Kam s dětmi v době Corony na podzim?

katynka1989
8. lis 2020

Uz mi dochazi nápady kam s detmi do prirody ted na podzim kdy to neni na uplne dlouhe cestovani. Budu rada za jakykoli tip. 🙏🏻

michaela666
Autor odpověď smazal
Zobraz
vercamudrunkova
8. lis 2020

@katynka1989 tak mi chodime na různé rozhledny, nebo pohadkové stezky v okolí, jednou jdeme pěšky nebo koloběžky či kolo

michaela666
8. lis 2020

Co vzít kamarádku nebo babičku a udělat jim v přírodě na procházce nějakou hru? Hledat poklad nebo stavět domeček pro zvířátka třeba. Včera jsem se synovcem 4 roky byla na procházce a u stromu z klacíků a listí dělal bunkr pro broučky. Domů se nechal ukecat až kvůli pohádce a že začíná být tma a nemáme baterku. 😀

mamikry
8. lis 2020

@katynka1989 Jestli mate trosku vetsi deti, mohli byste zkusit geocaching, sice je to taky do prirody, ale vlastne takova mala bojovka.

katynka1989
autor
8. lis 2020

@mamikry to starsiho (3) moc nebavi neco hledat a mladsi je 15mes 🤭 myslela jsem nejaky tip na stezku pro deti nebo zameckou zahradu prave ze nevim co by deti mohlo bavit v okoli tak do 60km od Prahy vychod.

mamikry
8. lis 2020

@katynka1989 Napada me park Konopiste, v nem je detske hriste, dal detske dopravni hriste ve Stetkovicich, tam se da jezdit na vlastnim odrazedle (nevim ale, jestli je ted pristupne). Zamecky park Vlasim, tam taky byvalo hriste.

keksik002
8. lis 2020

My chodime do lesa - sbira sisky, listy, stavi domecky z mechu, sbirame sipky 🙂
Nebo na pole - poustet draky, hledat kaminky
Pak kolo, trikolka kdekoliv po ceste
Vecer s baterkou hledat dynaky a neco noveho ceho jsme si pres den nevsimli. 🙂 nebo pak klasika hrite, tam vydrzi dve hodiny na pisku :D

95newmommy2020
8. lis 2020

Odkud jsi? V Praze doporucim modranskou rokli. Nebudeš se tam cítit opuštěna, bylo to tam narvany. Pak stezka kolem Vltavy, dá se jít třeba z braniku. Je tam i pecka hřiště. To je dobrý místo třeba na odrazedlo, kolo, brusle, skejta.

Jo a pro sebe hraju takovou hru. Koukám co mají ostatní za kočárek a snažím se přijít na to jestli ho znám, jakej to je výrobce a typ. :D A KdZ ho neznám a líbí se mi tak se snažím podle indicií to nějak dohledat. Pak si v hlavě dělám statistiku kolik lidi ma kočárek v proti nebo v po směru.

lolam10
8. lis 2020

Zkuste weby pro rodice(rodina cestuje,kacabi pohorky,venkazdyden.cz...).je tam spoustu tipu na vylety.a jinak zkuste pozorovat prirodu-sisky,listy,hazet kaminky do louzi apod...je toho fakt spoustu a je to i zvyku.ja nikdy nevyhledavala hernicky apod a moje deti jsou nejvic stastny prave z malickosti jako jsou kaminky na ceste ktere sebou muzou tahat

katynka1989
autor
9. lis 2020

@95newmommy2020 wau teda ja mam co delat abych odpovidala na vsechny vsetecne otazky syna natoz abych koukala po kocarkach nebo lidech 😅 ale dekuji za typ urcite na to kouknu. Bydlim kousek od Uval praha vychod a prave ze tu mame projite snad vse 🙃

kometkak
9. lis 2020

Geocashing se dá dělat už tak od 4 let třeba.. nebo hledání kamínku a malování a roznášení po okolí.. to děti taky baví. My jsme třeba i opékali buřty teď o víkendu na zahradě.. Výlety s baterkou, lampionem po okolí. Do parku, na rozhlednu. Později i krmit zvířátka do lesa..

leneee
29. pro 2020

@katynka1989 co sdetmivbaglu? Je tam spousta vyletu