Těhotenství nebo zbytkové hCG. Jaká je pravděpodobnost?

Ahoj maminky,

v květnu jsem se dozvěděla o ZT (7. tt.). Krvácení přišlo spontánně a přešlo cca před 2 týdny. Před týdnem jsme měli s partnerem sex, nutno říci, že přerušovaný. Dnes, nevím proč, jsem si udělala test a je tam duch. Přikládám fotku. Pravděpodobnost zbytkového HCg je asi vyšší než možné těhotenství, že?

Děkuji za každý názor. 🙂

moly001
29. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi já měla zbytkové HCG ještě další měsíc po SP. Odešlo až z další MS. A po SP jsi byla na kontrolním vyšetření u gynekologa, bral ti kontrolní HCG?

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

@moly001 Právě že nebyla, protože když jsem odkrvácela, měla jsem volat, ale to měl zrovna dva týdny dovolenou. Tak jsem to zatím nechala být, že žádné potíže nemám. Ale taky se přikláním ke zbytkovému HCG.

moly001
29. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi aha, já právě po SP byla na kontrolním vaginálním ultrazvuku, kde již nic vidět nebylo, ale HCG bylo stále pozitivní ( v řádech desítek). A pak další měsíc jsem dostala MS a to jsem šla na kontrolní HCG, které již bylo negativní. Spíš bych se přikláněla na zbytkové HCG...

lachtanice86
29. čer 2020

Zbytkové, po týdnu by těžko byly takové dvě čárky.

cysticka
29. čer 2020

Ja jsem dva tydny po SP mela test negativni. Byt tebou zajdu si na gyndu.

klokanka31
29. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi Já po samovolném potratu krvácela asi 4-5dní, a pak na těhotenském testu sněhobílo. Radši zajdi na gyndu...

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

Návštěva gynekologie mě každopádně nemine. Děkuju za názory. Jak píše Lachtanice, čárka po týdnu by byla o dost světlejší, zda-li by tam vůbec byla. 🙂

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

@klokanka31 Tak to ja 3 týdny...

jjasmina
29. čer 2020

Na zbytkáč si myslím, že je ta čárka pěkná až moc.. Ale jestli byl sex před týdnem, myslím, že by to tak rychle neukázalo

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

@jjasmina Já si taky myslím. 🙂

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

@jjasmina Teda.. 😅 Myslím, že je to zbytkáč. Četla jsem rychle. 😁

jjasmina
29. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi já to řešila minule, nebyla jsem si jistá, tak jsem si zašla krev, tam bylo kolem 1000 jednotek a bylo to jasný..

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. čer 2020

@jjasmina Fuuuha. No, je fakt, že já měla HCG fakt vysoké. Jeden den 28 000 jednotek, ale za dva dny už jen 25 000. A to bylo zhruba před 6 týdny, a jestli klesalo takhle rychle... no, nevím, jak dlouho to tam drží, to se můžu jen dohadovat. Já tam zítra zavolám, stejně musím na sono kvůli případnému reziduu. Původně jsem se chtěla domluvit, že bych ani nešla, subjektivně se cítím dobře a případný zbytek by podle mě odešel s další MS... Ale holt půjdu. Kdyby člověk aspoň věděl, kdy čekat normální MS. Právě že před týdnem mě i bolel vaječník, tak jsem si říkala, že možná už je tu ovulace... na tohle jsem citlivá a když mám normální cyklus, tak ji bezpečně poznám. No, to jsem se zase rozepsala. 😁

nejkulatoulinkatejsi
autor
30. čer 2020

Tak jsem si zkusila udělat druhý test, a je silnejší. Ten první teda trochu vybledl. Ale přičítám to tomu, že dneska jsem dělala z ranní moči...

jjasmina
30. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi Jestli sílí, tak bych řekla , že budete spíš těhotná 🙂

nejkulatoulinkatejsi
autor
30. čer 2020

@jjasmina Je zvláštní, že by to ale ukázal takhle po týdnu...

jjasmina
30. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi a není možné, že ste otěhotněla dřív?😀

nejkulatoulinkatejsi
autor
30. čer 2020

@jjasmina Ne, první sex po krvácení byl minulé pondělí. 😅

jjasmina
30. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi Já osobně bych si zašla na krev, týden po styku je opravdu krátká doba

nejkulatoulinkatejsi
autor
30. čer 2020

@jjasmina Ve čtvrtek jdu na gyndu, tak mě zkontroluje. Určitě sem dám vědět, kdyby si někdo v budoucnu procházel stejným problémem. 🙂

jjasmina
30. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi určitě, tak to pak písni, jsem napnutá, jak to dopadne 🙂

hancazivocich
30. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi - a dvě tam být nemohly? že by se to jedno bud udrželo, nebo bylo mladší...hm....divný,....

nejkulatoulinkatejsi
autor
30. čer 2020

@hancazivocich Ne, to je vyloučeno. 🙂 Otěhotněla jsem cca 4. 4., ultrazvuk se dělal 2x, HCG klesalo.

sarikslezak
2. črc 2020

@nejkulatoulinkatejsi jak jste dopadla?

nejkulatoulinkatejsi
autor
2. črc 2020

@sarikslezak Akorát jsem doma po kontrole. Dopadla jsem špatně. Mám ještě rezidua, dokonce i 7 cm cystu na vaječníku. Zároveň doktor viděl vysokou sliznici a značně prokrvené cévní řečiště a nic, co by mělo připomínat přicházející MS. Poslal mě na revizi, i když nevyloučil těhotenství. To by prý bylo vidět nejdříve kolem 20. 7. na UZ jako piditečka, ale vzhledem k tomu, že v děloze mám rezidua, tak by stejně s největší pravděpodobností nepoznal, že je to miminko. :(

nejkulatoulinkatejsi
autor
2. črc 2020

@sarikslezak Koupila jsem si testy a uvidím, jestli budou sílit nebo ne... nemůžu jít na přece na revizi přes možné těhotenství... doktor byl lehce pasivně agresivní, vyčítal mi, že jsem nešla na revizi rovnou a že samozřejmě mě nemůže do ničeho nutit, ale že můžu přijít o dělohu a vaječníky. Chtěla jsem prostě jen počkat na MS...

petula.bir
2. črc 2020

@nejkulatoulinkatejsi
Četla jsem celou diskuzi ale jako já bych asi taky počkala cca těch 14.dnů
Poslal tě alespoň na hCG? Pokud ne, šla bych sama a za 2-3.dny znova a uvidelo by se zda to je těhotenství nebo ne.
Také jsem mela po revizi (10tt) rezidua a 14.dnů po revizich ještě 600jednotek hCG poté další revize a hCG během tydne až 14.dnů na nule.
HCG dělají ty rezidua, si myslím.

sarikslezak
20. črc 2020

Tak jak to s vami dopadlo?

hanaalb
21. únor 2024

@nejkulatoulinkatejsi ja takhle otehotnela znova🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru