Časté noční kojení. Jak přestat kojit?

lucie7324
31. srp 2022

Zdravím, chtěla bych se zeptat na vaše tipy,rady - zkušenosti. Syn má rok, je kojený ( převážně už jen v noci,ale pokud odpoledne uspávám v posteli,tak i jednou odpoledne - usíná při tom. Noci jsou ale šílený,celý ten rok, milionkrát za noc,každou chvíli malej pláče,nejde nijak jinak, než tím prsem utišit. Je vidět,že spinká, nebudí se,ale pláče ze spaní, vyloženě i hledá prso, dudlík nepomůže,akorát ho naštve ještě víc. Tak bych se chtěla poradit,máte s tím zkušenosti? Co vám na to pomohlo?. Dr. mi řekla,že to dělají kojeny děti,že spát v jiné místnosti třeba na 3 dny a nebo dát na 3 tři dny k babičce na noc ( to se mi vyloženě nechce takhle hned natvrdo,když nevím,jak bude reagovat) pomohlo tohle někomu? Spát třeba v jiné místnosti? A když jste pak začali spát zase ve stejné, nevrátilo se to znovu? Ještě nějakou dobu vydržím,kvůli malýmu,když už jsem vydržela rok,ale spíš do budoucna,určitě bych chtěla kojit max do roka a půl,takže prosím žádné poznámky,,že jen kvůli tomu,aby snad spal líp chci přestat kojit.😊tak to určitě není ,prý na kojení děti rychle zapomínají,ale dost se bojím,jak bude probíhat uspávání,až nebude kojený,jak jste uspavali potom,co jste přestali uspávat kojením?

ajja87
31. srp 2022

Jak ti rozumím.... Hele ja prostě prestala ze dne na den ve třinácti měsících, kdy uz jsem to fakt fyzicky nedavala a myslím, ze to bylo skvělé rozhodnutí v nejlepší dobu(myslím, ze v tuhle dobu ještě dítě není na tolik,, rozumne,, nez treba v roce a půl - aspon teda u nás to tak bylo, ted uz si nedovedu představit, že bych měla odstavovat) Jinak teda my měli dudlik, což nám trosku ulehcilo situaci a uspavala jsem ruznym stylem, nejdřív v náručí a chodit a behem dvou dnů jsem postupně od sedu presla až k ležení v posteli a hlazení, to se sice moc neujalo, ale dcera se naucila me držet za triko a tak usina. Stále se v noci budí, ale už je to tak 2x 3x za noc v lepší dny jen jednou. Davam napít caje nebo vody, ona si trochi lokne a spí dal. Vubec jsem se nesnazila spát v jinym pokoji a nechávat vyplakat nebo ze by k ni staval manžel. Držím palce at se odstav vydaří bez probrecenych nocí 😉

lenerka1
31. srp 2022

Nedokážu si představit v době, kdy nejvíc rostly dětem zuby, hledat náhradní noční uspávací rituál, ale pokud je to opravdu nutné, tak postupně učit na něco jiného - napití vody, pohoupani, pohlazení, co navodí pocit klidu a pomůže dítěti se dostat do hlubšího spánku. Držím pěsti, ať se zadaří.

inah91
31. srp 2022

Já jsem to začala dělat tak, ze dostal vecer prso (ale mám pocit ze jen pozuzlal chvíli), pak dudlík a v naruci ukolebat - taky jsem k chodila/stala a houpala, pak přešla jen do sedu a mírně se pohupovat… a v noci taky pomahal dudlík, vodu jsem zkoušela ale to neprošlo 😂 ale nejvíce asi pomohlo to, ze když se vzbudil cca v 22/23, tak jsem si ho vzala k sobě do postele, dala prso a spali jsme - a pak jsem jednou zapomněla dat prso - jako fakt 😂 a pak už jsem nedávala cíleně a usnul jen v me přítomnosti, držel se me….
A samo se kojení utlo v cca 14m, ale přiznávám, ze me k tomu pomohlo těhotenství a ze asi mliko i došlo 😂

shirilka
31. srp 2022

@lucie7324 Jj moc dobře si to pamatuju, malý byl na prsu v noci co hodinu i častěji už jsem to fakt nedávala, do toho jsem zjistila že jsem znovu těhotná, bolely mě bradavky taky že jsem u kojení brečela... No koupila jsem flašku, Sunar a ve 14m malého jsem mu večer místo prsa dala flašku... Snažila jsem se mu to vysvětlit, že bude mít plné bříško, bude moct v klidu spát a že me prostě bolí prsa a takhle to bude lepší, pochybuju že to pochopil, nicméně flašku vypil a spal poprvé celou noc, druhý den ještě večer zkoušel prso ale dala jsem zas láhev, žádný řev nic, vypil a spal, třetí den už si na prso nevzpomněl nadšeně šel po lahvi. Uspala jsem pak tím, že vypil láhev a pak jsme si spolu lehli, objala jsem ho, dudlík a počkala až usnul.

lucie7324
autor
31. srp 2022

@ajja87 dudlík máme taky,jen na to spaní právě, ale málo kdy zabere, většinou když dávám dudlík,tak ho to ještě víc rozčílí,protože ví,že to není prso.😄😊 .. a zahodí ho i ze spaní.. A vybrečet ho také určitě nebudu nechávat, trhá mi srdce,když pláče, ještě jsem nic z toho nezkoušela,ale kdyby k tomu mělo dojít a měla bych spát v jiné místnosti,měla bych ho na chůvičce a jak by plakal,stejně bych šla hnedka k němu 😊. Přítel je veliký spáč a jen tak ho nic nevzbudí ani ten pláč,takže ten by určitě také k malému nevstával. Občas v ruce také uspávám,když se nezadari u kojení,ale aby se to stalo pravidlem,to nechci. Moc děkuji 😊😊

jjasmina
31. srp 2022

@lucie7324 nooo já to měla jako vy, pokud vám dobře jí už veškeré jídlo, tak já ve 14 mes začala postupně odstavovat, nakojila jsem večer a finish. Ano sem tam pláč, vztek, ale to si musíte ujasnit vy, jestli ste už na to připravena a prostě prso nedat. Tulit se, společně spát, mazlit, nabízet vodu, zpivat. Odvést pozornost od prsa hlavně