ZT. Stalo se někomu něco podobného a dobře to dopadlo?

kikina89
28. říj 2021

Ahoj holky... jdu si za vámi vylít srdíčko. Jsem po mimodeloznim tehotenstvi. Na testu dvě čárky, strach aby to tentokrát bylo tam kde má. Velká úleva, když doktor oznámil, že je to v děloze. Ale nebylo vidět srdíčko a velikostně o týden menší, tedy 6tt. Pozval si mě za necelé tři týdny na kontru. Na té mi oznámil, že z toho nic nebude, ze odpovídá 4 max 5 týden a odeslal mě na revizi. Za 4 dny jsem jela smířená do nemocnice. Paní doktorka mě prohlédla a řekla, že by ještě týden počkala, že gestacni i zloutkovy vacek vypadají v pořádku. Odpovídá prý 6tt. Za týden mám jít na kontrolu a jsem už z toho vážně zmatená a nešťastná. Stalo se někomu něco podobného a dobře to dopadlo? Moc tomu nevěřím, ale malilinkata naděje tam snad ještě je. Děkuji, zda jste dočetli až do konce.

fouskovi
28. říj 2021

@kikina89 zažila jsem to s mladším měla jsem už být 8-9tt ale miminko idpovidalo 6tt tak se čekalo jestli to vše zvládne a zvládl i s trochu problémy ale vše dobře dopadlo, tak věřím že i u vás to dopadne dobře 😘

kikina89
autor
28. říj 2021

@fouskovi a bilo vám už v tom 6tt srdíčko?

fouskovi
28. říj 2021

@kikina89 právě že ne takže tomu dali ještě 2 týdny a pak už krásně bylo nechtěl to můj doktor vzdát a poslat mě hned na revizi jsem ráda že jsme tu šanci dostali

kikina89
autor
28. říj 2021

@fouskovi tak snad to bude i náš případ. Nejvíc mě matou ty týdny. Na první kontrole 6tt, na druhé max 5tt a o 4 dny později zase 6tt 😔 ale děkuji za pozitivní zprávy, jde vidět, že i zázraky se dějí 😗

fouskovi
28. říj 2021

@kikina89 jo věřte že to vyjde my máme od začátku bojovníka až do prvního nadechnutí na sále , nám dokazoval že tady chce být i přes všechny problémy

kkrubova
28. říj 2021

@kikina89 U nás se stalo, že v 6tt odešlo dvojčátko a na dva týdny než skončilo krvácení se zastavil vývoj druhého. V 8tt pořád odpovídal 6tt a teprve pak se vzpamatoval

nick1234
29. říj 2021

@kikina89 ja jsem zažila 2x ZT, ale vždy až kolem 9-10. Týdne kdy už před tím bylo krásné vidět srdíčko a na další kontrole už proste bohužel ne, takže to bylo jasné 😔 ale u vás je pořad reálná naděje ze to srdíčko se objeví (třeba těhotenství neodpovídá výpočtům doktora, posunuta ovulace, delší cykli apod ). 2x jsem byla na revizi (protože se ZT zjistilo až o několik týdnu později a tělo vůbec na to nezareagovalo, ale kdyby k tomu nedejboze došlo znovu, už bych to nechala na svém těle a pockala na samovolny potrat, jsou tam samozřejmě rizika ale je lepší to aspoň zkusit, protože je to mnohem šetrnější i pro případná další těhotenství….nicméně držím pěsti ať se lékař zmýlil a srdíčko se objeví ❤️

kikina89
autor
29. říj 2021

@nick1234 tak to mě mrzí, že už jste si to musela prožít 2x, příště už to určitě vyjde. Také zvažuji případné možnosti, zda jít na revizi, nebo třeba zvolit potratove pilulky. Vše má své pro i proti. Mám už dvě krásné zdravé děti, takže se z toho nijak nehroutim, ale ta nejistota mě ubíjí... jednou tak a podruhé zase tak... od včerejška, když jsem na WC, tak na toaletním papíru mám hnědý výtok. Třeba se tam začíná něco dít.

clo1
29. říj 2021

@kikina89 bohužel to nevidím dobře. Pokud bylo těhotenství potvrzené před téměř 3 týdny, že je v děloze a ani teď není plod se srdíčkem, vypadá to, že plod zanikl. Jestli špiníš, nejspíš už to odchází, možná se vyčistíš sama, že nebude ani revize potřeba, což by bylo mnohem lepší, jelikož když odejte samo, můžete se zase hned snažit. ♥️🍀

kikina89
autor
29. říj 2021

@clo1 ano take si to myslím. Zítra by to teoreticky mělo být 36 den, což jsem před operací měla cyklus, tak třeba to odejde s menstruací.

kikina89
autor
2. lis 2021

@fouskovi tak mám jít příští týden na revizi, prej tam nic není... ale ve zprávě jsem si přečetla, že to odpovídá 7tt, což je posun oproti minule, kdy to bylo 6tt. Tak jsem z toho zase nějaká zmatená.

clo1
2. lis 2021

@kikina89 oni ještě znovu před revizí dělají ultrazvuk, pro jistotu.
Takže za týden porostlo? Ale ty už bys teď měla být mnohem dál, než v 7tt, nepletu se?

fouskovi
2. lis 2021

@kikina89 tak to mě mrzí😕

kikina89
autor
2. lis 2021

@clo1 ano, podle ms by to mělo být 9-10

kikina89
autor
2. lis 2021

@clo1 a teď ještě přemýšlím, zda nejít spíše na nějakou kliniku. Dnešní přístup v nemocnici se mi moc nelíbil.

clo1
2. lis 2021

@kikina89 a jak to probíhalo? Co máš přesně ve zprávě?

nick1234
2. lis 2021

@kikina89 to je mi moc líto 😞, ale doporučovány bych zkusit nechat to na přírodě, než revizi v nemocnici☺️Obzvlášť v této hrozné době, raději doma v klidu, počkat

kikina89
autor
2. lis 2021
kikina89
autor
2. lis 2021

@nick1234 bylo mi řečeno, že hrozí zánět dělohy. Ptala jsem se i na možnost pilulek a na to mi řekli, že to oni nevedou. Zítra volám na kliniku, ta má na stránkách i chemické ukončení tehotenstvi, tak se na to zeptám.

clo1
2. lis 2021

@kikina89 to mohl být jen odhad, ten 7tt. Pokud už několik dnů špiníš, ale pořád je něco v dělože tzn.neodešlo to samo, asi bych to neprodlužovala. Můžeš zkusit ještě zavolat na tu kliniku, ale já osobně už bych nečekala třeba další týden, jestli se bude něco dít. Už je to dlouho co se nevyvíjí...
Já měla ZT a revizi a byl to krátký zákrok, byla jsem ráda, že je to za mnou, čekání by mě zabilo. Drž se ♥️

kikina89
autor
3. lis 2021

@clo1 v nemocnici mě stejně objednali až na příští středu, takže ani oni nikam nespechaji.

kikina89
autor
5. lis 2021

@clo1 ahoj, tak se mi to včera rozjelo samo. Je mi tak na střídačku, pár hodin ok, pak bolesti, na omdleni. Tak snad se to vyčistí a nebudu muset na revizi. To kdyby mě chytlo o den dřív v práci, tak nevím co bych dělala. Seděla jsem každou chvíli na záchodě a litaly ze me opravdu velké kusy.

corry21
5. lis 2021

@kikina89 drz se, taky jsem to zažila. Měla jsem anembryomolu, nechtěla jsem na revizi, tableta mi dvakrát selhala. Za další týden nebo 10 dni se potrat spustil sám a na revizi jsem nemusela. Zážitek to byl psychicky náročný, ale pro tělo šetrnější a volila bych stejně

clo1
5. lis 2021

@kikina89 tak to je dobře, třeba tě opravdu revize mine. Já měla zt a den před plánovanou revizí se mi to taky spustilo samo. Ale pak na utz zjistili, že neodešlo vše a bohužel jsem na ni i tak jít musela. Ale je to vždy 50/50, zkontrolují tě a pak se uvidí. Až odkrvácíš, zajdi si na utz, nejlépe hned v pondělí, pokud to bude možné. Držím palce 🍀

kikina89
autor
5. lis 2021

@corry21 jo, je to docela ocistec, ale pokud se vyhnu revizi, tak proč ne. Můžu se zeptat, jak dlouho to celé trvalo?

kikina89
autor
5. lis 2021

@clo1 to je právě to, že bohužel ne vždy odejde vše samo. V pondělí mám jít stejně na tu revizi ( objednala jsem se na tu kliniku a berou mě dřív, než nemocnice a nechcou po mě milion věcí ).... tak uvidím co mi tam řeknou. A děkuji za podporu.

corry21
6. lis 2021

@kikina89 řekla bych že jako normální menstruace. Jak odešly ty hlavni struktury tak jsem se už jen docistovala. Na ultrazvuku ještě nějaká těhotenská sliznice byla, dostala jsem ergometrin na stažení delohy a odesel. Nicméně mi řekla gyn že i kdyby ne, odejde s další menstruaci a že tyto brzké zamlklé těhotenství málokdy opravdu vyžadují revizi, obecně je od nich v prvním trimestru odklon jakožto "zbytečný zásah". Samozřejmě tohle je tak obecně a je fajn být sledovaná a řešit individuálně. Nicméně já osobně bych musela mít opravdu důvod abych k revizi přistoupila.
Drž se, je to psychicky náročné.

kikina89
autor
8. lis 2021

@corry21 tak jsem skončila na revizi. Zůstalo toho tam opravdu hodně a drželo to. Dr říkal, že by s největší pravděpodobností už samo neodešlo.

clo1
8. lis 2021

@kikina89 to mě mrzí 😟 a už to máš za sebou?

corry21
8. lis 2021

@kikina89 chápu, přeju rychlé uzdravení! Pro někoho je revize lepší i psychicky. Kamarádka na ni byla opakovaně a bylo to pro ni lepší, protože mohla celou záležitost uzavřít a jít dál. Drz se a hodně štěstí ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru