Zoufalství z těhotenství. Měla to některá také tak?

4. zář 2020

Ahoj, mozna potrebuju jen podporit.. ale mely jste to nektera taky tak? Na miminko se hrozne tesim.. s kazdym kopaneckem jsem stastna.. ale... ted ta druha stranka veci.. jsem teprve v 19tt brisko ani moc nemam.. ale mam neustale zalehle prave ucho, zadychavam se, srdce mi třeští, nohy mi brní, v noci se u me jakoby pokousi krec do noh i ruk, spatne se mi dycha, po praci uz se nezvednu z postele z silene bolesti krizi a zad, mam proste pocit, ze kazdou chvili umru. Silena unava, bolesti bricha, nahlý hlad, stridani nalad z minuty na minutu.. zhubla jsem 5 kilo. hold, tohle je asi to tehotenstvi .. a ja si rikam, jak to zvladnu dalsich 20 tydnu? Samozrejme chci miminko donosit a aby bylo zdrave, ale tohle vsechno kolem mi hrozne komplikuje zivot.. 😏jsem nestastna.. chci se tesit ale s temahle komplikacema to jde tezko.. horcik i zelezo beru .. obcas i kalcium. Mam nizky tlak a trpim uzkostma.. takze mam pocit, ze to semnou sekne a posledni dobou dost casto. Pomooooc🙁vim, ze je to i hlavne v hlave.. ale ja uz nevim co, jak se naladit a byt proste stastna 🙁K dr jdu 15 zari. Nechci plasit driv.. ja nevim co myslite? Posledni dobou taky dost casto ctu na internetu kraviny. Hledam si blbosti treba: smrd pri porodu, muzu ochrnout v tehotenstvi? A takove blbosti nevim jak se zbavit tech cernych myslenek.. myslite, ze to je na psychologa nebo si potrebuju jen dachnout? 😑omlouvam se za anonym, ale za tohle se stydim..

autor
4. zář 2020

Ne smrd* ale smrt 😄jo a taky trpim tehotenskou demenci😄 kazdych 5 minut zapomenu snad vsechno co udelam.. nevim co jsem chtela udelat treba za minutu, to mi taky hrozne otravuje zivot

marcicek84
4. zář 2020

Po 25 tt bude lip,jeste vydrz,telo se s tim stavem jeste nesrovnalo a hodne odpocivej

letalnica
4. zář 2020

Nechci tě děsit, ale po těhotenské demenci přijde demence mateřská a to je úplně jinej level 🙂 Jinak radu nemám, proplula jsem bez obtíží. Tak jen držím palce, ať je líp.

michaela666
4. zář 2020

Hlavně vypnout ty internety a hororové články. Vím, že se k tomu sklouzne lehce, taky jsem hledala co by kdyby. Pomohlo mi zaměřit se na věci co mám ráda - něco jednoduchého upéct, přečíst si knížku, šití, sednout si na zahradu s nohama nahoře a hlavně odpočívat. Nehonit se, že nemám doma uklizeno, jak jsem byla zvyklá. Udělat si radost něčím hezkým, ať už pro sebe nebo pro miminko....Teď jsem 22tt a už se cítím líp, vydrž 🙂
A ta demence mě trápí taky. 😀 Běžně dokupuje potraviny manžel po cestě z práce, ikdyž jdu na nákup se seznamem. Prostě jdu pro věc,ale z regálu to nevezmu. Věčně něco hledám a lednička je polepená lístečky s tím, kdy a kde mám být.

martiniquest
4. zář 2020

Vyprdni se na internety, vyprdni se na zaobirani se tehotenstvim a pozorovanim se a delej nejaky konicek, ktery te pohlti a kterym dosytis sve zdroje (v prekladu "sve baterky, radost"). Chod cvicit nebo s kamoskama na kafe nebo hackuj, sij...cokoli co te bavi nebo cos vzdycky chtela zkusit. Najdi si proste jiny stred zajmu a ono se to srovna. Necim podobnym jsem prochazela loni pri svem tretim tehotenstvi a zacala jsem sit. Hodne me to chytlo a hned mi bylo lip 🙂

autor
4. zář 2020

@marcicek84 myslis, ze to teda bude jeste lepsi? Ja myslela, ze to bude lepsi po tom 12 tydnu😄

