Těhotenský test. Jaké máte zkušenosti?

kami2262
31. črc 2020

Zdravím všechny. Chtěla bych Vás všechny požádat o radu. S manželem se první měsíc snažíme o miminko, nedostavila se mi menstruace a po dvoudenním zpoždění mám na testu silnějšího ducha ;) . Jinak poslední MS byla 28.6.. Omlouvám se asi za dost blbý dotaz, ale je to poprvé a nejsem si úplně jistá co a jak, no a diskuzích je pokaždé něco jiného.... Kdy je pravá chvíle objednat se na gynekologii? Někde jsem četla, že v pátém týdnu není ještě nic vidět, takže ideální by měl být sedmý týden... Prosím, jaké máte zkušenosti?
Moc děkuji za jakoukoli odpověď. 🙂

jaja01k
31. črc 2020

@kami2262 Klidně si na gynekologii zavolej. Oni se tě zeptají na poslední menstruaci a sami si spočítají, kdy tě budou chtít vidět.

ovin
31. črc 2020

@kami2262 Když zavoláte svému lékaři a řeknete mu to, co jste tu napsala, tak on bude vědět, na kdy si vás pozvat. Máte pravdu, že ze začátku není nic vidět, ale alespoň se dá vyloučit mimoděložní těhotenství. Hodně štěstí.

lachtanice86
31. črc 2020

Ja vzdy volala týden po vynechání

kami2262
autor
31. črc 2020

Moc děkuji za odpovědi. Čistě teoreticky vím, že bych tam měla zavolat, ale jedeme teď s manželem na týden na dovolenou, tak mám trošku obavy. A ještě k tomu je víkend.

mamikry
31. črc 2020

Počkejte, až budete mít zpoždění alespoň týden. Když bude čárka krásně sílit, stačí, když půjdete k lékaři cca v 7. - 8. týdnu. Dřív to často nemá smysl, protože není nic vidět a budete se tím jen zbytečně stresovat. 😉 Přeji, ať miminko krásně roste

mafulin
31. črc 2020

Nespěchej, klidně se objednej za dva tři týdny. Teď je to prostě buď a nebo a žádná kontrola s tím nic neudela. Ultrazvuk není nic prospěšného a čím míň mu budeš mimino vystavovat tím líp 👍

kuttu
31. črc 2020

@mafulin Ulzrazvuk neni nic prospesneho??Kde to rikali???Bože 🙈🤦‍♀️

martinie88
Autor odpověď smazal
Zobraz
mafulin
31. črc 2020

@kuttu dřív se zjišťovalo těhotenství rentgenem a taky se věřilo, že je to bezpečné..
Zkus si o tom něco přečíst a pak můžeme diskutovat.

kuttu
31. črc 2020

@mafulin Tak jako pokud je mi znamo retngen a ultrazvuk pracuji kazdej na úplně jiném principu....ty js cetla nějaké studie o škodlivosti?Zaplat pánbůh za tyro vyšetřovací metody...diky rentegu dokaze lekar odhlaut zapal plic nebo rakovinu a diky uktrazvuku v tehotenstvi zase neprosperujici tehotenstvi,VVV a podobne veci...asi moc čteš

mafulin
31. črc 2020

@kuttu uvádím to jako příklad toho, že se stejně jako u rentgenu věřilo, že je utz bezpečný. A už se začíná přicházet na to, že to není pravda. Že ohřívá plodovou vodu a začíná být dávám do souvislosti se stále se zvyšujícím počtem dětí s autismem..

kuttu
31. črc 2020

@mafulin tak pokud je to podobná studie jakože autismus způsobuje očkování MMR,tak uz si o tom myslim své...a je tam také uvedeno kolik ultrazvuků to způsobí???Promim,tvůj názor...ja jsem za utrazvuk vděčná...bych se v tehotenstvi zblaznila,nevědět

me_druhe_ja
31. črc 2020

Určitě se nezen zbytečně brzo, akorát bys mohla být nervózní, že není srdíčko. 🙂 Bohatě stačí v osmém týdnu. 🙂
Jinak ultrazvuk je úžasná věc, ale i zde platí: dobrý sluha, ale zlý pán. UTZ pomalu co dva týdny, plus screeningy a do toho ještě spousta žen používá denně angel sound.... to není pro ten plod úplně top.

krupka3
31. črc 2020

@kuttu na profilu mam clanek o utz v tehotenstvi, ktery je shrnutim ruznych studii, na ktere jsou v nem uvedeny i odkazy, tak ti usnadnim praci s hledanim. Dukladne si je prostuduj, a pak muzes diskutovat dal. Agresivni zpusob, kterym v tehle diskuji komunikujes s @mafulin svedci o tom, ze o tematu nic odborneho nevis, jen si za kazdou cenu potrebujes hajit svou pravdu, ktera neni podlozena nicim.

kuttu
1. srp 2020

@krupka3 Fakt nechapu,ze se zabyvate necim takovym....bez ultrazvuku si to neumim predstavit,pouzivala jsem i denne angelsounds....po 2 ZT tehotenstvich,hednom ukonceni v 15 tydnu pro VVV zjištěné prave tim ultrazvukem....moc dobre vim,hak tyto studie fungujou

barulina
1. srp 2020

@kuttu naprosty souhlas s tvymi nazory

andyskarsgard
1. srp 2020

Já si myslím že to zas není úplně pravda že nic není vidět, já chodila na ultrazvuk každý týden snad od 4 týdne, ale asi je to prostě jiné když je to těhotenství z ivf. 😳

mafulin
1. srp 2020

@kuttu ty asi příliš pozorně nectes co píšu. Není tam nic o tom, že zakladatelka nemá jít na ultrazvuk vůbec, jen že je zbytečne chodit příliš brzy. Bohužel se těch ultrazvuku dělá v těhotenství zbytečně moc..

krupka3
1. srp 2020

@barulina To je celkem jasne, ze zrovna ty souhlasis - ona totiz "vrana k vrane seda...." - to znas, ne?

kuttu
1. srp 2020

@mafulin Ano,nemá smysl chodit brzy,protoze nemusi byt nic videt a jsou to pak akorat dalsi nervy do dalsi kontroly....pokud vim,je narok na cca 3 ultrazvuky za tehotenstvi,ktere hradi pojišťovna...jsou avsak tehotenstvi riziková,nebo je rizikova anamneza jako VVV,ZT,hematomy atd v minulych tehotenstvich,kdy je treba ultrazvuk dělat častěji ....a na kecy jako ultrazvuk zpusobuje autismus,vady apod proste neverim...vsude jsou odpůrci....ultrazvuk dělá lékař nezbytne dlouhou dobu

kuttu
1. srp 2020

@krupka3 Vzhledem k tomu,ze barulinu neznám je přirovnání vrána k vráně zcestná...

mafulin
1. srp 2020

@kuttu vidím, že kromě mého příspěvku jsi nečetla ani ten na který primárně reaguješ. Zakladatelka žádné takové patologie neřeší. To by byla myslím jiná situace, nemám s tím žádné zkušenosti a nevyjadřovala bych se k četnosti utz.

barulina
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
2. srp 2020

@krupka3 ono je totiz naprosto normalni, ze maji lide odlisne nazory. Jen nektreri to neumi prijmout ty vrano 😆

kuttu
2. srp 2020

@mafulin ja ale nereagovala co se týká četnosti UZV na zakladatelku,ale na tebe.To ty jsi psala,ze ultrazvuk v tehotenstvi neni nic prospesneho a cin déle na nej pujde,tim lépe

miladkq
5. srp 2020

Ahoj chtěla bych se zeptat nebo poradit jestli měla některá z vás zkušenost s duchem na testu, příkladam foto jinak děkuji za rady

pajasala
6. srp 2020

@miladkq ano to je dusik. Zkus za dva dny jestli čárka zesílí 😉

miladkq
6. srp 2020

@pajasala nevím jestli to mám brát jako pozitivní nebo si z toho radši nic nedělat

pajasala
6. srp 2020

@miladkq to právě poznáš z toho jestli sílí. Kolik jsi dpo?

kami2262
autor
10. srp 2020

Holky, moc všem děkuji za odpovědi. Volala jsem týden po vynechání, ale stejně měli dovolenou. Jinak, že by se mě sestra do telefonu zeptala na den poslední MS, tak to vůbec :D a stejně mě objednali až na příští týden. :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru