Konec těhotenství 23.tt. Jak to probíhá? Co čekat? Co pomůže? Co do nemocnice?

hanna456
15. zář 2020

ahoj holky, prosim Vas mate zkusenosti s ukoncenim tehotenstvi v 23-24tt kvuli vvv? Jak to prosim probiha a co mam cekat? Ceka me to pristi tyden a rada bych znala postrehy, co nejvice pomuze, co si pripravit sebou do nemocnice apod? Dekuju za rady!!

mamikry
15. zář 2020

Předně je mi to moc líto. Nemám zkušenost přímo s ukončením, ale porod mi vyvolávali, protože nám miminko zemřelo. Nejdřív mi večer zavedli nějaké tyčinky na uvolnění čipku, porod pak vyvolali ráno pomocí tabletek. Ty mi zaváděli po několika hodinách. Celkem jsem dostala tři, pak se porod rozběhl. Miminko se narodilo ten den večer. Potřebovala jsem jen hygienické potřeby a poporodní vložky. Hodně mi pomohlo nahřát břicho a namazali mi ho nějakým olejíčkem. Ale to bude asi v každé nemocnici individuální. Miminko jsme pak chtěli vidět, tak nám ho přinesli. Přeji Vám hodně sil, abyste tu ztrátu překonala.

hanna456
autor
15. zář 2020

@mamikry dekuju! To bude podobne i u me, budou vyvolavat, jinak to zrejme ani nejde..
Muzu se zeptat, jak dlouho jste byla v nemocnici?

anis87
15. zář 2020

@hanna456 Moc me mrzi, cim prochazite... Nemam zkusenost s 23.tt, ukoncovala jsem ale na konci 17.tt a myslim ze rozdil je jen ve velikosti miminka. Jedna se o klasicky potod, bohuzel. Rano me prijali do nemocnice, jeste udelali odber plodove vody na rozbor (meli jsme potvrzeny Downuv syndrom z odberu choriovych klku) a zacalo vyvolavani porodu. U nas v nemocnici se automaticky nabizi “potrat” s epiduralem po celou dobu. Takze nejdriv mi prisel anesteziolog napichnout epidural (to jen stiplo, neboli to), pote jsem dostala prvni tabletku na vyvolani do pochvy, ty dr. chodili vkladat kazde 3 hodiny. Po 3.tabletce jsem citila kontrakce (ale slaboucke oproti normalnimu porodu bez epiduralu, epidural vetsinu bolesti tlumil), sestricky me chodily stale kontrolovat. Kratce po zavedeni 5.tabletky jsem citila bolesti o neco silneji, pote praskla plodova voda (ta proti normalnimu porodu byla teda s vetsim mnozstvim krve) a asi za 10min jsem citila silnejsi tlak na pochvu. Proto jsem si na posteli drepla do drepu a nechala miminko at si najde cestu. Po asi 10 min tlaku vyklouzlo ven do moji naruce. Byla jsem na pokoji sama a v pritmi (byla noc). Rozloucila jsem se s nim a pak teprve zavolala sestricky, ze je po vsem. Nasledovala revize delohy (stale v epiduralu, bez uspani) a pak me po 2h odvezli na pokoj a zavazali mi prsa, protoze se mi zacalo spoustet mleko. Cca 8h po potratu jsem rano sla domu. Doted to v sobe nemam uplne zpracovane, ale jsem sama sobe moc vdecna, ze jsem se zvladla rozloucit a drzet ho v ruce. Urcite se diky tomu s celou situaci vyrovnavam lepe. Pak prisly dve menstruace, kdy jsem se dlouho cistila a treti menstruace uz neprisla a jsem nyni v 17.tt. Preju vam, tobe i partnerovi, hodne sily, ale i kdyz to ted tak nevnimas, ver ze cas tu nejhorsi ranu zmensi a zase bude lepe 🍀

mamikry
15. zář 2020

@hanna456 Bohužel miminko už je velké a porod Vám budou muset vyvolat. Po něm často následuje kyretáž, ale ne vždy. Při ní Vás uspí a za 10 min. je po všem. Nastupovala jsem v pondělí večer rovnou z pohotovosti a domů jsem šla ve středu ráno. Před odchodem mi dali léky na zastavení laktace a to bylo vše.

hanna456
autor
15. zář 2020

@anis87 moc dekuji za informace a preji at toto tehotenstvi te provazi bez problemu❤

hanna456
autor
15. zář 2020

@mamikry dekuju za informace, clovek toho hodne nacte, ale takhle to mam od vas, ktere si tim uz bohuzel prosly. Verim, ze bude lepe❤

mamikry
15. zář 2020

@hanna456 Bude, ale dejte si čas a odtruchlete si tu ztrátu, nespěchejte na sebe. Tohle si člověk musí odžít, aby mohl jít dál.

cherie24
15. zář 2020

Já vás ženy tak obdivuju, že vůbec zvládáte takové situace. Vůbec si to neumím představit. Když čtu takovéhle vaše příběhy, tak fakt obdivuju jak jste silné a jak jste to zvádly a dokonce nepřestaly usilovat o rodinu. Jste opravdu úžasné

biton
15. zář 2020

@hanna456 moc mě to mrzí....já ukončovala těhotenství v 17tt také kvůli vvv. Nastoupila jsem na kliniku ve středu odpoledne, večer mě dr. zavedl nějaké tyčinky, aby se to uvnitř vše uvolnilo, dostala jsem prášek na spaní (ten jsem si teda nevzala - nebylo potřeba) a píchli mi injekci do břicha (už nevím přesně, ale na ředění krve nebo tak nějak) a do kanyly antibiotika. Ráno to samé (injekce a antibiotika) + prášek na vyvolání do pusy pod jazyk. Řekli mi, jaké vedlejší účinky může ta tableta mít (průjem, zimnice apod. a to jsem samozřejmě měla také) a hned na to jsem začala cítit menstruační bolesti, pak bolest v celém podbřišku a potom slabé kontrakce, za 2 hodiny to nabralo grády - praskla mi voda a do 15min. poté jsem porodila - těsně předtím než jsem měla dostat další tabletu (ale nešel ze mně plodový vak nebo jak to bylo, tak se čekalo chvíli a do půlhodiny byl venku i on), pak mě odvezli na sál, kde mi píchli slabou anestezii, udělali kyretáž a já se za 15min.probudila na pooperačním, tak jsem ležela necelý 2 hodiny, pak mě převezli nazpátek na pokoj (dostala oběd 🙂). Během dne mi ještě dali do kanyly antibiotika a propustili další den ráno (tudíž v pátek dopolko) a domů jsem dostala ještě antibiotika. Drž se a přeji, když už k tomuto musí dojít ať to máš brzy za sebou! 🍀❤

klokanka31
15. zář 2020

Teda holky je mi líto, co musíte prožívat 😢

danvitka
15. zář 2020

To je tak hrozné co zažívate, jak jste silné 🤧

misath17
18. zář 2020

Já byla ve 22.tt na ukončeni kvůli vývojové vadě v sanusu v Hradci Králové,byla jsem přijata den předem, večer mi zavedli nějaký tyčinky do pochvy,abych se začla otvírat,zavádění bylo nepříjemné,pak si zvykneš a nic necítíš,ráno mi začali pod jazyk dávat nějaký lék na vyvolání kontrakci ,ten lék mi dávali každé tři hodiny,po asi třech hodinách začaly hodně silné menstruační bolesti,prosila jsem o léky na bolest,nechtěli mi je moc dát prý to všechno zpomaluje,ale nakonec mi nějaké dali (necítila jsem teda vůbec žádnou úlevu)nesmíš během toho ubec pít ani jíst,protože poté následuje revize v celkové anestezii,k porodu mrtvého miminka došlo až v sedm hodin večer,od rána od šesti mi dávali léky na vyvolání, ale prý to je hodně individuální,já si to fakt užila se vším všudy-nekolikrat sem zvracela a ještě měla průjem. Doporučuji aby byl manzel/přítel u tebe,se mnou tam byl a byla jsem nesmírně vděčná 🙏 jelikož se jedná o porod poté následuje klasické šestinedělí,ikdyz po revizi je nejspíš slabší,já krvácela 3-4tydny. Ještě jednu věc doporučuju ,nech si v nemocnici hned napsat léky na zastavení laktace,mě se rozjela nějaký 2-3den ,byl to víkend a horko těžko jsme ty léky sháněli a bolest prsou to byla nesnesitelná,že jsem se v posteli ani otočit nemohla s musela jsem spát v polosede! Přeji hodně sil..a hlavu vzhůru tohle špatné období přejde a co nevidět budete mít v bříšku dalšího prcka jako já teďka..🙂

biton
19. zář 2020

@misath17 dobrý den, mohu se zeptat, kdy jste byla na ukončení těhotenství a za jak dlouho poté se Vám podařilo otěhotnět? Děkuji P.S.: Také jsem byla v HK v Sanusu.

misath17
19. zář 2020

@biton byl to červenec 2019... Čekala jsem tři menstruace a pak sme se začali snažit...a tři menstruace jsem dostala,ty jsem všechny obrecela,a 4.jsem již nedostala. Mám známou která prodelala to stejně a podařilo se jí otěhotnět hned na poprvé. Já na tom byla psychicky paradoxně až v době snažení se o mimco snad nejhůř za celé období a myslím si, že právě proto to ty tři menstruace trvalo. Ještě k tomu kdy se začít snažit,jeden lékař v sanusu mi říkal že stačí jedna menstruace a mužem to zkoušet,ale pak se další schodovali spíš na těch třech tak proto jsme čekali.

biton
20. zář 2020

@misath17 děkuji za odpověď...mě v Sanusu nikdo nic neřekl, genetička řekla počkat 3 ms a moje dr.mi řekla 2 ms.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru