2 měsíce kojení, vztek a pláč. I když prospívá, nemusí MM stačit?

zuzik3010
12. čer 2023

Dovry den, mam dvou měsíční slečnu a u 🐐🐐 se mi vsteka a pláče . Odstříkám jsi 50ml .. Přes den někdy vydrží 3hodiny někdy né .Měly jsme novorozeneckou žlouteknu ta je na ustupu. Chci se zeptat i kdyz prospívá a nabírá na váze nemusí jí to stačit? Myslím 🐐🐐
Po kojení když chci dát do autosedačky tak pláče.. i když je po kojení

lvl16
12. čer 2023

Mlíko stačí, může mít pro vztekání při kojení milion důvodů ;). Teče to moc, teče to málo, tlačí prdík…
Pochybuji, že pláč v autosedačce nějak souvisí s její sytostí. Spíš jí prostě vadí autosedačka (není jí pohodlně, nelíbí se jí, že se nemůže hýbat, je jí horko, chybí ji máma, nelíbí se jí v autě…. zase milion různých důvodů to může být).

andelka
12. čer 2023

3h mi mimco vydrželo jen když výjimečně, obvykle v jedoucím kočárku takhle dlouho spalo. Neklid u kojení mute mít různé příčiny. Můj nejstarší syn třeba po 10-15 minutách potřeboval dokojit. Zvýšením frekvence se snížila četnost řevu tak o 80%. Dudlík nikdy nechtěl,prso vždycky. Odsávání není žádný indikátor. Kojila jsem dlouho, všechny tři děti,a odsávání bylo peklo, to nikdy nešlo.

pe_tu_ss_ka
12. čer 2023

Měla jsem u obou dětí, vždy kolem 2 měsíce a vždy to bylo z důvodu, že se mi rozjela menstruace. Vždy byl totální řev, odtahování... nějak se mění při tom chuť mléka, a tak byli vzteklý. S každou další se to lepšilo, až jim to bylo úplně jedno. Tak jeden z mnoha možných důvodů..

laxesis
12. čer 2023

3h mi syn nikdy nevydržel, kojí se na požádání, takže klidně co půl hodina - s tím jsem odcházela z porodnice...stimuluje se tím totiž jak množství, tak obsah mléka, mimčo ví, co dělá. Neodstříkala jsem nikdy nic a syn byl pěkný cvalík🙂 Jako předčasně narozený předehnal všechny děti v termínovkách, rozhodně nestrádal...četnost kojení se vždycky po nějaké době upravila a když byl čas na změnu, tak zase začalo trošku peklíčko a pak se to opět ustálilo... v autosedačce může plakat z mnoha možných důvodů, na kojení bych to nesváděla.

zuzik3010
autor
13. čer 2023

@pe_tu_ss_ka ja mam antikoncepci a tato se bere bez prestavky

orangutan123
13. čer 2023

@zuzik3010 mě malej vřískal v autosedačce do půl roku a to byl na UM

zuzik3010
autor
13. čer 2023

@orangutan123 je pravda ze mala ma rada zavinuti

eithelwing
13. čer 2023

@zuzik3010 může jit o reflux, bolesti bříška. U nás se takto projevoval kiss syndrom.
Zkusila bych kojení na požádání, střídání prsou, pokud máš podezření na tichy reflux, tak zavést antirefluxni opatření. U syna nám pomohl i sirup gastrotuss. A u dcery výrazně pomohl terapie krční páteře.

zuzik3010
autor
13. čer 2023

@eithelwing má v postýlce od 1mesice anireflexni polstarek

zuzik3010
autor
13. čer 2023

@eithelwing a kdyz uz dávám někdy babycaml

zuzik3010
autor
14. čer 2023

@eithelwing tak jsem koupila sirup a uvidime .. jen se zeptam kolikrat ho muze za den? V přibalu se nic nepise

lennus
14. čer 2023

@zuzik3010 Poraď se s laktační poradkyní, mně několikrát pomohla, zvlášť u prvního nedonošeného, k prsu šel až po týdnu, první půl rok to byly nervy s kojením, nakonec jsme dali 22 měsíců. Jsou malincí, zlepší se vše, vše je jen období, tohle jsem si říkala, je to pro ně na světě složité a zvykají si jako my, u mladší, která první 3 měsíce řvala dost, seděl termín 4. trimestr, po něm to bylo zlaté dítě. Co šátek, nosítko? Ta blízkost a rozhled je pro ně fajn, i vliv na tvorbu mléka. Jednu dobu jsem kojila i na míči. Držím palce!

eithelwing
14. čer 2023

@zuzik3010 Polštářek je fajn, dceři ještě prospívalo kojení v náručí s tim, že měla hlavu výš. Vleže blinkala ještě víc.
K tomu sirupu jsem našla toto: Kojencům do 5 kg tělesné hmotnosti podávejte 2,5-3 ml sirupu po krmení.
Já jsem určitě nedávala tolik, někdy je to dvojsečné a dítě má pak zácpu. Takže bych zkusila párkrát a pozorovat, co to s prckem udělá.
Zároveň to může chtít prostě čas, než všechno na trávicí soustavě dozraje. 🤔

eithelwing
14. čer 2023

@zuzik3010 Ad babycalm a další kapky, mám pocit, že dětem mým to nakonec dělalo spíš jen zle. 🤔

zuzik3010
autor
14. čer 2023

@lennus ano ano nosíme ale jsem po druhem cisari tak nemuzu dlouho nosit kuly jizve boli me pak

zuzik3010
autor
14. čer 2023

@eithelwing Dobre dekuji moc . V pribalu je to taky tak napsano ale neni kolik max muze denne . Dala jsem 2ml a vse bylo v poradku spala krasne a u kojeni uz neplace.A dokonce prdi uvidime co bude 😇😍 ale snad uz v pohode ..a zkusim nedavat baby calm aby jsem vedela co zabira .