Potřebuju poradit. Jak to zvládáte finančně, co jste sami s dětmi?

srdicko123456789
3. pro 2020

Dobrý den, přemýšlím,že už asi odejdu od svého přítele ...už to psychycky nezvládám .Ale,děsí mě ,že to nezvládnu s placením nájmu Apod .Mám dvě děti 8a2 no a já beru jen příspěvky a rodicak....a chtěla bych byt do pronájmu aspoň 1+1,2+1 no ale,jak to zvládnu platit ? Malýmu jsou teprve dva roky takže školka asi ne to musím počkat ještě rok asi? Samozřejmě bych si pak našla práci.Ale napište mi jak to zvládáte vy ? Co jste sami s dětmi .Co vše mám udělat proto abych to zvládla .Hlavně s penezma

zara11
3. pro 2020

@srdicko123456789 ja jsem byla sama s malou od pul roku... mas nejake rezervy? Ja mela vyhodu,ze bydlim ve svem a platim jen inkaso 4000... pokud pujdes do podnajmu je treba mit tam myslim tp a potom muzes zadat o prispevky,ale uprimne,je treba mit nasetreno,ja nastesti mela... setrila jsem pred materskou na vysneny domecek a vzhledem k tomu,ze jen inkaso a pojistky mi vzaly cely rodicak (zrusit sice lze,ale to jsem nechtela) bych jen z alimentu nevyzila... obcas mi vypomahali nasi, ze neco koupili a nevzali si penize,obcas jsem sla na brigadu,hlidal mi bracha,ktery pracoval patky z domu... bez rezervy bych se nestehovala,radeji vydrzet pul roku a setrit,co to jde...

srdicko123456789
autor
3. pro 2020

@zara11 to už nevydržim a šetřit a by pak můj chlap měl záchvaty že si šetřím na být vis jak není hloupej a poznal by ,že mám na úctě peníze jako dalo by se něco ušetřit,ale tak dlouho čekat nechci a na azil už bych v životě nešla .:( Napadlo mě se sebrat a jít na azil s dětmi ale prostě to je na hlavu tam být už jsem tak žila rok a vím co to je člověk tam pak nemá ani co jíst .A mě nemá kdo pomocí máma na mě kašle táta bydli tady kousek od nás a taky na nás kašle kdybych měla ty prachy okamžitě ještě dneska vypadnu

barulina
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
3. pro 2020

Bez se pprqdot na socku. Ja jsem sama s dvema, ale trda akt. Hledam praci, hlidani a pod. 5ve dite uz ma 2 roky, do skolky v klidu muze

srdicko123456789
autor
3. pro 2020

@barulina tam mi nepomůžou však víš kolik mi vzali peněz ?? Jen kvůli 1500 že mi posílá bývalí na malýho ..vzali mi asi 4000 Kč a nechali mi 1050 Kč pnz no nevim asi nemá cenu tam lézt mi dají Akurat kontakty na azil nic vic už vím jak to chodí

barulina
3. pro 2020

@srdicko123456789 tak to di teda nemyslim. Sicr me ted taky nasrali, ale za to nemuzou oni ale vlqda, co se meho problemu tyce. Jinak mas narok na pridavky q nejspu nejmensi za to ze clovrk sedi ba prdeli

mari2
3. pro 2020

No, tak zázrak ti nikdo neporadí. S šetřením bych minimálně začala... Můžeš někde schovávat cash. Sociálku bych taly zkusila, popř. zjistila možnosti brigád. Když nechceš do azylu, tak ti asi nic jiného nezbude.

jana_zofie
3. pro 2020

Tak 2lete deti nektere skolky berou. Pak je tu jeste slaba sance, ze sezenes misto v jeslich, idealne mestskych, zalezi, xo by sis nasla za praci, jestli by to melo financni smysl, treba na pul dne. Aspon na pul dne. Ale tam se to protahne. V kazdem pripade potrebujes neco do zacatku-na zaplaceni prvnich najmu a tech jesli. Jinak ti uz asi nikdo nevložil c jineho.nez azylaj neporadi...

srdicko123456789
autor
3. pro 2020

@mari2 do azilu nikdy v životě už.nejdu byla jsem rok a byla to katastrofa tam mi brali do koruny peníze a nechalii 700 Kč na měsíc Naky prošlé potraviny nám dali a čau fakt tohle už zažívat s dětmi nechci to si radši najdu podnájem někde

1772
3. pro 2020

Odpověď jediná, najdi si školku, práci, požádej o alimenty otce dětí. Jak jinak bys to chtěla finančně řešit. Děti a jejich výživa je starost rodičů, pokud nejsi spokojená u přítele a nechceš ani azylák, musíš se hodně otáčet. Podnájem samoživitelce bez příjmů taky moc lidí nebude chtít nabídnout.

mari2
3. pro 2020

@srdicko123456789 neříkám, abys tam chodila. Jen, že bez práce, momentálního šetření a bez pomoci ze sociaálky fakt nikdo nic dalšího nevymyslí.

lv
3. pro 2020

Plánuj, zařizuj, např. - má město nějaké socialni, startovaci byty? Hledej podnajem třeba mensim meste, nebude tak drahý jako ve velkém, hledej práci, školku. Zazadej o svereni dětí do péče, alimenty. Penízesi ber nenápadně, po pár stovkách třeba.