Blinkací miminko, jak je to s odříháváním?

dzogobela
1. zář 2016

Mám 5týdenní miminko, které dost blinká... Klidně 5x po každém kojení, někdy i hodinu a víc po něm... Nikde nemůžu najít, jak je to s odříháváním blinkacích dětí. Jaká poloha je vhodná, aby se dítě u toho ještě víc nepozvracelo? A vůbec, je nějaká poloha lepší i při kojení? A obecně budu ráda za různé rady 🙂

milius
1. zář 2016

No dcera byla blinkaci a neodbrkavala skoro vubec.pres den jsem ji po kojeni drzela asi pul hodiny a pak dala spat na bok.postylku i kocar ve zvysene poloze -to hodne pomahalo.a v noci ji manzel drzel po kojeni asi 15 min a pak zase na bok.ale stejne si ublinkavala.na tom boku se aspon nezadusi.hlavne boky stridat.my jsem ze zacatku nestridali a mela trosku sisatou hlavu 😊

maudd
1. zář 2016

Ahoj, náš blinkal taky dost (nebyl to ale reflux, jen se prepijel) - často i obloukem. Krkat se naučil až kolem třetího měsíce, do te doby furt všechno poblinkany...nejlíp odkrkaval pres rameno (i kdyz to v porodnici nedoporučuji) nebo na tygrika. Kojení ideálně tak aby mel hlavu výš než zbytek tela - takže v sede. Pomáhá podložit hlavu postýlky. A hlavně opatrná manipulace po jídle, snazit se nemackat bříško. A vydržet, vyroste z toho! 🙂

dzogobela
autor
1. zář 2016

@maudd ale ja prave cetla, ze na tygrika neni dobra poloha pro blinkaci deti, tak.jsme ji ani nezkouseli. Pres rameno krka, ale taky si rikam, jestli ji nemackam brisko. .

dzogobela
autor
1. zář 2016

@milius
@maudd a kdy Vam deti prestali blinkat? Ja si myslim, ze je to zaky "jen" prejidani a ne reflux...

maudd
2. zář 2016

no, popravdě, já nám tygříka doporučil pediatr...když jsme nosili takto, tak to chtělo "vystřídat" ruce, pak si krknul, ale přes rameno to šlo lépe...o tom nám v porodnici zase říkali, jak je to nevhodné, že se zalamuje žaludek...člověk si nevybere 🙂 musíte si holt najít polohu, která bude vyhovovat vám...
takhle hodně přestal myslím okolo třetího, čtvrtého měsíce. On házel opravdu "šavle" vypadalo to hrozně, já to kolikrát obrečela, hledala jsem diagnozy a tak...a opravdu z toho vyrostl. To je bohužel nejlepší a zároveň nejhorší rada - že to člověk musí vydržet, protože když je v té situaci tak mu třeba ty čtyři měsíce připadají jako celý život :D

leki
2. zář 2016

Můj malej byl taky hodně blinkací miminko. Teď má 6,5 měsíce a i když je to mnooohem lepší, někdy má stále "blinkací den" )tak jednou do týdne..). Odbrknout si ze začátku neuměl (když se mu to povedlo 2x za den, tak jsme slavili), naučil se to tak o 2 měsících. Nejvíc mu sedí poloha přez moje rameno. Teď už se mu moc nelíbí, chce se vrtět a lézt a koukat kolem dokola, ale i když má blinkací den, tak v téhle pozici je to nejlepší. Tygřík je fajn, ale nám u toho malej blinkal o dost víc. Jinak známá mi říkala, že jí doktorka předepsala jakejsi prášek pro mimčo, aby to mlíčko v bříšku bylo hutnější a vlivem refluxu se nevyblinkávalo, ale já osobně jsem se po tom podrobně nepídila.

meta123456789
2. zář 2016

Moje obě holky byly hodně blicí. Dávala jsem je odříhnout do klubíčka nebo do lehátka, prostě jen vyvýšená poloha, později i přes rameno. Ale stejně to moc nepomáhalo, prostě blindily třeba i hodinu i víc po jídle, prostě z toho musely vyrůst. Takže jsem minimálně 4 měsíce jen převlékala a prala, bohužel:(

hanve
2. zář 2016

Ja mela taky blinkaci mimco,hazel savle obloukem od kojeni do kojeni.Po te co takhle pozvracel doktorku na poradne,tak jsme byli odeslani do nemocnice na pozorovani a diagnoza prezirani. Nechavala jsem odkrknout pres rameno,pak mi neurolozka poradila davat ho pobkazdem kojeni na brisko a to hodne pomohlo,tam se vzdycky vykrkal ostosest.A nekdy,kdyz nebyla moznost na brisko,tak jsem ho myslela davat odkrknout i vickrat za sebou treba i hodinu po kojeni. Nekdy kolem ctvrteho mesic se obcas zadarilo,ze mezi kojeni neblinkal,hodne se to zlepsilo mezi sestym az osmym mesicem a uplne prestal po desatem.nic jineho nez vyrazet opravdu nepomuze,nam v nemocnice dala i sirup proto blinkaci,ale bez efektu.

hafika
2. zář 2016

Moje děti byly taky hodně blinkající, kolikrát si odříhly a pak půl hodinky, hodinku na to bylo vidět, jak jsou v postýlce neklidné, zvedla jsem je a říhly si zase. U nás docela fungovala pozice přes rameno u staršího, dvojčátka jsem si zase pokládala na své břicho a sama seděla v polosedu. A taky jim pomáhala pozice na bříšku, v ní i poměrně dobře spali, na zádech byli vzhůru někdy i co půl hodinu, což zvlášť s dvojčaty nešlo. Zvýšená poloha na zádíčkách neměla vliv. Taky někdy když je hodně bolelo bříško, tak měli rádi nošení v nosítku.

Kdy to přejde, se nedá předpovědět. U staršího se to zlepšilo až s příkrmy v 7. měsíci, kdy neblinkal aspoň po příkrmech a úplně přešl někdy kolem roku. Dvojčata přestaly blinkat už ve čtvrtém měsíci, ale nahltaný vzduch je trápil ještě kolem půl roku - bylo vidět, jak jsou neklidné a po odříhnutí jim byl hned lépe.

lenkas1982
4. zář 2016

Dcera byla taky blicí, přešlo to teď nedávno v 9 měsících, přičemž už v těch posledních měsících se to postupně zlepšovalo, jak jsme přidávali příkrmy. Neřekla bych, že vysloveně házela šavle, to spíš výjimečně, ale blila v podstatě pořád, nejen po kojení. Přiznám se, že jsem odříhávání dost flákala, moc to neuměla a na bříško naštěstí netrpěla. I když si krkla, žádný rozdíl, že by pak blinkala míň, jsem neviděla. Zkoušela jsem to různě, na rameni i na tygříkovi, ten nám fungoval možná o něco líp. K tomu mačkání bříška, ono až se začne přetáčet na břicho kolem 4-5 měsíce, tak se ti klidně přetočí hned po kojení a bude si na něj stejně tlačit. To pak bylo období, kdy už třeba skoro neblila na zádech, ale na tom břiše. Z doporučovaných opatření jsme měli vyvýšenou postýlku, kojila jsem ji podloženou peřinkou, aby měla výš hlavu, dávali jsme ji spát na bok, než se sama začala přetáčet. Nemůžu říct, že by něco z toho mělo významný efekt. Vyřešil to fakt až čas a příkrmy. Takže jak říkají holky výše, musí se to vydržet.