Necítím se těhotně, pojďte mě uklidnit prosím🙂🍀

26. pro 2020

Ahoj holky...predem se omlouvam za anonym,tehotenstvi je na zacatku zatim o tom nikdo nevi ale mam tu spoustu znamych ktere znaji moji prezdivku...Ale...momentalne jsem v 10tt a mam pocit jako by u me zadne tehu nebylo🤔na prvni kontrole jsem byla 6+3kde bylo vse v naprostem poradku,srdicko+ vacek,vse bez problemu a proto me mudrc objednal az po novem roce..jenze to uz bude skoro 12tt a me se to zda hrozne dlouho😂😂no a jelikoz krome nafoukleho bricha diky kteremu vypadam na 6mesic mi nic neni..Prsa me neboli,curat moc nechodim a nevolnosti nemam...Prvnich asi 8tt mi bylo tezko a blbe od zaludku ale nezvracela sem ani jednou...A ted pohodicka..Jako nerikam ze je to spatne,jsem rada aspon muzu normalne chodit do prace a fungovat,ale neco malo me porad uvnitr znervoznuje..Mam strach ze mi po novem roce reknou ze mimi uz nezije..to ja nepreziju..Snazim se na to nemyslet ale to co sem si tady uz precetla,v mem okoli spousta zamlklych tehu...Asi potrebuju trochu uklidnit ze citit se netehotne je v poradku🤔🍀🙂dekuju za jakoukoliv odpoved🙂mejte se fajn..

michaela1990xx
26. pro 2020

Je to normální, taky sem se pořád hlídala a kontrolovala a byla nervózní, ze nemam příznaky 🙂 A ted mam 3 měsíčního chlapečka

maaaadlaaaaa
26. pro 2020

Cítím se normálně už od začátku. Žádná nevolnost, žádná zácpa, žádné pálení žáhy ani nechodím často čůrat. Jediné co tak v prvních týdnech citlivější prsa a cca v 7 měsíci jsem byla neohrabaná jak se mi rychle změnilo těžiště. Pracuji normálně a o ničem nevím. Snad jsem tě uklidnila. 🙂😇

jasemin26
26. pro 2020

Ahojky buď v klidu, já krom nočního chození na WC take nic nepociťuji, jsem 12+4tt. Taky jsem se lekla že nemám žádné příznaky, tak jsem si koupila angelSound a asi od 10tt poslouchám srdíčko 😉, ne každý den, ale jednou týdně, a to mě úklidnuje. My jsme otěhotneli přes ivf tak jsem se pořád bála. Tak buď v klidu že nemáš příznaky a užívej si to😉

veronika9595
26. pro 2020

Já byla nervózní vždy když mi na chvíli odezněly nevolnosti 😅 místo abych si užívala lepšího dne tak mi v hlavě hlodal červík že je něco špatně 😁 nicméně to opravdu nic nenaznačuje. Sice ano, i při zamlklém těhu nejsou příznaky, ale to neznamená že když příznaky nejsou tak je něco špatně 🙂 jenže ono se to dobře radí že 😂 holt zatnout zuby a čekat, ideálně se něčím co nejvíc rozptýlit každý den. Ony ty dny se táhnou pomalu, ale ty týdny frčí rychle 🤔 brzy tě čeká screening a pak budeš klidnější 👍

jade85
26. pro 2020

@jasemin26 angel sounds se v prvním trimestru rozhodně používat nemá! Nechci tě děsit, pravděpodobnost, že to miminku uškodilo není velká, ale píšu to spíš pro ostatní ženy, aby to neriskovaly...

jasemin26
26. pro 2020

@jade85 děkuji za názor. Ale to bylo první na co jsem se při screeningu doktora ptala jestli to nemůže miminku uškodit. Uklidnil mě tím že to nemá vůbec žádný vliv na těhotenství ani že to nemůže ublížit miminku

jade85
26. pro 2020

@jasemin26 ale screening je na konci prvního trimestru, pak už je to ok, rizikové je to před prvním screeningem.

lachtanice86
26. pro 2020

@veronika9595 opravím, u zamlkleho těhotenství právě priznaky klidne jsou, vlastní zkušenost

lachtanice86
26. pro 2020

@jade85 můj gynekolog, primar CAR mi řekl ze vliv to nemá, tak zbytečně nedes, jasný, nemá se to používat x hodin denně, ale jednou týdně, pro klid to neuklidni. A fakt budu věřit víc primari CAR

jasemin26
26. pro 2020

@jade85 ano byla jsem na prvním screeningu 23.12 přesně ve 12tt .. screening nám naštěstí dopadl na 1, jak jsem psala jsme po ivf tak jsem měla velké obavy, proto jsem si ho koupila. Je možné že kdyby se nám to povedlo přirozeně což se nepovedlo 3 roky tak bych tak neplasila. Opravdu se nechci dohadovat, oceňuji a vážím si tvé rady,jen jsem chtěla také úklidnit že když nejsou příznaky neznamená to že není tazatelka těhotná nebo že se něco děje.

lachtanice86
26. pro 2020

Zakladatelko, že ti nic není si užívej. Ja jsem 11tt a bliju uz 4tydny, tak 5x denně. Klidně uz by to mohlo odeznít

jade85
26. pro 2020

@jasemin26
@lachtanice86 taky se o tom nechci dohadovat ani nikoho děsit, ale chtěla jsem, aby to tu zaznělo, kdo bude chtít, příslušné studie si vyhledá sám.

ruzova_pastelka
26. pro 2020

@lachtanice86 Pokud jde o angelsounds, tak je jednou týdně podle studií opravdu moc. Je to moc i u nerizikového těhotenství, u těhotenství přes IVF, které je vždy brané jako rizikovější, bych se bála dvojnásob. Z mé zkušenosti nemá řada lékařů aktuální informace (v ČR je průměrný lékař tak 10 let za diskurzem a to jsem ještě optimista), takže je nejlepší věřit sama sobě, však v dnešní době opensource vědy si můžeš dohledat opravdu všechno.
@jade85 Odkud máš, prosím, tu informaci, že AS je po 12 tt nerizikový/ méně rizikový? Na tuhle informaci jsem zatím nenarazila a to jsem si o tom už celkem dost přečetla.

kami2262
26. pro 2020

Ahoj, já jsem teď na konci 25tt s dvojčátky... Od úplného začátku jsem absolutně neměla pocit, že bych byla těhotná. Na první kontrolu jsem šla v 8tt a cca do 9 tt jsem neměla ani žádné příznaky.... Pak to trošku začalo (bolest prsou, občasné zvracení), vše ustalo cca v 13tt.... Od té doby v podstatě nic... Upřímně, kdyby mi nerostlo břicho, nechodila bych o něco častěji na záchod, tak bych o tehu ani nevěděla 😄 No... I tak nemám dost často pocit, že bych byla těhu... Občas i zapomenu a manžel mě upozorňuje, např. že něco nemám zvedat nebo tak 😂😅 No a jediná doba, kdy vím o těhotenství je, když prckové začnou kopat (to dělají pokaždé když ležím) 😄

jade85
26. pro 2020

@ruzova_pastelka už je to déle, co jsem to četla, takže odkaz na konkrétní zdroj nemám, ale co jsem pochopila, tak zvlášť v prvním trimestru může vyšetření Dopplerem ovlivnit negativně vývoj srdíčka, od druhého trimestru už se ta rizikovost snižuje.

jjasmina
27. pro 2020

Já jsem do 10tt byla v pohodě a pak nastalo peklo až do porodu, ale někomu je fajn celé těhotenství no

lachtanice86
27. pro 2020

@jade85
@ruzova_pastelka vy si říkejte co chcete ja budu věřit svému lékaři, který je mladý a pravidelně jezdí po světě na různé semináře. Navic pokud někdo zažil zt, tohle ho uklidni, tim tuhle debatu končím

jakreb
27. pro 2020

Ani pri jednom tehu som nemala ziadne priznaky čo popisujes. Len som bola viac unavená. Mam dve zdrave deti.
Nemusí ti byt cele tehotenstvo zle, boliet ta prsia a neviem a vsetko ostatné aby to bolo v poriadku. Si to užívaj a menej sa pozoruj.

petralp
27. pro 2020

Ja jsem také v 10 tt a pár dní už na sobě taky nepociťuji příznaky. Bývalo mi po ránu trochu šoufl a sem tam to muselo ven. Ale teď přes svátky se to zlepšilo. Ja mám jedno zt za sebou a to víš že se taky bojím. Na kontrolu jdu v úterý a snad to bude v pořádku.

ruzova_pastelka
27. pro 2020

@jade85 Aha, já jsem si právě vybavila jeden článek, který tedy shrnoval studie na zvířatech a za největší riziko označoval poškození mozku v době, která u lidí odpovídá 2 trimestru 🤷‍♀️ Ty rizika v prvním trimestru jsou jasná, až fatální, ale pochopila jsem z toho, že riziko orgánového poškození se zvyšuje právě až o něco později. Myslím, že to mělo co dělat s tím, že je dítě už větší, takže teplo fyzikalně působí na větší plochu, ale zároveň není dost chráněné tukem, ale to už jsou hodně slabé záchvěvy vzpomínek.

jade85
27. pro 2020

@ruzova_pastelka je to možné. On je taky rozdíl mezi klasickým ultrazvukem a tím dopplerovským. Ale zas tak moc o tom nevím. Každopádně mi přijde rozumné vystavovat tomu miminko co nejméně a co nejpozději.

autor
27. pro 2020

Dekuju moc vsem za reakce a uklidneni🙂ja vzdycky neco napisu a druhej den se to nak posere ...od rana me neskutecne berou mocove cesty...kdyz dokoncuju potrebu muzu se posrat bolesti...neustaly pocit plneho mocaku,od rana sem byla na zachode snad stokrat...uz sem vypila pres dva litry z toho litr brusinkoveho dzusu a je to o neco lepsi...jinak me nic neboli...asi si budu muset hlidat pitnej rezim...Angelsouds mam uz taky objednany...Nekdo si to nemuze vynachvalit,nekdo to odsuzuje...tak uvidime co s nim udelam az dorazi🙂

kuttu
27. pro 2020

Za mě angelsounds nejlepší vynález na světě,zachranil mi duševní zdraví...poslouchala jsem pokaždé,když byla pochybnost a že jich bylo...kdo nezažil,nepochopí...já si pořád říkala, ze vse dobre dopadne a ze je vše jak má být ❤

ruzova_pastelka
27. pro 2020

@kuttu Máš pravdu, že je pro mě opravdu hodně těžko pochopitelné, že žena, která se bojí potratu, používá přístroj, který jeho riziko podle České gynekologické společnosti (nejvyšší české gynekologické autority) i podle WHO zvyšuje. Nesoudím, ale přiznávám, že to nechápu...

lusi004
27. pro 2020

Mela jsem to jako ty, bez příznaků, proste nic, neustále jsem se hlídala. Až teď se začátkem 8 měsíce se začínám cítit těhotně. Do nedavna, než vyskočilo bříško a začali pohyby jsem porad byla jak netehotna. Tak si tím nelam hlavu a užívej si, ze to mas bez komplikací a nevolností.

jajulin
27. pro 2020

Mám za sebou 4 těhotenství, kdy jsem se kromě posledního měsíce cítila absolutně netěhotně. Nikdy jsem nezvracela a ani jsem neměla jiné příznaky. Doma máme 4 zdravé děti.

kuttu
27. pro 2020

@ruzova_pastelka Je to tvůj názor a nechci se hádat nebo polemizovat,kestkiskodi nebo ne,může nebo nemusi a upřímně,po 3 ZT,kdy mi doktor na kontrole řekl,ze je mu to lito,ale ze miminku netluce srdce jsem pro 4.tém těhotenství klidně postoupila to riziko,ze by angelsounds mohl neco způsobit...mela jsem co 4 týdny ulztrazvuk na gyndě...a malá je naprosto zdravá,netrpí autismem ani jinou duševní nemocí....nechci ti přát nic špatného,to vůbec ale možná ze kdyby jsi prožila co já nebo jiná ženská,mluvila by jsi jinak....pokud je tehotenstvi zdravé,můžeš delat co chceš a nepotratis...hlavně moc nerozumim tomu,ze srdce se vyvíjí někdy v tom 6 týdnu,a angelsounds je schopný zachytit srdce od 12.týdnu spíše déle jak by mohl poškodit srdce...to uz je přece vyvinuté

autor
27. pro 2020

@lusi004 😘👍🍀🙂

autor
27. pro 2020

@jajulin 🍀👍🙂😘☘️

netopejr
27. pro 2020

Tak si to náramně povazuj. Mně je ok ca do 9. - 12. tt, zbytek je mi zle a víceméně ho probliju + je mi špatně kdyz dyl stojim, kdyz.dyl sedim...v noci na wc 3x, ve 3 rano jisty nejde mi soat, ráno zas vstat , proste porad. Nekterym ženám je uplne dobre porad jezdi cele tehu na kole nebo makaj v práci.... a maji naprosto ok tehotenstvi a zdravé deti. Tak at se spolu máte mysli pozitivne a tes se a raduj se. 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru