Nevzala jsem 2 prášky antikoncepce, mohla jsem otěhotnět?

makina13
9. dub 2017

Ahoj holky, dámy 🙂 obracím se na vás s dotazem, pokud máte někdo jakékoliv zkušenosti, budu ráda za reakci 🙂 31.3 a 1.4. jsem zapomněla vzít antikoncepci (Mercilon) a 1.4. jsem měla s přítelem styk, kdy ejakuloval do mě. Je nějaká možnost/riziko, že bych za takové situace mohla otěhotnět? V tu dobu jsem měla ovulaci. Moc děkuji za jakékoliv odpovědi 🙂

dvork
9. dub 2017

Pokud se antikoncepce užívá tak, jak má, žádná ovulace by vůbec probíhat neměla a krvácení po vysazení je způsobeno prudkým poklesem hormonů. Výjimečné vynechání by vadit nemělo. ALE to neznamená, že by k otěhotnění nemohlo dojít. Vezme-li se v úvahu, že spermie vydrží živé klidně 3-5 dní, antikoncepce dlouhodobě nepůsobí tak, jak by měla, nějaké to vajíčko dozrát mohlo. Takže nezbývá než počkat do termínu menstruace. Vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka otěhotněla po jednom vyzvraceném prášku, ač brala HA více jak 5 let v kuse.

astyna
11. dub 2017

proč jste nepoužili náhradní antikoncepci? Ovulaci jsi mít nemohla, protože v době braní HA žádná neprobíhá.

makina13
autor
11. dub 2017

@astyna Zjistila jsem to až ten večer po styku, z důvodu studijního a pracovního vytížení jsem zapomněla hned dva. Ovulace při užívání HA zpravidla neprobíhá, protože ji HA blokuje. Nicméně i přesto se dá otěhotnět, mé kamarádce se to stalo a nikdy nezapomněla na prášek. Lékař jí dokonce sám řekl, že vzhledem k tomu, že HA neni na 100% spolehlivá, může u někoho ovulace (alespoň "částečná") proběhnout. Já po dlouhé době užívání zapomněla a proto jsem uvedla, kdy přibližně ovulace mohla být.. 🙂

dvork
11. dub 2017

@makina13 Nezbývá než počkat, jak jsem psala. Ale můžete pár dní před očekávanou menstruací (někdy ke konci platíčka) zkusit ovulační test, ten dokáže zareagovat někdy dříve než těhotenský, přeci jen HCG a LH jsou si velmi podobné. Když jsem byla těhotná hned na počátku (po IUI jsem celkem přesně věděla, kdy došlo k oplození) tak jsem to ze zvědavosti zkoušela, opravdu byl jasně pozitivní a čárky silnější než u těhotenského.

makina13
autor
11. dub 2017

@dvork moc vám děkuji 🙂

absintka19
11. dub 2017

@makina13 pekne jste to naplanovala bez partnerova vedomi .... Karma je zdarma.

kristynatita
11. dub 2017

@makina13 kolikaty den cyklu jste zapomnela vzit? Pokud po 16.dni cyklu, je to cajk. Pokud pred 16.dnem, doporucuji ted nedelat 7 denni pauzu a jet 2 plata, i kdyz s tim nemam dobrou zkusenost a vsechny od toho odrazuju...

makina13
autor
12. dub 2017

@kristynatita Byl to zrovna 15. a 16. den 😀 Nikdy jsem nebrala více platíček za sebou, s tím nemám zkušenosti a nevím co to se mnou udělá.. Tak asi jediná možnost teď je čekat a zkusit třeba ten ovulační test 🙂

makina13
autor
12. dub 2017

@absintka19 Nic ve zlém, ale ráda bych Vás požádala, zda byste mohla moralizovat někoho, kdo to potřebuje. Jinak děkuji za Váš názor 😉

absintka19
12. dub 2017

@makina13 verejna diskuze, verejny nazor. Karma je zdarma.

astyna
12. dub 2017

@makina13

TY počítáš s cyklem 28 dní? já třeba měla vždy 33 dní bez HA, jinak ta chodila pravidelně po 28 dnech. Ovulaci mám třeba až kolem 25.dne. Ono těžko zjistíš, kdy ovulace byla, když vlastně ani být nemusela...

Ono ty pohádky, jak holky otěhotněly přes HA, často končí tím, že tam "něco" bylo - at už průjem, zvracení, pozdní braní prášků, čaj z třezalky apod.

At to skončí, jak chceš 🙂

kristynatita
12. dub 2017

@makina13 jde o to, ze po pauze nemusite byt chranena 🙂 ani v pauze 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru