Druhé těhotenství už 8 měsíců od porodu. Byl někdo ve stejné situaci?

modrakonice
13. črc 2023

Ahoj… já vím, že se musím rozhodnout sama, ale ráda bych názory/případně zkušenosti těch, co byly ve stejné situaci a podruhé otěhotněly velmi brzy po prvním porodu.

První dítě bylo překvapení, neplánované, ale věděli jsme, že otěhotnět můžeme. Ale teď jsme si opravdu dávali pozor, nicméně vzhledem ke kojení jsem nebrala HA a stalo se😳
Pro mě šok. Co mi vadí nejvíc je, že jsem si ani podruhé nemohla říct “teď chci miminko”, ale “rozhodlo se” to za mě. Pak se obávám náročnosti. Už teď jsem vyčerpaná, jen bych spala. Ale malý (10měsíců) od malička špatně spí. V noci se několikrát budí, špatně usíná, přes den také, v kočárku spát už nevydrží a já mám prostě “směny” od 5-6h ráno do 222h večer, kdy jde spát a pak už zůstávám u něj a nemůžu od něj odejít, jinak se ihned budí. Je to neskutečně vyčerpávající a neumím si představit, že do toho máme za půl roku dalšího. 😳😩🥺

Je tu víc faktorů, co jsou proti. Manžel hodně v práci, syn půjde na operaci, byt, ve kterém tahám kočár po schodech do 4.patra… Nevím.

Na jednu stranu mi přijde super, když jsou děti kousek od sebe, ale my máme tak náročný to prvnî, že nevím jak bych k němu zvládla další. Kdyby mi aspoň v noci spal😅

No - čeho se bojím v přîpadě interrupce je problematické otěhotnění po ní. Čtu zže to může ale i nemusí být problém. Ale nevím zda to riskovat. O druhé dítě jsem se chtěla začít pokoušet až tak v synově 3 letech, kdy půjde do školky…

Teta měla děti takhle za sebou. Babička taky, ale varovala mě, že znovu by si to nevybrala…🥲

lencaa11
13. črc 2023

@modrakonice HA je i pro kojící ženy asi to chce i doma s chlapem probrat úplně pozor si tím pádem nedal tak by taky měl říct svůj postoj...sice začátky jsou krásnější ale zas si děti vyhrajou pak a budou parťáci přerušení těhotenství je taky volba pro mě teda ne moc ok ale každý si to musí hlavně v sobě srovnat zda se stim naučíte žít a pokud ano tak po přerušení se domluv te na HA nebo nějaké ochraně ...

levandule_k
13. črc 2023

Prostě musím. Dám si pozor není metoda antikoncepce. Kojení není také antikoncepce, možná bylo někdy v pravěku, protože nebylo dostatek potravy a žena, když kojila, tak měla energii akorát pro sebe a kojené dítě. Další by už její tělo nezvládlo, tak otěhotněla až kojit přestala.

Držím palce, ať se dobře rozhodneš, tedy tak, jak ty to cítíš 😉

klokanka31
13. črc 2023

@modrakonice Kojení není překážkou pro antikoncepci. Jaký postoj k tomu má tvůj chlap?

orangutan123
13. črc 2023

@modrakonice nedávno sem tu měla skoro ten a samý příspěvek 😀 měsíc před tím než malej oslavil rok,jsem zjistila že čekáme další.Malý půjde v září na operaci což už budu nějak 6-7 měsíc, nespavec, chlap od rána do večera v práci..co ti budu vykládat. Když sem to zjistila, přišel brek a dlouho sem se rozmýšlela jestli nepůjdu na potrat. Já teda nakonec nešla, ale pořád si to nějak neumím představit. Hlavně se modlím za to, aby bylo těhotenství a mimčo ok, protože předchozí těhotenství bylo peklo a byla sem i v nemocnici. Můj manžel měl postoj takový že je klidně pro další mimčo, ale protože věděl že to nakonec odseru všechno sama protože je málokdy doma, tak konečnou verzi nechal na mě. Nenech se do ničeho natlačit, promysli si to pořádně sama. Držím palce ať je volba pravá ❤

irmamala
13. črc 2023

No s tím "rozhodlo se za mě" bych teda brzdila. Přímá souvislost mezi sexem a těhotenstvím byla už dávno prokázána 😀 Já mám děti necelé dva roky po sobě a kdybych se mohla rozhodnout znova, dala bych to ještě dřív. Mají stejné zájmy, kamarády, většinu věcí, jako kolo, brusle, lyže, jsme je učili společně. Chodili spolu do školky, takže trávili čas společně a necítily se osaměle v cizím prostředí, chodí na stejně kroužky, nemusíme nějak omezovat program kvůli jedné či, druhé a navíc, ta starší si vůbec nepamatuje, že někdy ségra nebyla, takže nějaké žárlení, nebo řeči typu - bez tebe nám bylo líp, to nikdy neproběhlo. Takže pokud jsi druhé stejně chtěla, velkou vědu bych z toho nedělala. Ideální doba na taková rozhodnutí není nikdy. Ono dvouleté nebo tříleté dítě může být mnohem náročnější než roční, to mi věř. Nebo se nemusí dlouho dařit a můžeš mít nakonec mnohem větší věkový rozdíl, než sis původně přála.

jaja01k
13. črc 2023

@modrakonice My máme děti 13 měsíců po sobě, u nás to tedy bylo plánované, a já bych neměnila ani za nic. Náročné to někdy bylo, a někdy je pořád, klukům je 8 a 9, ale stejně mi ten malý věkový rozdíl přijde super a kdybych si mohla vybrat, jdu do toho znovu 😀

goovana
13. črc 2023

@modrakonice mám děti od sebe 20 měsíců ano bylo to náročné hodně nejhorší byl pro mě první rok
Malinkej byl pořád v nemocnici
Ale po roce už si to sedlo a jsou z nich parťáci

lenkalubina
13. črc 2023

My jsme s bráchou přesně o rok od sebe a mamka vždycky říkala,že to bylo všechno aspoň najednou..a to stavěli barak

misaky
13. črc 2023

@modrakonice těžké rozhodování, držím pěsti ať se rozhodneš správně a nikdy svého rozhodnutí nelituješ ať už bude jakékoliv.
Já osobně jsem zastáncem vyhnutí se potratu, pokud to opravdu není nutné ze zdravotních (vč. psychických) nebo vážných existenčních důvodů.
Starší dítko se může ještě zklidnit a druhé může být klidný spavec, a nebo to budou dva ďáblíci, to bohužel nikdo neodhadne. Pro mě osobně byly dvě děti větší pohoda než to první, protože už člověk aspoň trochu ví o co jde. Neříkám, že jsem nepadala nebo doteď nepadám občas na hubu, ale nebylo to tak hrozné jak jsem se bála. Jak už tady padlo, co partner na to? Máš nějakou oporu a pomoc v okolí? Myslím, že každý věkový rozdíl má svá pro a proti. A k tomu překvapení a že tě mrzí že si nemůžeš říct teď chci miminko - já mám děti plánované a zase mě mrzelo, že nazažiju to překvápko, kdy zjistíš "sakra už jsem to měla dostat" 🙂. Takže vždy jde najít něco co by k té "dokonalosti" chybělo.
Myslím, že nejdůležitější je rozhodnout se opravdu podle sebe a vědět proč dané rozhodnutí padlo.

jana_a_jan
13. črc 2023

Mám přesně takhle “děti “ ale už mají 13 a 14 😃 momentálně na zabiti oba😂😂 Dokud to mladší jen leží ,tak dobrý .. jak začal lozit a narušil větší prostor byl trosku boj,ale pak se to nějak uklidnilo a dobrý .. do 3 třídy dobrý ,vždycky si vyhráli ,hlavně všude byli dva takže se nenudili ..Pak se začalo trosku projevovat holka/kluk a různí kamarádi ..Za mě super,učení mají hned po sobě takže co si zopakuji s jedním s druhým o rok později už vím 😆 akorát proste teď puberta ,ale to není o věkovem rozdílu😂

properjoey
13. črc 2023

Děti mám od sebe 14 měsíců "neplánovaně", ale je to super a šla bych do toho znova. Bylo to těžký občas, někdy víc, ale je mnohem víc výhod než nevýhod. Mladší dítě se učí samo od staršího, mají naprosto stejné zájmy, všechno umí stejně, nemusíš brát na nikoho ohled, protože jsou prostě "stejně staří". Za mě to má prostě samá pozitiva

me_druhe_ja
13. črc 2023

Neplánovaně rozdíl 15m. Nikdy bych to dobrovolně nepodstoupila a stále čekám, kdy to teda konečně bude dobrý a já si to budu užívat (děti skoro 3 a 3/4 a skoro 2,5).
Za mě jedno velké NE.