autor
4. zář 2020

@letalnica to verim, ale ted se snazim pracovat s tou tehotenskou😄

autor
4. zář 2020

@michaela666 tak v tom nejsem sama, uff 😄 no, presne.. ten internet je zlo a zavislost :/

michaela666
4. zář 2020

Řekla bych, že taková je každá druhá. Hold ten mozek zatěžujeme jinýma starostma, tak se to někde projevit musí...Zkus najít nějakou příjemnější závislost nebo ti z toho hrábne. Jak se hodíš víc do pohody psychicky, tak s tím se určitě začnou lepšit i to fyzické projevy.

marcicek84
4. zář 2020

Ano bude to lepsi,u me od 20 tt najednou velky prinus energie,nevolnosti ustoupily a ve 25 tt to vypadalo jako bych snad ani nebyla tehotna....

nattt
4. zář 2020

Tehotenska demence? 😀 to zni vtipne, jeste jsem to neslysela 🙂 ...ale asi nebude vtipny to prozivat.... Ja bych za sebe doporucila samozrejme necist zadny blby pribehy a zacit treba cvicit tehotenskou jogu (nebo si aspon poustet videa na youtube, bolesti zad atd muzou byt i z blbyho drzeni tela a dychani, spani, vstavani z postele. Staci trosku upravit zvyky a verim, ze pujde poznat rozdil, a kdyz ne, tak navstivit parkrat fyzioterapeuta). Zkus si najit nejake tehotenske meditace, poustej si prijemnou hudbu, relaxuj a umyslne mysli na to dobre, na to jak to bude hezky s miminkem a jak si pak budete hrat atd. Ja jsem ted ve 12tt a dva mesice v podstate jen lezim, jsem strasne unavena, nemuzu normalne jist, vsechno mi smrdi, naladu se mi taky stridaj, jsem protivna jak pr** ale vim, ze to prejde a hlavne, ze v tom nejsem sama. A nekteri jsou na tom (bohuzel) hur. Zkus chodit na prochazky, do lesa treba, delej co te bavi, cti si neco peknyho, povzbuzujici knizky. 🙂

levandule_k
4. zář 2020

Já bych přestala číst děsivé story na netu, spíš se zaměřila na pozitivní věci 🙂 pokud bereš doplňky stravy na hořčík atd, tak bych se zaměřila na potraviny, které tyto látky přirozeně obsahují. Vždy je důležitá vstřebatelnost.

@natt název těhotenská demence taky slyším poprvé, ale slyšela jsem název "těhotenský mozek", prý když žena nemá dostatek živin, tak to tělo omezí výživu mozku, protože upřednostní výživu dítěte a pak má těhotná strašný výkyvy nálad atd. (Něco takového jsem slyšela, zní mi to logicky, ale nechci to tady podávat jako zaručenou pravdu)

cherie24
4. zář 2020

A zkusila jsi i nějaké jiné značky těch doplňků? Já například dostala na předpis horčík (magnosolv tuším v takových pytlíčkách). Má to být nejsilnější horčík a mě po něm bylo hrozně zle, strašné stavy jsem pak měla asi hodinu po vypití a křece do lýtek jsem měla v noci hrozné - každou noc několikrát. Dr. Pak říkala, že je sice silné, ale ve formě, které moje tělo očividně neumí zpracovat, tak jsem si koupila volně prodejné a po pár nech bylo po křečích. To samé s železem, zkusila jsem Globifer forte (cena teda není úplně příznivá), ale po 2 týdnech se mi udělalo mnohem lépe. Kolikrát jsem měla stavy, že mi strašně tlouklo skrdce a měla jsem pocit, že mám hrozně málo kyslíku, potila jsem ledový pot a myslela a že sebou šlehnu (a někdy se mi to stávalo i v klidu na gauči a několikrát za den. Jednou jsem i omdlela v 5. Měsíci na veterině. 😣 trvá to ale více než 2 týdny než se vytvoří více červených krvinek a pak jsem i jezdila na kole ještě ☺

klokanka31
4. zář 2020

Já měla v těhotenství taky docela "zajímavé"chvilky, ono s člověkem hodně cloumají i hormony... Já třeba dovedla mít i psycho z myšlenek na porod, šílená panika, strach, klidně jsem se rozbrečela... U tebe nepřidají ty zdravotní problémy, ty já neměla, až na samém konci těhotenství, kdy jsem nemohla spát, nonstop na WC, z postele mě tahal manžel jak kočku... Bylo to na nervy hrozný. Ale neboj, ono se to nezdá, ale uteče to, a budeš mít zas klid...

natiiinka
4. zář 2020

@marcicek84 to nevím, já jsem 27tt a občas ještě zvracím, spodek mě bolí, jakoby mě tam někdo nakopl, nebo praštil železnou tyčí, střílí mi to do levého třísla a otočit se při spánku, nebo stoupnout z lehu z gauče je fakt bolestivé, chvíli jdu jako kachna než to přejde . Nálady mám strašne, občas propadám úzkostem. Těhotenství nesnáším, jsem těhotná podruhé a pokaždé je to to samé. Tentokrát ještě těhu cukrovka, takže dieta a radost už fakt není ani z toho jídla. Uši mám zalehle na střídačku. V noci šílene sny, takže několikrát v noci vzhůru, kolikrát i s pláčem. Už ať mám miminečko a tohle všechno skončí. Autorce přeji hodně štěstí, zdraví a síly v následujících týdnech! Ať ti to uteče a máš miminko u sebe 🌹.

dixi86
4. zář 2020

Tehotenstvi jsem obe prozvracela a nejak prezila....deti vymodlene, meli jsme podanou zadost o adopci, umele oplodneni bylo u nas pase...nakonec zazrakem prirozene. Tehu katastrofa, ale ten prcek to vse vynahradi, i kdyz po porodu je to obcas jeste horsi. Snazte se odpocivat a nemyslet na kraviny. Nekdo si tehu uziva, nekdo preziva...s druhym prckem s tehu pupkem je to jiny level. Preju at je lepsich dni vice a diky miminku zapomenete, uvidite.

cherie24
4. zář 2020

@natiiinka jsem ráda, že to tak nevnímám jen já 😁 jsem všude pořád slyšela jak je těhotenství nejkrásnější období ženy, jsem si celých 9 měsíců říkala, kdo takové lži vůbec může šířit věřejně. První 3 měsíce mi bylo na blití od rána do noci a unavená jsem byla tak, že jsem klidně prospala většinu dne, pokusila se najíst a šla zase spát, pak nastalo období kvasinkových infekcí a pálení žáhy (oboje záležitost čistě těhotenství), bolesti zad, od záhoda jsem se nemohla vzdálit na víc jak hodinu a připadala jsem si jako totálně antisexy almara co se sotva valí. A líp jsem se vyspala když už byla venku než když byla v břiše. Jsem čekala na porod jak na smilování a samozřejmně, že jsem přenášela a myslela jsem, že už někoho vážně brutálně zavraždim, když jsem denodenně slyšela otázku - tak když už to bude konečně? Pořád nic jo? Mateřství je úžasné a je to to nejhezčí co mě potkalo, ale díkybohu, že je venku 😅

hanih
4. zář 2020

Jak tu pisou ostatni - zkus se hodit do klidu, nechat internet internetem a odpocivat. Co se tyka zalehleho ucha, zkusila bych orl, mohl by tam byt i jiny problem, nez tehotenstvi. Jinak muzu poradit ohledne nizkeho tlaku, tim jsem trpela taky. Nejlepsi prevence je pravidelne jist (spis casteji a mensi porce), pokud to jde, hodne pit, nebyt dlouho na nohou, odpocivat. Pokud se citis na omdleni, dej si kousek cokolady, hroznovy cukr nebo colu. Tohle mi celkem zabiralo. A urcite to konzultuj s doktorkou. Klidne bych ji zavolala, popsala ji problemy a zeptala se, jestli mas naklusat hned, nebo az toho 15. Drzim palce, at je brzy lepe!

lolam10
5. zář 2020

Reste sve uzkosti s odborníkem.lze brat i leky v tehotenstvi.je zbytečný se trápit vic nez je nutné...muzu doporučit dr.v říčanech kdybyste chtela

autor
5. zář 2020

@hanih
@nattt
@levandule_k
@cherie24
@klokanka31
@natiiinka
@dixi86
@cherie24
@hanih
Ja vam hrozne moc dekuju za podporu vsem! Hrozne jsem to potrebovala, ze v tom nejsme zadna sama. Je to uzasne, jak drzime my zeny spolu. 😍 Vcera jsem si dala vanu (ja vim ne moc horkou) a nelezela jsem v ni jen sedela 😄 jako driv, dala masku na oblicej, a udelalo se mi hrozne lip, clovek fakt potrebuje vypnout. V hlave jen mimi a co furt nemam a co musime koupit co jak udelame no hruza .. 🙈 zapomela jsem uplne na sebe a jen se porad pozoruju a ctu kazdy prd 😄 na ORL jsem samozrejme byla, a pry je to tehotenstvim😄 delala mi vselijake vysetreni. Po zelezu se mi hodne upravilo to dychani, jinak horcik beru ted spatny to je pravda, musim si nechat prave napsat pro me lepsi magnosolv. Moji panickoz ataku ma dr v papirech potvrzenou jelikoz jsem byla na vysetreni na neurologii dva roky zpatky. Holky fakt diky moc! Ty deti za to stoji❤️

adel2507
5. zář 2020

Co zkusit třeba nějakou dobrou těhotenskou masáž? Ta pomůže po fyzické i psychické stránce..🙂

natiiinka
5. zář 2020

@adel2507 jojo, taky mě to napadlo, nebo si půjčit fakt nějakou dobrou knížku. Když nemá autorka ještě žádného prcka, může se v klidu začíst i na několik hodin a úplně vypnout od světa.

dzalli
5. zář 2020

Ahoj, ja muzu jen pro zajimavost napsat svou zkusenost...asi tak prvni tri mesice - neustale zvraceni, bylo mi zle, vsechno me bolelo, v noci me trapily silene zachvaty hladu, vadila mi kdejaka vune. Jo a nejlepsi bylo moje obdobi dojaku - porad jsem koukala na pohadky a u kazde brecela. Dokazalo me dojmout k slzam i to, ze kral Miroslav naucil kvetinu zpivat (Pysna princezna).
A co mi pomohlo...nasla jsem si jidla, ktere mi chutnaly a delaly dobre. Vetsinou to byl jen vyvar a meloun (v prosinci ho sehnat byl docela vykon). Jo a nekdy kulicky Nesquick, nebo jak se to pise.
To telo a krece - mozna ze ti jen chybi nejake vitaminy nebo mineraly. My cela rodina hrozne frcime na vitaminy od firmy Energy. Takze jsem denne brala Vitamarin (rybi tuk a Bcka) a hlavne!!! Fytomineral (komplex vsech potrebnych mineralu). to me hodne srovnalo a pomohlo...
Jo a po te pocatecni fazi se to zlepsilo a mela jsem to nejpohodovejsi tehotenstvi, jake jsem si mohla predstavit. Jeste den pred porodem jsem tancovala a sedela v restauraci na veceri, proste krasa a uzivala jsem si to.
Jo a pak jsem zpetne za to zvraceni byla rada, protoze jsem v tehotenstvi diky tomu nepribrala 15kg, ale jen 5 :D

klokanka31
5. zář 2020

Jojo, taky jsem měla v hlavě jen mimi, porod, do toho paniku jestli všechno zvládneme oběhat (úřady, doktory), protože jsem chtěla a měla ambulantní porod, takže všechno o trošičku složitější... No nakonec člověk zjistí že všechno plyne automaticky, a nic není tak děsivé, jak se to jeví. Užívej si klídek, dokud to jde... 😉

gracinka7
5. zář 2020

Buď v klidu, ne každý si těhotenství užívá jako jizdu na růžovém oblacku. Nejsi v tom sama 😉 Já jsem těhotenství protrpěla. Obě. První bylo s komplikacemi, druhé bez nějakých zásadních problémů, ale stejně jsem si přála mít ho co nejdříve za sebou. Naštěstí se mi to splnilo a obě děti se narodily dříve. Ještě teď se mi rosí čelo, když si představím, že jsem třeba mohla přenášet.
Mysli na to, že miminko jinou cestou mít nemůžeš. Nakonec to uteče. Neboj 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru