017

Díky holky🙂 já mu dopřávám cokoliv si řekne, s prvním kojením zůstavá u nás v posteli, takže jen vystrčím prso a je to. Ale i tak je člověk ráno rozbitej. Tím plakáním jsem jen chtěla zjistit, jestli má hlad, jestli mu to mé mléko stačí. Ale očividně je to všechno v pořádku. Je dost buclatej, tak jsem se bála, abych ho nepřekrmovala.

andrisek123
21. únor 2017

Syn má za pár dní rok a už 6 měsíců kojim během noci cca 8x ! Usíná zhruba v 7 a v 6 stává. Přitom přes den už prso vůbec nechce. :( Sem zvědavá kdy se to zlepší :(

normalnimatka
21. únor 2017

no hladem to nebude asi.... můžeš zkoušet vypátrat, co jinýho mu může vadit a experimentovat
- teplo/zima
- špatná poloha těla z hlediska feng šuej
- mokrá plína
- elektrosmog
- separační úzkost
- zuby (to se hodně ale přecěňuje)
- možná třeba i moc podnětů, vývojový skoky, který mu "nedaj spát"

ale většinou nezbejvá, než se s tím smířit a přečkat to...

kudrlenkaa
22. únor 2017

@sares26 U nás je to úplně stejné 🙂 . V 19-20 jde spinkat cca v 22 je vzhůru a vyžaduje kojení. Budil se i po 20 min. teď je to o trochu lepší. Zavedli jsme, že na to první vzbuzení chodí manžel a počká u něj až zabere, někdy to chvilku trvá, ale přibližně tu 3 noc už se to osvědčilo. Potom do rána kojím tak 2 - 3 x a to už se celkem nechá 🙂 . Vím jak je to náročné, ale chce to opravdu vydržet, většinou to skončí kojením, alespoň u nás to tak u kluků bylo.

ivuliki
9. kvě 2017

Jsem ráda,že nejsem sama.Malá 9.měsíců. Stále plně kojena.Přes den mi nechce nic moc než mléko.V noci kojení i 5x za noc.Spinkame spolu v posteli. Kolem8 -9večer usneme a spinkáme do 7-8.Od mala mi neusne sama a tak mi usíná u prsa přes den v nosíme .Jen neustálé poslouchání,že je rozmazlená apod mě už ničí.

lusynkova
9. kvě 2017

@sares26 Malý má 14 měsíců a jsou noci, kdy kojím co hodinu a půl.. Takže za mě nic zvláštního.

masotri
9. kvě 2017

@sares26 Taky si myslím, že to není nic zvláštního. U nás bylo to samé, přes den visel na koze, v noci visel na koze...pomohlo až odstavení v 16m a od té doby spí celou noc 🙂

skyvik
9. kvě 2017

Já takhle dceru v devíti měsících odstavila, kojila jsem ji už jen v noci a vadilo mi to kojit ji několikrát v noci, když hlad už mít nemohla. Měla mě jen jako živý dudlík a na usnutí, což jsem už od miminka nechtěla, aby mi u kojení usínala. Takže buď ti to nevadí a smíříš se s tím nebo přestaň kojit 🙂