elfka21
13. črc 2023

Máme děti 20m od sebe. Starší začala spát celou noc týden po porodu mladší, kdy spala jen s tátou a já jinde, abychom je nebudily. A ačkoli byla dřív pořád se mnou a nalepená na mě, zanedlouho se naučila hrát si aspoň chvíli vždycky sama. Sestru miluje a chce pomáhat a být u všeho. 🥰 Tím chci říct, že se hodně věcí ještě může do porodu nebo po porodu změnit. Za mě potrat nee.

cherie24
13. črc 2023

Já bych šla taky klidně do dětí ještě dříve po sobě 🙃 Mám děti 28 měsíců od sebe a přijde mi, že čím dřív, tím líp. Kolem sebe máme více lidí, kteří jsou rychle po sobě (ten rok a půl ) a všichni si to vychvalují jako nejlepší dětství i dospívání. Rodiče z toho asi nebyly vždy nadšení. 😁 Ale co tak vídám, tak ty děti s věkovým rozdílem 3 a více let, si spolu už tak hezky nevyhrají a o dost víc se i řežou mezi sebou. Ty zájmy a dovednosti už jsou přeci jen na jiné úrovni a člověk pak musí hodně věcí řešit zvlášť, protože ty děti se vlastně vzájemně limitují. Jo a první je taky nespavý satan od miminka až doteď, umanutá vzteklina potřebující neustálou pozornost a druhá je naštěstí pohodářka. 😎 Někde jsem slyšela citát, že ti život naloží jen to, co jsi schopná snést. Tak 2 satany ti snad život nenadělí. 😁

1janinka1
14. črc 2023

@modrakonice Achjo, stále v životě zjišťuji, že to, co si moc přeju, nedostanu a naopak. 😝 Já jsem takový od přírody blázen, že jsem chtěla dvojčata, aby to bylo vše jedním vrzem a děcka si byla parťáky, což se nepovedlo, takže jsem aspoň chtěla mít co nejmenší věkový rozdíl. Takže se na tom hned po narození prvního dítěte začalo pracovat, ale právě jako za trest to kojení u mě jako antina fungovalo. Takže u nás to bude 20ti měsíční věkový rozdíl, na což jsem tedy zvědavá. Takže já hlasitě závidím a tudíž objektivně neporadím. 😀

monaluza
14. črc 2023

@modrakonice Trošku o tom něco vím, mám děti od sebe 21 měsíců 😉. Bylo to chvilkami perné (největší masakr cca od 6 do 18 měsíců mladšího), určitě je každý měsíc rozdílu k dobru, ale neměnila bych. Já osobně bych de facto pouze z důvodu pohodlí rozhodně na potrat nešla, na to je dítě moc velký dar a moc velké riziko, že toho budu celý život litovat. Možná to zní drsně, ale věděli jste, co děláte a měli jste se chránit. Teď musíte nést následky. A určitě to bude moc roztomilý následek, který za trochu toho obětovaného spánku stojí...

modrakonice
autor
14. črc 2023

Děkuji za názory a zkušenosti. Já jen k té ochraně… rozhodně jsem nebrala kojení jako “ochranu” před početím. Sex chráněný byl, a pokud ne, jednalo se o přerušovanou soulož (ano, je to riziko, ale fungovala jsem takhle ve dvou vztazích skoro 8 let a nikdy jsem neotěhotněla. První dítě bylo při nechráněném sexu.
Tak proto to překvapení 🙂

Jinak většinou jsem dostala spíše pozitivní reakce, trochu se mi to uleželo v hlavě a začínám vidět výhody…

Ještě tu padla otázka, co manžel na to - no, on je klasický racionální chlap, začal mluvit o tom jak se v práci snaží, aby toho na něj nebylo tolik😃 jenže to už je taky nějaká doba… chce ještě vědět detaily z ultrazvuku, ale myslím, že je spíš nakloněn “pro”

lenulen
15. črc 2023

@modrakonice ja otehotnelo 10 mesicu po prvnim porodu. Prvni syn byl nedonoseny a strasne narocny, trvalo hodinu, nez se najedl, byl hodne neklidny, uplakany. Druhy syn od porodu zlaty, spavy, napity za 5 minut 😁 prvni rok byl hodne narocny, pak uz to bylo lepsi. Ted maji 9 a 10 let a jsou zlati oba 🙃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru