Stres v těhotenství. Má někdo podobnou zkušenost?

9. bře 2021

Chtěla bych se zeptat, kdo má podobnou zkušenost jako já, jsem v 8 měsíci, od začátku těhotenství mám velký stres, deprese, uzkosti, pocit bezmoci, nechuť do života, už půl roku mi přijde, ze neziju, pritel mě na to nechal samotnou, jsem nezodpovedna, měla jsem takové stresy, ze jsem začala i kouřit, ne cele těhotenství, ale vždycky jsem týden kourila a někdy ne malo, ano nepotrebuju soudit, vím, ze je to špatný, je mi 22, už před tehotenstvim jsem měla psychické problémy, našla jsem si psychologa, chvíli to pomohlo, ale už jsem zase zpatky ve stresech a zase jsem si zapálila, strašně se bojim o malou, ze bude nějak nemocná, stres a cigarety nejsou moc dobra kombinace, nevím co mám dělat, bojim se, ze se mi narodí a bude mít do konce života následky, mám pocit, ze nemám být těhotná, ze si ji nezasloužím, ze si nezasloužím ani tu být, hodně lidi si přeje miminko a já ho mám a stejně si toho nevazim, pokud se ji něco stane cely život si to budu vyčítat, nemá někdo prosím podobnou zkušenost a vše dopadlo dobre? potrebuju se nějak uklidnit, vím, ze jsem to pokazila, nepotrebuju slyšet, jaká jsem kráva, nezvladam to, kdybych neměla maminku, tak bych to fakt už nezvládla, nevím co mám dělat, přijde mi, ze do porodu už nevydrzim.. dekuji za vaše zkušenosti

amazonkajanik
9. bře 2021

Znovu docházet k psychologovi?! To je jediná rada, která mě napadá ...

mandala
9. bře 2021

To, že máš psychické potíže, že tě netěší život, atd., to ti nikdo vyčítat nemůže, to není tvoje vina. Spíš se divím, že se v tom takhle plácáš, že nevyhledáš odbornou pomoc, i v těhotenství se můžou užívat slabé AD.
Jinak co se týká stresu - já sama užívám druhý rok AD a nečekaně otěhotněla. Protože chci kojit, musela jsem postupně snižovat dávky a už to samozřejmě není ono..., stres, úzkosti i deprese v menší míře. Ale to, že mimi nebude z tohoto důvodu zdravé se nebojím, jsem nervák od jakživa, všechna těhotenstvi jsem tak prožívala. Můj doktor mi řekl, že pokud je mimi zdravé, že stres mu neublíží, já tomu věřím...

autor
9. bře 2021

@mandala Já spis myslím cigarety v kombinaci s neuvěřitelným stresem, mala je totiž trochu menší, než normální děti v jejím týdnu, je o týden pozadu.. mám hrozne výčitky...

autor
9. bře 2021

@amazonkajanik stále chodím..

bara88
9. bře 2021

a co tedy psycholog na to?

amazonkajanik
9. bře 2021

Tak to chce najet na jiný směr léčby, aby ti pomohla situaci zvládnout až do porodu a potom znovu 😉 až bude malá na světě, tak pro tebe může být tím správným nábojem a cestou ven z té depresivní propasti ...

bara88
9. bře 2021

@amazonkajanik a nebo to naopak může být ještě horší,co si budem povídat,šestinedělí je náročné a pokud už ted je paní v takové situaci je potřeba to řešit a to hned

autor
9. bře 2021

@bara88 ze musím být trpeliva a začít si těhotenství užívat, ze jsem psychciky labilní a ze jsou lidi na tom hůř..

bara88
9. bře 2021

tak jestli mluvíš pravdu a tohle ti řekl tak okamžitě hledej jiného

autor
9. bře 2021

@bara88 já si myslím, ze mě mala spis z toho všeho dostane, strašně jsem si ji přála, ale nevím jestli to vydrzim do te doby, je to silene ty dny.. hlavně pokud se ji něco stane a bude mít, skrz tohle všechno následky, ponesu si to cely život

bara88
9. bře 2021

tak když myslíš ono těhotenství není ani z daleka tak těžké jako výchova miminka

autor
9. bře 2021

@bara88 to je mi samozřejmě jasné, ale vím, ze díky ni, budu mít konečně smysl života..

bara88
9. bře 2021

takže ted smysl života ještě nemáš když ji nosíš v břiše jo?nevím no bud si vymýšlíš tohle celé a nebo si jen hledáš záminku proč kouříš.

amazonkajanik
9. bře 2021

@bara88 nechtěla jsem to psát, abych tazatelku neuvrhla ještě do větší deprese 😉 teď je hlavní, aby se dala do kupy před porodem ...

bara88
9. bře 2021

@amazonkajanik podle mě si z nás dělá jen prdel

autor
9. bře 2021

@bara88 prosím? já si z nikoho prdel nedelam, tohle jsem teda fakt nepotřebovala slyšet, vůbec nevíte co mám za sebou, nechápu, proč se do mě navazite, přišla jsem si sem pro pomoc, ne, aby jste mi tu psala takové věci.. samozřejmě, ze tím, ze je v brisku je to můj smysl, ale myslím, ze je rozdíl, mít ji tady a nosit v břiše!!

bara88
9. bře 2021

aha myslíš,takže ted když ji nosíš v břiše tak si můžeš kouřit jak chceš a svádět to na to co si prožila?pokud se na mimi tak těšíš tak si najdi pořádného psychologa ,ke kterému podle mě nechodíš,protože tohle by neřekl žádný.nebo napiš jak tě ještě léčí a kolikrát si tam byla

lv
9. bře 2021

Psycholog, psychiatr, medikace. Co podpora rodiny, máš ji? Kouřit dobře není, ale není to konec světa, možná bude drobnější, to dožene. Smysl života, ano, ale až ji budeš mít v ruce, bude dost pravděpodobně brečet, budeš málo spát, a psychika se může zhoršit, takže neváhej a hledej pomoc.

autor
9. bře 2021

@lv k psychologovi chodím, docela jsem to i zvladala, ale teď jsem se dozvěděla spoustu špatných věci a zase mě to položilo..

lv
9. bře 2021

Osychiatr, medikace, plan podpory - rodina?

autor
9. bře 2021

@lv mám rodinu a kamarádku, která mě drží nad vodou..

mouss
9. bře 2021

Zkuste jineho terapeuta, musite si sednout, obe strany... Chapu, ze jste si neco neprijemneho prozila a proto se uchylujete k takovemu jednani. Ale v prve rade si uvedomte, ze to male za nic nemuze a presto to odnasi. Nemuzete obhajovat zanedbavani ditete (at uz narozeneho ci jeste v brise) nejakym vasim traumatem. Stejne tak byste mohla v budoucnu obhajovat jeho uhozeni tim, ze jste mela zatmeni pri docasnem psychickem vypeti, a tak dale... To dite potrebuje silnou a spokojenou maminku, budete pro nej cely svet. Kazda zena je silna, jen si to musi uvedomit, verim ze i vy to zvladnete. Na vychovu ditete nepotrebujete chlapa, pokud mate kamosku a maminku, ktere vas podporuji, mate vyhrano! Niceho se nebojte.

veroniqess
9. bře 2021

Navštívila bych psychiatra, nikoliv psychologa. Dobrý psychiatr je schopen také diagnostiky a posoudí, zda to není na nějaké lehčí léky. Jestli je to tak, jak píšeš, řekla bych, že je.

verulevrtule
9. bře 2021

Můj malej byl celé těhotenství pozadu a o dyl než o týden, a to jsem nekourila a ani se nějak extra nestresovala. Neboj 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru