Pozitivní těhu test a hCG negativní?

pavcik123
1. pro 2015

Ahoj děvčátka..
jsem po spontánním potratu (září). HcG samozřejmě bylo již 0 a mohli jsme se snažit o miminko,
je to týden co mi meškají měsíčky... od pátku jsem měla testy negativní, nicméně dnes ráno slabý duch..
Můj doktor si mě pečlivě hlídá a tak jsem k němu dnes mazala ...
na UTZ nic, jen cysta, a hcg mám negativní..
nechápu ty testy. čůrala jsem na tři..
už 2x jsem potratila a moc si mimíse přejeme

pavcik123
autor
1. pro 2015

nyslíte že bylo na krev ještě hodně brzy?
Jde mi o to, že sama nevím jak dlouhý mám po potratu cyklus.. počítám to z 28 dní a tím pádem pokud by byl cyklus delší.. tak třeba v krvi toho je málo...

mwkaty
1. pro 2015

Ahojky,
já jsem měla na TT taky slabou čárku, doktorka mi vzala krev a výsledek z krve negativní. Řekla, že těhu nejsem. Za 14 dní jsem tam šla znovu, že je to divný, že mám testy jasně pozitivní. No a je z toho skoro roční chlapeček🙂 Držím pěsti.

pavcik123
autor
1. pro 2015

juuu krasný příspěvek 🙂 budu sledovat testy zda jsou silnější 🙂

mwkaty
1. pro 2015

@pavcik123 Já jsem někde slyšela, že když je cysta, tak může být pozitivní TT. Ale nevím, co je na tom pravdy, nemám to nikde ověřené. Ale sám od sebe těhu test pozitivní není, takže buď to může souviset s tou cystou nebo jsi těhu a krev byla odebrána tak brzy, že byl výsledek negativní ( některé laboratoře údajně nepíšou čísla HCG, ale jen pozitivní/negativní výsledek, přičemž pozitivní je až od určitého limitu). Já jsem byla šokována, že jsem byla těhotná, protože několik měsíců jsem vůbec nemestruovala a řešila jsem problémy s cyklem. Takže já si myslím, že stát se může cokoliv🙂

pavcik123
autor
1. pro 2015

doktor mi potvrdil, že to tak není, že cysta neprodukuje hormon HcG
přesně tak, negativní je např do nějakých 10 jednotek

mwkaty
1. pro 2015

@pavcik123 Tak to držím pěsti🙂

gabra29
1. pro 2015

@pavcik123 bohužel jsem minulý týden prošla něčím podobným, 2 pozitivní těhotenské testy, na jednom velmi slabý duch na druhém testovaném o 4 později, silnější čárka, takže jsem šla na krev a výsledek HCG 0. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, takže jsem běžela do lékárny pro jinou značku testů a ten mi vyšel naprosto negativní, bohužel za další 2 dny dorazila i mrcha, která měla 6 dní zpoždění. Takže bacha na to, může to být pouze špatným testem. Já měla Gravitest.

pavcik123
autor
1. pro 2015

já měla dr Max, mamaTest a Cemio+. Všechny pozitivní a čárka byla a je každým dnem silnější

gabra29
1. pro 2015

tak to vypadá nadějně. dr. Max by měl být spolehlivý, mama test už prý míň a Cemio je myslím ten Gravitest.
Uvidíš, pokud stále čárka sílí, určitě bych chtěla nechat udělat kontrolní odběr krve, protože tam by to mělo být vidět 100% to je nejpřesnější. Držím palce, ať to klapne.

mimka11111
1. pro 2015

@pavcik123 ahoj, tiež som počula, že j niektoré typy cyst dokážu vykázať pozitívny tehotenský test, druhá čiaročka je však samozrejme len velmi slabučká....potvrdil mi to dokonca lekár...ak ti však čiaročka bude silnieť každým druhým dňom, cystou to určite nebude 😉 , tak neboj, verím, že v tvojom prípade to bude určite tehu 😅 hod testík 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru