Tváře od zimy. Čím na mazat?

berda2
2. únor 2021

Dobry den maminky, nemate prosim nejaky tip cim namazat tvare od mrazu? Udelali se nam na tvari pupinky a cervene flicky. Nehoji se nam to,mame to zhruba tri tydny... Nic takoveho se nam predtim nestalo, nez jdeme ven mazu tvare zimnim kremem od Nivei. Dekuji za tipy.

mourovatakocka
2. únor 2021

@berda2 Když je fakt mráz mažu dceru modrou indulonou, ale onehdy jsem někde četla, že obsahuje víc vody, než za našeho mládí a tudíž už není tak supervhodná. U nás to vyřešilo od mrazu suchou kůži - aspoň u ní, já přes roušku nemám problém :D

veroniqess
2. únor 2021

Miminku/dítěti Bepanthen Care a vám bych doporučila Biodermu.

masty
2. únor 2021

Batole dětský krém proti chladu s olivovým olejem, používáme pro celou rodinu, na obličej i ruce. 75ml za 42.- Výrobce Alpa. Dá se sehnat v lékárnách i drogeriích.

mamikry
2. únor 2021

@berda2 Mame krem do chladneho pocasi od Welledy

amazonkajanik
2. únor 2021

@berda2 když fakt mrzne,tak třeba bylinny krém s vazelinou. Musí to být mastné,aby tvář nezmrzla ...

aneta_v
2. únor 2021

@masty dávka parabenů za pár kaček...

@berda2 Jako prevenci používám Weledu měsíčkový ochranný balzám, na následky Bepanthen

2hanah
2. únor 2021

@berda2 Infadolan z lékárny bez předpisu, super promazávací a regenerační mast na cokoliv, suché tváře, rty, mažu tím obličej než jdeme ven, i když mi přijdou tváře drsné a suché, třeba v Induloně je do toho mrazu přeci jen voda, to bych měla obavu, nemá se to do zimy na pokožku dávat. Jinak lze i na bolavý opruzený zadeček, suché ruce, super mast.

veronicka89
3. únor 2021

NemazT kremem s vodou coz nivea je... Ted klidme mazat zinkovkou..
Nebo nechat at se to zahoji
..

ela90
3. únor 2021

Jedině weledu. Odzkoušené už čtvrtým rokem.

marti89
3. únor 2021

@aneta_v Kritizujete Alpu pro obsah, ale sama mažete petrolatum (ropu) v Bepanthenu 🤓
@berda2 Zkusila bych to teď vysušit zinkovou mastí, pokud by se horšilo, tak promašťovat nesoleným sádlem, olivovým nebo slunečnicovým olejem, rostlinými másly (třeba od Purity Vision) nebo krémy od Weledy (kvůli vodě bych ale dávala jen na doma, na vem ne).

aneta_v
3. únor 2021

@marti89 Bepanthen neobsahuje aspon parabeny a pouzivam ho asi 2x do roka ani ne (prevence Weledou vetsinou staci, mam tu jedno jednou pouzite 2 roky stare baleni a jedno nove neotevrene 😉) Ale jo, mate pravdu

alubif
3. únor 2021

Bambucke máslo.

mumisa
3. únor 2021

Bambucké máslo nebo Dětské tělové máslo od Purity Vision jsou super 🙂

mazanamatka
3. únor 2021

@berda2 Ahoj, používám bio měsíčkové kojenecké máslo saloos (v teple je dost mastné) a nedávno jsem ze zoufalství koupila takový ten široký vysouvací jelení lůj v bílé tubě. A paradoxně ten lůj chrání úplně nejlépe a byl asi za 40 Kč v Lidlu :D