Kdybych byla těhotná, jak to říct mamce?

vavrenec
14. únor 2024

ahoj je mi 14 let za pár měsíců 15 a bojím se že jsem těhotná měsíčky nemám pravidelný takže nevím jestli jsem to už měla dostat nebo ne ale docela často chodím na toaletu a poslední asi 3 mě bolí trošku břicho ano asi my sem budete odpovídat abych si zašla koupit test ale jde mi spíš o to jak bych to měla říct mamce přece jenom nemám ještě ani dokončenou základku neporadili by jste mi prosím jak bych to měla říct mamce?

merope
14. únor 2024

Test v lékárně můžeš koupit i bez souhlasu mamky. Takže tím začni. Pokud už bys měla "těhotenské bolesti", tak to bude vidět. Ale spíše to vidím, že pobolívání břicha = přicházející menstruace.

Jo a do 15ti vydrž se sexem (nebo nejlíp do ukončení ZŠ) a mezitím studuj vhodnou antikoncepci.

vavrenec
autor
14. únor 2024

@merope ano menstruační bolesti to můžou být ale nejsem si vědoma že by jsem je někdy předtím měla

1pomnenka
14. únor 2024

Nuda o jarních prázdninách? Co máš dělat, víš. Zakoupit test a pochlubit se mamince.

lencaa11
14. únor 2024

@vavrenec pokud jsi měla nechránění sex tak zajdi do drogerie nebo lékárny ,obchodu a kup test ( DM ,Action ,teta drogerie ,Kaufland ,Rossmann atd...) Lékárna

levandule_k
14. únor 2024

Jak půjdeš pro těhotenský test, kup si i kondomy. Tisíckrát lepší je ochrana, než se bát nechtěného těhotenství. Žádná antikoncepce není 100%, tak na to taky pamatuj, ale šance, že otěhotníš přes antikoncepci, je malá, ale měla bys vědět, že je. Pokud přítel nechce používat kondom, tak ho pošli někam a najdi si někoho, kdo se chce chránit. Kondom navíc brání i přenosu pohlavních chorob.

Ženské tělo není stroj, někdy může menstruace zabolet, jindy je v pohodě. Pokud bys měla menstruační bolesti nesnesitelné, řeš to na gyndě.

Pokud jsi sexuálně aktivní, měla bys chodit na pravidelné gynekologické prohlídky. Takže, až ti bude 15, objednej se na gyndu.

lujhu
14. únor 2024

Měla jsem něco podobného, mě bylo akorát 17 a byla jsem 4 měsíce a vůbec jsem o tom nevěděla, mamka musela jít semnou k Dr a tam nám řekla rovnou pohlaví i kolik měří byl to šok ale stalo se, teď mám 7 leteho syna zdravého, vím že je to moje chyba ale nelituji toho už jinak by tady dnes semnou nebyl ,bejt tebou řeknu to mamce ulavi se ti ,ale třeba ani tehu být nemusíš

hanka_12345
14. únor 2024

tak prvne bych si udelala terst a az pak resila jak to rict doma. Treba se zbytecne nervujes

rebelka26
15. únor 2024

@vavrenec klidně napiš do soukromého mailu sem,možná přijdeme na to jak to mamce oznámit .

lujhu
16. únor 2024

@vavrenec jak to můžeš vědět jestli si ? Máš to potvrzený?

merope
16. únor 2024

@lujhu Já jen doufám, že dneska už to ví (pokud to není troll).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru