V 6+1tt je na ultrazvuku jen plodový obal

marion14
21. led 2017

Ahoj holky, před pár dny jsem byla na ultrazvuku, podle poslední ms bych měla být 6+1 a doktorka říkala, že je vidět jen plodový obal bez embryonálních struktur, že nález odpovídá pátému týdnu. Pak se mě zeptala, jestli jsem někdy prodělala zamlklé těhotenství. Úplně mě to rozhodilo. Objednala mě za týden na kontrolní ultrazvuk, abychom viděli dynamiku vývoje. Stalo se vám něco takového? Že by se po týdnu ukázalo embryo ideálně se srdíčkem? Moc by mi pomohly vaše pozitivní zkušenosti... Předem děkuji.

janyshka
21. led 2017

Stáří těhotenství podle data poslední menstruace není vůbec přesné, o to víc, když třeba máš nepravidelný cyklus...Při počítání stáří plodu podle poslední MS se počítá s tím, že je cyklus pravidelný a trvá 28 dní a ovulace probíhá v polovině cyklu - tedy okolo 14. dne...stačí jen, že nemáš ovulaci učebnicově 14. den a už se posouvá stáří embrya. Nevěš hlavu a buď v klidu tohle ještě vůbec nic neznamená. Naopak super zpráva je, že ultrazvuk potvrdil, že je těhotenství v děloze a ne někde jinde a za týden s velkou pravděpodobností uvidíte už třímilimetrové embryo se srdeční akcí 🙂 Samozřejmě zamlklé těhotenství může potkat každou z nás a každé těhotenství, ale v tuto chvíli se tím vůbec nestresuj...i kdyby to tak mělo dopadnout, tak to opravdu ničím neovlivníš.... ale ten ultrazvukový nález na to zatím nijak neukazuje...6+1 dle PM může být úplně klidně ve skutečnosti 5+1... návíc ne každý ultrazvuk je natolik kvalitní stroj aby dokázal zobrazit milimetrové embryo...
Takže hlavu vzhůru a můžu tě ubezpečit, že takovéhle situace vídám na ambulanci často a často to také končí happy endem 🙂

marion14
autor
21. led 2017

@janyshka Děkuji, jsi hodná.🙂

absintka19
21. led 2017

@janyshka ja spise co tu ctu na MK nekonci to dobre. Obcas se ale povede. Dle Mudr.5tt by melo byt aspon neco uvnitr. Od cca 6tt i srdicko. Proto zatim se nestresuj a pockej jeste ten tyden. Neda se nic vic udelat. Drzim pesti. Souhlasim ale i janyska.

netopejr
21. led 2017

Ovulace muze byt o dost pozdeji i u jinak pravidelneho cyklu. Zvláště, pokud kojis. A muze to byt i vic nez týden, klidne dva, tri. Takže kdyby nebyla srdeční akce příště, zase bych to zkusila projit za týden. Spousta volek takhle brzo srdeční akci nemela, az třeba v 8.-9. tydnu. Tak se nenech rozhodit a hlavně ne poslat hned na revizi.
Kdyby to nastalo, tělo si s tim často poradi samo, bez komplikaci, zvladt takhle casne. Revize je velka zátěž s velkými riziky pro delohu. Samozrejme pokud nejsou horečky a příliš silne krvaceni.
Nicméně zatím je mnohem pravděpodobnější, ze bide miminko, nevím,proč ti doktori tak strašía proste nesdeli, ze těhotenství je intradelozni, co je super, srdeční akci zatím nezjistena, takže se uvidíme za týden za dva. V pripade potizi prijde hned.
Pevne nervy a priste tlukouci srdicko preju!

janyshka
21. led 2017

@marion14 Tohle je opravdu moc brzy na dělání závěrů....navíc opravdu ne každý ultrazvuk umí zobrazit embryonální pól, který má třeba jen milimetr... Pracuji se třemi ultrazvuky, tak vím o čem mluvím...na klinice máme na ambulanci ultrazvuk u kterého je člověk rád, že vůbec najde v děloze dutinku, na jedné soukromé ambulanci mám o něco lepší, tam najdeš v pohodě třímilimetrové embryo a akci srdeční a na další ambulanci máme takové ultrazvukové Ferrari a tam není problém zvětšit a přiblížit milimetrové struktury....
A v neposlední řadě jak jsem už psala, pokud je nepravidelný nebo dlouhý cyklus, tak se vůbec nemůžeme opírt o stáří těhotenství podle PM....

marion14
autor
21. led 2017

Holky, děkuju za uklidnění, spíš spoléhám na nekvalitní ultrazvuk, než na opožděnou ovulaci - nechráněný styk jsme měli pouze 17. den cyklu (dejme tomu, že spermie počkaly a k ovulaci došlo až o tři dny později, ale i tak...), na ultrazvuku jsem tedy byla přesně po 28 dnech od styku. Navíc tohle bylo naše první přirozené početí, první dítě máme z několikátého IVF a mám za sebou již tři potraty. Byl by to tedy zázrak. Nechci se na to moc upínat, ale je to těžké, ode dne toho ultrazvuku jsem se přestala cítit těhotně. Spíš se připravuju na horší variantu, ale MOC doufám...

marion14
autor
21. led 2017

*dejme tomu, že spermie počkaly a k ovulaci došlo o tři dny později, tj. 20.dc

teetee
21. led 2017

V březnu jsem měla prázdný váček, čekali jsme týden, začala jsem krvácet, váček už byl zhroucený. Skončilo vše revizí.
Další pokus o 3 měsíce později vypadal opět na prázdný váček, ale teď tu ležím s velkým břichem a těším se až malá bude na světě.
Přesné info: PM 8.6. , 17.7. na UTZ prázdný váček, menšího tvaru než je obvyklé (a to i přes to, že jsme počítali s tím, že mám ovulaci déle cca 20d.c.). 28.7. se objevilo srdíčko.
Čekání je strašné, ale naděje být může. Přeji ať to dobře dopadne 🙂

(PS - Jo a to má můj doktor opravdu dobrý UTZ.)

adji
22. led 2017

Stalo. Byl vidět jen zloutkový váček a větší dutinka. Taky jsem se týden strachovala, ale miminko vse dorostlo a uz ho nosim 27 týdnů v bříšku 🙂

hanve
22. led 2017

Stalo,byla jsem u doktorky 8 tydnu od posledni ms a nebylo videt vubec nic,dalsi tyden uz bylo srdicko. Stale me vsichni starsi,ze je to moc male podle posledni ms,takze rozptyl terminu mam tri tydny (?????). Doktori se proste sychruji a radi strasi. Ja uz to neresim,proste to dopadne,jak to dopadnout ma.😉

marion14
autor
22. led 2017

Holky, moc děkuju, nalily jste mi naději do žil. Tak budu moc doufat...🙏

riga
22. led 2017

@marion14 stačí mít ovulaci o týden později, což je naprosto normální a už se můžeš dostat do situace jako je tato. Máš pocit, že by ovulace mohla být později, jak dlouhé máš cykly? Neznáš náhodou délku tvé luteální fáze (kdybys nevěděla, je to doba od ovulace po první den menstruace).
Někdy lze na neprosperující těhotenství usuzovat i z tvaru gestačního váčku.

Drží palce❤

astyna
22. led 2017

Já jsem to zažila se synem. Byl počat týden před menstruací a všechno pak nesedělo. Dle uzv byl malý, neprosperující, málem na ukončení. Díky výbornému uzv a shodě náhod se přišlo na pozdější ovulaci a problém vyřešen. Ale těch 10 týdnů strachu, co bude, častých kontrol, to bylo hrozné.

Uvidíš, že to bude i tvůj případ a ono se to časem srovná 🙂 Nynější plod je zase "prý nějaký velký", takže já pořád musím mít nějaké vzrůšo.

riga
22. led 2017

@hanve mé druhé dítě je z ovulace po 40 dnu cyklu, tam by byl teprve rozptyl.🙂 Protože mám ovulaci později vždycky, pro klid vždycky hlásím termín posunutý tak, aby to nikoho nerozptylovalo.🙂

marion14
autor
22. led 2017

@riga Děkuju. Jak jsem psala výše - k nechráněnému styku došlo 17.DC a bylo to naše první spontánní početí po x IVF. Takže - babo raď.😒

pidalka12
22. led 2017

Stalo se to kamarádce. Teď ná 4 měsíčního kluka ;) Hodně štěstí.

riga
22. led 2017

@marion14 moc ti přeju, aby se všechno vyvinulo k vaši spokojenosti.🙏

Ještě je možnost, i když nepravděpodobná, že jsi otěhotněla z "chráněného" styku, to se taky stává.🙂

Jak starý má doktorka ultrazvuk? Kdyby ho dělali v centru asist. rep., tak tam jsou utz v dobré kvalitě. Ještě je možné, že ho doktorka prostě nenašla. Kolikrát už tu někdo psal, že u Dr. prázdný váček, druhý den v nemocnici zárodek se srdeční akcí.

Být to může všelijak, jak dobře, tak na levačku, tak se pokus to do další kontroly nechat koňovi a spolehnout se, že věci se dějí tak, jak mají, i když to tak na první pohled nemusí vypadat.

hanve
22. led 2017

@riga no jo,to je dobre vedet,to me nenapadlo.Jenze ja stejne nevim kdy se zadarilo,ja před pul rokem prestala kojit,na prvni ms jsem si pockala jeste 1,5 mesicu pote a pak ty cykly byly na levacku... Takže me ted doktori strasej a ja jsem v klidu. U prvniho jsem mela rozptyl v termínem 25 dni a stejne se narodil uplne jindy...

marion14
autor
22. led 2017

@riga Na uzv jsem byla v nemocnici,vždycky píšou, že je viditelnost horší kvality.

simi1510
22. led 2017

Já to zažila... a v 8+5 beze změny a podstupovala jsem revizi v září 2016. Při první kontrole mi to bylo řečeno, že proti tomu, jak jsem od poslední MS vůči tomu co je na ultrazvuku, byl rozdíl 1 týdne... A bohužel zamlklé ☹

marion14
autor
24. led 2017

Ahoj holky, děkuju za podporu, ráno jsem byla na uzv a srdeční akce potvrzena.🙂 Budu moc doufat, že to bude i nadále v pořádku.🙏

monunkaaa
24. led 2017

@marion14 ahojky,bud uplne v klidu,ja mam treba ovulaci az asi tyden pred menstruaci.. Takze tydny tehotenstvi podle ultrazvuku nikdy neodpovidaji podle posledni menstruace. A doktori vzdycky pripravuji na horsi variantu. Me treba rekli,ze na ultrazvuku vubec nic neni,ze to bude urcite mimidelozni,o tri tydny pozdeji uz boucha srdicko.. Takze hlavu vzhuru a mysli pozitivne. Drzim pesticky 🙂

simi1510
24. led 2017

@marion14 tak to je skvělá zpráva! Držím palce! 😉

netopejr
24. led 2017

Jupiii, super, gratulace!

teetee
24. led 2017

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru