Negativní testy, zpožděná menstruace

denny92
29. srp 2016

Zdravim devcata,
Ke konci cervna jsem vysadika antikoncepci a s přítelem jsme si rekli,ze tomu nechame volny prubeh 🙂 ted mam 12 dni zpozdeni,tak jsem si uz asi 4x udelala test a nic ☹
Ale zacinam mit pocit,ze se mnou asi neni uplne neco v poradku 😀 jsem porad unavena, casto me picha v podbrisku a neustale litam na toaletu 🙂 minuly tyden jsem byla u sve prakticke lekarky na preventivce, zjistila ze mam hodne nizky tlak a dneska to se mnou malem svihlo, coz se mi nikdy nestalo, nikdy jsem takove problemy neměla 😀 myslite,ze by tam mohla byt nejaka sance,ze bychom byli s pritelem v ocekavani? Da se testum verit? Zasla bych ke svému gynekologovi,ale bohuzel zatim nebyl kvuli praci cas 😖
Předem díky za vaše nazory 🙂

sft
29. srp 2016

Ono se říká, že po vysazení antikoncepce je větší šance na otěhotnění... nevím, jestli je to pravda no... ale je možné, že těhotná skutečně jsi, takhle brzo ty testy totiž reagovat nemusí, nebo je to tak slabý, že to není poznat. Udělej si test třeba zase za pár dní nebo si zajdi za lékařem. 🙂

taptap82
29. srp 2016

Já si bohužel myslím, že testy jsou dost důvěryhodné. Nicméně k dr. si určitě zajdi, abys měla jistotu, že je vše ok. Zpoždění je podle mě po vysazení určitě normální, trvá to někdy dlouho, než cyklus naběhne tak, jak má.

petra1612
29. srp 2016

Šance určitě je, ovulace mohla proběhnout až dýl 🙂

sft
29. srp 2016

@taptap82 No možná podle toho jaký testy, ale ještě je docela brzo. 🙂 Nejlíp to stejně řekne ta doktorka no...

carmilla
29. srp 2016

@denny92 Já měla tyhle příznaky po vysazení HAK také...Hlavně to čůrání bylo peklo...ale podle mě je to normálně, tělo se odvodňuje, některé druhy antikoncepce způsobují tendenci k zavodňování...píchání v podbřišku by zase mohlo být znamením toho, že se začíná rozjíždět ovulace. 😉 Mně zatím těhotenské testy nezklamaly - vždycky odpovídaly skutečnosti - byly negativní, protože jsem zkrátka těhotná nebyla...Já si myslím, že u zpoždění týden a více už jsou testy poměrně dost spolehlivé a minimálně ty citlivější by ti už něco ukázaly...

denny92
autor
29. srp 2016

Ale ja HA vysadila pred prazdninama, mezitim uz jsem mela 2x menstruaci a to i v terminu,kdy se měla dostavit 🙂 myslim si prave, ze telo uz se po vysazeni spravilo 🙂 asi opravdu jeste tak tyden pockam,zkusim si koupit jiny test a pak pro jistotu doktora navstivim :D
Ale děkuji 🙂

astyna
29. srp 2016

@denny92

mě řekl kdysi gynekolog, že hormony se vstřebají během měsíce, kdy se HA vysadí. Jinak bychom se tak nebály zapomenutých prášků 😀 Takže hodně štěstí!

taptap82
29. srp 2016

@denny92 Jasný, každý to má jinak, já jsem po vysazení také měla 2 nebo 3 cykly v pořádku, jako kdyby tělo jelo ještě na hormony a pak to začalo. Ale neházej flintu do žita, třeba to fakt vyšlo.

taptap82
29. srp 2016

@sft Jasně, záleží na tom které. Ale 12 týdnů po zpoždění už to snad ukážou všechny ne? Nevím teda, nejsem odborník. Já jsem teď měla 2 plné čárky týden po zpoždění, ale mám takové podezření, že jsme počali asi o 14 dní dříve (což nedává smysl, protože jsem v té době neovulovala, ale asi se může stát cokoliv).

denny92
autor
29. srp 2016

@astyna ja jsem dokonce cetla, ze hormony z tela zmizi behem jednoho dne 😀 ale to bude asi kec 😀
Děkuju,snad to vyjde 🙂

sft
29. srp 2016

@taptap82 Já mám dojem, že psala 12 dní po zpoždění, což je asi ještě brzo, nemusí, ale může no. 🙂 Ono se to ukáže, dřív, či později. ;)

carmilla
29. srp 2016

@denny92 Noooo...já to řeknu takhle - první tři menstruace po vysazení jsem měla ukázkové...další zpožděnou a bolestiou a teď zase marně čekám. Je velký omyl si myslet, že se tělo "spraví" hned do měsíce od vysazení...Naopak takové dva tři měsíce trvá, než se tělo všech hormonů zbaví a vůbec si uvědomí, že už HAK nedostává...Někteří gynekologové uvádějí i půl roku...u mě to tak zhruba bylo - 3 měsíce se nedělo nic, potom se MS teprve rozhodila, byla bolestivější, začaly se mi objevovat puberťácký pupínky a tak...taky jsem si oddechla, když mi první MS po vysazení přišla na den přesně a všechno se zdálo být naprosto good...ale chyba lávky. :D Tím tě samozřejmě nechci strašit ani ti brát naději. Samozřejmě těhotná být můžeš, ale spíš bych sázela na tu antiko...

taptap82
29. srp 2016

@sft promiň, jasně, myslela jsem 12 dnů a napsala jsem týdnů

denny92
autor
29. srp 2016

@sft ano,12 dni 🙂 kdyby to bylo 12 tydnu,tak uz to resim jinak 😀 no uvidim, snad to dopadne pozitivne 🙂

sft
29. srp 2016

@denny92 Přesně no. 🙂 Tak přeji hodně štěstí a at se zadaří. ;)

denny92
autor
29. srp 2016

@sft dekuju 🙂

katgatoo
29. srp 2016

Nechci strašit, ale taky jsem si myslela, že se nám po vysazení HA povedlo otěhotnět. Jenomže místo toho jsem asi rok neměla menstruaci vůbec, navodily mi jí po roce injekcemi, ale jakmile se s injekcemi skončilo, menstruace zase zmizela. Po roce a půl se jakž takž začala ukazovat, ale s rozestupy i 50 dní. Bez ovulace. Teď už se snažíme zhruba tři roky, léčím se v CARu. Na někoho antikoncepce funguje úplně jinak a umí celkem potrápit. Každopádně držím palce.

sft
29. srp 2016

@katgatoo proto nepoužívám HA ale to je každýho věc ;)

carmilla
29. srp 2016

@katgatoo No...já to přesně z těchto důvodů taky přestala brát...bohužel až po 8 letech...a obávám se, že to taky nebude úplně easy, ač to tak zpočátku vypadalo, jak jsem psala...Ale zase abychom nepřivedly zakladatelku do depresí - kolegyni se podařilo otěhotnět okamžitě po vysazení - vlastně už ani nedostala "opravdovou" menstruaci, hned byla v tom. 😎 Ale testy jí teda hned od začátku vycházely pozitivní - říkala, že si jich dělala mraky, i když to bylo hned od prvního dne zpoždění jasný. :D Ale nemohla uvěřit, že by se zadařilo takhle hned. :D

katgatoo
29. srp 2016

@sft Já už to taky nikdy brát nebudu. Doktor mi to předepsal v šestnácti na rozházený cyklus. Takže v podstatě jen zavřel problém pod pokličku a já si to musím dořešit teď.

carmilla
29. srp 2016

@katgatoo Jojo...ona sice antina tyhle problémy jakoby "řeší", ale ve skutečnosti to není nic jinýho, než zamaskování problému...Fakt výborný. Než řešit příčinu - nasadíme hormony a bude, že jo...

sft
30. srp 2016

@carmilla přesně tak no... to raději dojdu přítelovi pro šprcku 😀 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru