Hcg z krve po pozitivním testu. Kdy se k tomu lékař rozhodne?

koblizekmilca
3. pro 2019

Dobrý den, chtela jsem se zeptat kdy gynekolog usoudí že vam odebere krev aby zjistil jak roste hcg. Nasla sem pred 2 dny pozitivni test jenze minulý měsíc sem mela cistu a ted léčím hnisavou anginu pani doktorka mi rekla ze by me gynekolog mel vic sledovat jenze na utz nic jeste není a krev mi neodebrala chci změnit gynekologa protože od te doby co nechodim jen na preventivní prohlidku ale jdu s nejakym problémem je doktorka na dve veci věčně tam není v ordinacni době a ani nezveda sestra telefon i když tam je nic mi ne vysvětlí a jeji pristup me zacina pekne štvát děkuji za odpověď pokud vam gynekolog odebral krev napište prosím za jakych okolností jestli to jen me prijde divné že vlastně semnou vubec nic nedělá kdyz mam takové potíže

nanyh
3. pro 2019

Pokuď máš v plánu si mimi nechat, tak by tě měla objednat za pár týdnů znovu na UTZ. Pokuď chceš vědět HCG z krve, tak si zajdi jako samoplátce.

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

@nanyh to mám ale nechápu proč mi krev neodebere sama kdyz mam takove potize a ještě obvodni rekne ze me ma vice hlídat a na gynde me da se říct pošlou někam a ještě se tváří jak kdybych si to snad vymyslela nebo je nejak obtezovala

nanyh
3. pro 2019

@koblizekmilca Tak určitě změn gynekologa, když nejsi spoko a máš pocit, že tě zanedbává😊🍀

lenka_tom
3. pro 2019

@koblizekmilca mně nabírali hcg až při screeningu a to bych řekla, že je můj gynekolog extrémně pečlivý. Když je ta hodnota špatná, tak s tím stejně nic nezmůže. Utz mi dělal před screeningem 3x, kvůli předchozímu potratu.

jituli84
3. pro 2019

Já ani nevim jestli hcg nabírala popravdě 😀 řekla, že pokud jasně pozitivní test, tak hcg není potřeba nabírat.. Pak se stejně čekalo na ultrazvuk. Kdyžtak zmen gynekologa, jestli ti to nevyhovuje, ta možnost je tu vždy, ale pokud těhu jsi, ne každej tě vezme..

phedr
3. pro 2019

@koblizekmilca tak ono takhle na začátku je to stejně všechno ve hvězdách, u tebe s angínou není jisté jak to dopadne a ona pro tebe takhle v začátku stejně nic moc udělat nemůže. Krev by ti v ničem nepomohla, předpokládám že máš termín další kontroly, kde už by mělo být vidět něco na UTZ.

jituli84
3. pro 2019

Jinak já abych měla jistotu, tak jsem šla na hcg jako samoplátce, měla jsem podezření jestli z testu to není jen zbytkové hcg z minulýho potratu..

velkavera
3. pro 2019

Jsem potřetí těhotná. Nikdy mi krev na úplném začátku : na to zda, jestli a jak moc mi roste HCG nebrali. Až před prvním screeningem. Pro potřeby tohoto vyšetření. Na první kontrolu jestli vůbec a kde a jak prospívá těhotenství mě vždy objednaly na cca 9tyden těhotenství. Aby už bylo vidět srdíčko.

kuttu
3. pro 2019

Přesně,doktor ceka na ultrazvuk,HCG se nabira pouze v případě,ze v deloze treba jeste v 6.tt nebo 7.tt neni nic videt,kvuli mimodeloznimu...takhle na začátku je to bud a nebo...pokud je embryo zdrave a správně zavrtané,můžeš skakat treba s padakem a udrzi se..a pokud nejsi spokojena,neni nic jednodussiho nez najit jineho gynekologa

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

@kuttu aha tak vsem dekuji za odpovědi o te změně uvažuji uz kvuli tomu ze sme se s pritelem prestehovali a jezdila bych 30 km za ni.. Ja sem právě myslela ze berou krev když ještě nic není vidět aby vedeli jestli to je nebo neni těhotenství.. Asi to nikoho nezabije pockat dva tydny na utz ale jsem ted dost ve stresu kdyz mam tu anginu a s pritelem sme se snazili 4 mesice a ted kdyz to konečně vyslo tak takovehle problemy clovek neví na cem je a tak.. :( prikladam aspon foto testu zda se vam zda ze sili nebo ne děkuji

phedr
3. pro 2019

@koblizekmilca gratuluji, ale šla jsi zbytečně brzy podle clear Blue jsi nějaký 4 TT max a to na UTZ opravdu nic vidět není. Budu držet palce, aby to vyšlo

kuttu
3. pro 2019

@koblizekmilca Podle hcg se stejne nepozna,jestli je tehotenstvi prosperujici ci nikoliv a tipiju ze mas hcg jeste dost nízké,v deloze je neco malo videt az pri hodnotě 1000 a to uz jspu na zestu dalnice a digi bude ukazovat 3 +...ja napriklad v 7.tydnu mela hcg 26000 a v 10.tt to bylo zamlklé

vineta
3. pro 2019

@koblizekmilca Gynekolog ti sledováním při angíně stejně nepomůže, důležité spíš je, aby o tom věděla praktická lékařka kvůli zvolení vhodný léčby s ohledem na možný těhotenství. Nikdy mi gynekolog nedělal odběr hcg, nebyl důvod. Navíc gynekolog v téhle fázi těhotenství nic nezmůže, je to buď a nebo. 4 měsíce jsou krásná doba k otěhotnění, tak jaképak konečně, akorát se zbytečně stresuješ, namísto abys byla ráda, že to vyšlo tak brzy. Teď prostě nezbývá než čekat. Celé těhotenství je o čekání, takže bych radila zejména naladit se na vyšší míru trpělivosti. Plus pokud gynekoložce nevěříš, klidně jí vyměň. Držím palce, ať je vše v pořádku.

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

@phedr me tam poslala obvodní ja uz k ni nechtela jit chtela sem pockat az me vezme ten kam chci jit dnes mu budu volat zda bych mohla přejít

barcachejn
3. pro 2019

Zdravim 🙂 taky mi vysel test 1-2tt s clearblue a na gyndu jsem sla az skoro 4 tydny pote 🙂 a uz bylo videt srdicko takze mi HCG nenabiraly a vlastne ja ani za cele tehotenstvi jsem 21tt nevim jake jsem mela kdy HCG :D brali mi sice krev na screening ale HCG mi nikdo vubec nesdelil 🙂 ono to neni povinne dr bude cekat na UTZ az se miminko objevi. HCG aby ti neco reklo musis absolvovat aspon 2x aby bylo videt srovnani jestli roste spravne,ale jak uz tu bylo uvedeno pokud ho proste vedet chces bez jako samoplatce 🙂

biedronca
3. pro 2019

@koblizekmilca A proč ti tu krev teda rovnou nenabrala ta obvodní?
Ja myslím, že i na tu krev je strasně brzo. Na testu jeste ani nejsou dálnice, tak HCG evidenttně v krvi je,ale bude velmi nízké. Já bych to tak zbytečně nehrotila....

biedronca
3. pro 2019

@koblizekmilca Jeste poznámka. Výše HCG ti stejně neřekne absolutně nic. Protože je test pozitivní, evidentně tam HCG je. Ale jak vysoké, je jedno. Ono neprosperující těhotenství se může zastavit na 120 HCG a nebo taky na 24 000 HCG, prostě ti to nikdy neřekne o tom, jak to dopadne.
My se snažíme skoro 3 roky a mam zasebou 4 potraty......

eithelwing
3. pro 2019

Od svého lékaře vím, že hcg by mi dělal až v době, kdyby nic nenašel. Ale to třeba tak v 9tt nebo při výrazných bolestech. Poprvé jsem byla na gyndě v 5tt a byl vidět gestační váček. Čekalo se, jak se to vyvine. Teď podruhé jsem šla až v 8tt a také už bylo vše vidět. V obou případech jsem byla bez potíží jen s pozitivním testem. Pokud jsi méně než 5tt, nemusí být váček vidět.

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

Ještě jedna otazka ted sem vypila salvejovy caj protoze me silene boli v tom krku a pak si přečetla na internetu ze se pit nesmí protože způsobuje potrat rychle sem to zapila pul litrem teple vody aby se to zredilo myslite ze jeden caj muze něco způsobit?

agneska7
3. pro 2019

Mě bral krev vždy u každého těhotenství hned co jsem přišla s tím že mám pozitivní test . Jinak jeden šálek snad nic neudělá . . Ale dávej si na bylinky pozor.

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

@agneska7 no napadlo me to az po tom co sem mela asi jeden cm v šálku takze skoro celý vypity a fakt sem se vydesila kdyz pisou ze je to potratova bylinka achjo clovek aby ted byl vystrašený ještě víc :(

agneska7
3. pro 2019

@koblizekmilca neboj musela by jsi toho vypít hodně

koblizekmilca
autor
3. pro 2019

@agneska7 prý ještě neni spojen krevni oběh takze ted to tomu malemu nemuze ublížit ale ze si na to mam davat pozor už

agneska7
3. pro 2019

@koblizekmilca jj přesně tak

hermia
3. pro 2019

Mozna ze to vyzni blbě ale pokud embrio ma odejit, odejde. (Odchazi z duvodu spatneho spojeni chromozomu a stejne by bylo treba postizene nebo zivotu neschopne) Dr s tim nic neudela i kdyby vzal 10tis odberu ktere se mimochodem nedělají.
Proto je 1.trimestr nejrizikovejsi.. zde se tridi zrno od plev 😉 jo a v 1trim jsem mela taky anginu (atb byly nasazeny) a to mimino co jsem mela pod srdcem je zdravy 11ti mesicni kluk.

puhelin
3. pro 2019

Tehotna jsem byla 3x a ani jednou mi hcg z krve nemerila. Jestli nejsi spokojena, nebud u ni. V tehotenstvi je duvera na obou stranach dulezitejsi nez kdy jindy.

koblizekmilca
autor
4. pro 2019

@hermia ja věřím že bude bojovat a vydrží tam každopádně sem nepočítala s tim ze to vyjde tento měsíc pro me byl dost náročný takze kdyby nahofou odešlo je to příroda a vsechno ma svuj důvod osud nikdo nezastavi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru