Je možné, že jsem vážně těhotná?

annie24
27. lis 2016

Ahoj holky, mám otázku.. Beru antikoncepci flaya a cca minulý měsíc jsem měla zánět tlustého střeva a střevní potíže. Ovulace byla cca 9.11. 2016 a menstruace měla přijít 23.11.2016. Beru antikoncepci, takže menstruace je pravidelná, ale před čtyřma dny měla přijít a furt nic. Většinou mám týden před menstruaci bolesti prsou a den před menstruaci mírné bolesti,pak přijde mrcha. Tentokrát jsem zaznamenala,že chodim často čurat a mám trošičku výtok, prsa mě nebolela a to bylo divné. V den očekávané menstruace mě začalo bolet břicho jako by měla mrcha přijít, občas mě tam píchne, někdy mi je nevolno, jsem hrozně unavená, někdy se mi zamota hlava, nemám vůbec na nic chuť, ale zároveň bych furt něco jedla,bolí mě záda, jsem náladová a bolí mě prsa. V den očekávané menstruace jsem se testovala a byl tam duch, byl dobře vidět a dneska jsem testovala zase a duch je silnější. Mohla bych být těhotná?

megynka13
27. lis 2016

Tak určitě nebudu psát, že nemohla, jelikož jsou ženy, které otěhotněly i přes antikoncepci. Nic není na 100%. Nemusíš ale být, zpoždění může způsobit prakticky cokoli ... Zkus si udělat test, případně jít na krevní test, je to ale dost brzy, takže nevím, zda něco bude 100%.

annie24
autor
27. lis 2016

Už jsem testovala... Ten poslední jsem dělala dneska.

blecha94
27. lis 2016

Průjmová onemocnění snižují účinnost perorální hormonální antikoncepce, takže ano, těhotná být můžeš a pokud ti na testu sílí čárka, tak myslím, že je to více než jasné.

blecha94
27. lis 2016

Jasně pozitivní těhotenský test. Tady není moc i čem diskutovat, objednej se na gynekologii.

dura175
27. lis 2016

Promiňte ten off-topic, ale myslela jsem, že při braní hormonální antikoncepce je právě díky hormonům bráněno ovulaci...
Jinak @annie24 tohle je pozitivní test 🙂

blecha94
27. lis 2016

@dura175 Ano, za normálních okolností ano, ale průjmy nebo zvracení snižují účinnost - tahle antikoncepce se vstřebává v trávicím traktu, když je tahle oblast poškozena nemocí, látková výměna nefunguje správně, takže se může stát, že se do krve žádné hormony nedostanou, nebo jich je jen nedostatečné množství. Pak žena může ovulovat i když pilule zobe. Proto se na HA nelze v době průjmu či zvracení spoléhat a je dobrý se pojistit třeba kondomem.

journals
27. lis 2016

Přesně tak, jak píše @blecha94 - v případě těchto problémů je nutné použít jinou ochranu. Všude se na to upozorňuje a je to na každém příbalovém letáku. Těhotná být můžeš, respektive asi jsi 🙂

j.a.n.i
27. lis 2016

TOhle je dost jasně pozitivní těhotenský test, takže ne že můžeš být těhotná, ty těhotná jsi.

luj89
27. lis 2016

Doporučuju přečíst příbalový leták k těhotenskému testu.. Tam je to myslím docela pěkně popsané co znamenají dvě čárky na testu ;)

dura175
27. lis 2016

@blecha94 Jo, takhle jsem si to taky myslela a vím, že různé střevní obtíže, antibiotika, nebo různé doplňky stravy můžou účinky HA snižovat, nebo dokonce úplně zrušit. Spíš mi nebylo jasné, proč zakladatelka psala, že měla ovulaci...

luj89
27. lis 2016

@dura175 Tak ovulaci musela mít, když je těhotná ;). Jen nevím, jak zjistila přesný datum. Ale to není důležitý, hlavní je, že těhotná je 🙂.

annie24
autor
27. lis 2016

Mám v mobilu aplikaci, která mi ukazuje menstruaci, ovulaci a připomíná kdy si mám brát prášek.

annie24
autor
27. lis 2016

Myslela jsem to tak, že mi mobil ukázal cca kdy je ovulace a menstruace, tak jsem to tam napsala

journals
27. lis 2016

@annie24 tak pokud ti počítal ovulaci a plodné dny telefon tak se asi nedivím že jsi těhotná 😀 přece si nikdo nemůže myslet, že telefon dokáže vypočítat ovulaci 😨😅

messias
27. lis 2016

@annie24

Gratuluji 🙂

veverka83
27. lis 2016

@annie24 no existuje aplikace v mobilu, ktera z delky cyklu spocita plodne dny a ovulaci. Funguje na principu ,,prirozene planovani rodicovstvi" ne kazdy uziva HA. Nerikam, ze je to 100% spolehlive. Ale to v tomto pripade neni az tak podstatne. Autorka jen konstatovala kdy nejspis ovulaci mela 😉

veverka83
27. lis 2016

Zprava byla pro @journals

luj89
27. lis 2016

@journals Třeba věděli, že z toho může být mimčo a nechali to náhodě 🙂. Předpokládám, že autorka musela vědět k čemu dojde, když má sex a k HAK bere antibioika...

lentilkah
27. lis 2016

@journals Zakladatelka napsala, ze ji telefon ukazal kdy je cca ovulace, ne ze si mysli, ze je to skutecne tak. Jinak je to normalni funkce vetsiny menstruacnich kalendaru, ze ti na zaklade predchozich cyklu ukazi, kdy budou pravdepodobne plodne dny.

tyna13
27. lis 2016

ahoj holky, k textu prikladam fotky mych tehotenskych testu ktere jsem si delala v tydnu dva ve stredu a jeden ve ctvrtek a nejsilnejsi v patek. jsem ted 36 DC. a jeste v pátk vecer me cely tyden bolel podbrisek natekly mi neskutecne prsa a boleli me zada,bolest v podbrisku byla pichlava a i jako kdyz bych menstuace mela prijit,v sobotu ale jako kdyz utne prsa neboli splaskla v podbrisku neboli nic extra dnes jen obcas pri pohybu jako kdyz to mam dostat kdyz sem v klidu ne jen kdyz se zacnu hybat. Myslela sem sem si ze tehotna jsem diky testum a zpozdeni ale kdyz mi zmizeli priznaky nebo ustoupily mam docela strach, co si o otom myslite ?? moc děkuji za cenne rady jsem z toho vyjukana.

werumka
27. lis 2016

@annie24 Takhle - pokud bereš hormony, tak neovuluješ, to je prostě fakt. Pokud jsi byla nemocná, tak zřejmě někdy v průběhu poslední cyklu ovulace naskočila, protože se hormony dost nevstřebaly. Ale rozhodně se nedá spoléhat na to, že byla 9.11. Aplikace používají určité propočty, které v Tvém případě vůbec nejde aplikovat. Podle intenzity čárky bych řekla, že ovulace byla cca před 14 dny.

annie24
autor
27. lis 2016

Antibiotika jsem nebrala, jen prášky na bolest a dva dny jsem byla na kapačkách..

j.a.n.i
27. lis 2016

@annie24 Nojo, ale ty kapačky tipuju, žes dostala kvůli dehydrataci z průjmu, ne? Takže díky tomu neměla HA šanci se vstřebat (proběhne taky tak rychle ven) a tedy je to stejné, jak kdybys ji několik dní za sebou zapomněla vzít a pak už nemusí účinkovat.

journals
27. lis 2016

@luj89 asi... já se jen divím nad tím, že někdo fakt věří, že mu ovulaci vypočítá telefon (pro mě to má asi tak stejnou váhu, jako když mi telefon řekne kolik jsem zhubla) a ještě se podivuje, jak je možné, že čeká miminko, když měl střevní problémy. Holky... 😒

lea212
27. lis 2016

není nad to si přečíst příbalový leták k antikoncepci....jinak jak psaly holky, ty testy jsou jasně pozitivní, zajdi na gynekologii....

annie24
autor
27. lis 2016

@jurnals já se nepodivuju jen jsem se zeptala

luj89
27. lis 2016

@werumka já měla podobný test 13 DPO (myslím ten nejsilnější). nejspíš proběhla ovulace později. Ale on taky každý má ty testy jiný... Docela fajn je digi test od Clearblue, který ukáže i týdny. Nebo pak ultrazvuk.

zirafamonca88
27. lis 2016

Ahoj,já se ráno též možná dozvím,zda jsem neotehotnela přes Ha. Jsem první měsíc zapojena do testování nové ha (po této poslední fázi testování už má jít do prodeje). Je na principu hormonů podobných v těhotenství a bere se 24 + 4 tabletky placeba. No za chvíli si budu brát třetí tabletu Blažena a zatím žádný náznak MS.Jen mi od rána není moc dobře,poboliva mě hlava,teď mi není úplně nejlíp od žaludku.Pilulky jsem brala poctivě,musím i zaskratvat různé věci do deníčku.Jedine co,tak jsem cca v půlce cyklu asi 3 dny kapala atb kapky do očí. A zároveň v době kdy by cca byla ovulace když bych nebrala ha jsem měla příznaky ozvu (pobolivani v krizi,píchání v podbřišku) což mi přišlo zvláštní,ale jelikož jsem brala HA proběhl i styk v této době. No pokud do rána MS nepřijde,pro jistotu udělám test.Dve děti už máme (4 roky a 17 mes) a další zatím neplánujeme,ikdyz jsme se bavili,že možná za nějaký ten rok....Tak uvidíme zda nová ha na mě nezabrání nebo budu mít MS jen jeden den anebo vůbec......

dura175
28. lis 2016

@zirafamonca88 Tak v případě, že další dítě neplánujete, nechápu, proč jste do testování nové HA šla... Anebo, pokud to nebylo v podmínkách smlouvy (předpokládám, že toto bývá ošetřeno smluvně), jste nepoužili jinou metodu... Anebo že by penízky za výzkum byly pěkné...?

zirafamonca88
28. lis 2016

@dura175 Di výzkumu jsem šla skrz to,že jsem chtěla zkusit novou antikoncepci a přispět vědě.Proste neviděla jsem v tom nic špatného a byla jsem vhodnou kandidátkou právě i proto,že další dítě (alespoň v nejbližším roce -jedna z podmínek) neplánuji což je samozřejmě i ve smlouvě. Nicméně test je negativní a ms (nebo spíš špinění) již došla
A jen tak mimochodem když jsem šla na první schůzku podepsat papíry atd jsem o žádné odměně nic nevěděla,to jsem zjistila až těsně před podpisem když jsem ji sbezne pročítala a sestřička se jen tak mezi řečí zmínila něco o cestovnem. A zas taková pálka to taky není jak si myslíte,ikdyz dobrých několik stovek za každou povinnou návštěvu (za rok jich bude 7).Za týden jdu na třetí návštěvu a ještě jsem nedostal ani korunu,takže pro prachy to fakt nedělám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru