Druhé dítě - jsem v šoku. Měly jste to stejně?

luna03
27. bře 2024

Ahoj dámy , chci spíš jen tak podebatovat jsem totiž v šoku 🤣 mám 19cti měsíční holku a čekám druhé... Zjistila jsem to pár dní zpět. Druhé je plánované též, ale tyvado já bulim mám hroznej strach 😂😂 měly jste to stejně?

j.a.n.i
27. bře 2024

@luna03 Ne, já si nějak strach nepřipouštěla ani u jednoho, prostě jsem to brala tak, že bude vše ok 😉 a když nepočítám nevolnosti po většinu těhotenství a nízký tlak, tak ono i bylo.

pipi_puncocha
27. bře 2024

Já jsem v šoku furt a to má druhý už víc než rok a půl 😅

moonulka
27. bře 2024

Já otěhotněla ve stejném věku starší a bylo to strašné! 😄 Ale to závisí od tolika věcí, povaha dítěte, možnost hlídání, ochota partnera, štěstí nebo smůla na průběh těhotenství... Já dceru ještě i v těhotenství kojila a to byl ještě úplně jiný level. 🙈

95newmommy2020
27. bře 2024

Rozumím, mám 4 letého, neberu HA. Moje MS se ráda zpožďuje, a pokaždé jsem v panice.

orangutan123
27. bře 2024

@luna03 při jeho skoro 20m už sem znovu rodila 😂v šoku jsem do teď 🙈

luna03
autor
27. bře 2024

@moonulka jooo tak to já nekojim 👀 já mám naštěstí dobrou rodinu i partnera ale moje nervy 👀😂😂 první holka je celkem divoch ale hodná ❤️

cherie24
27. bře 2024

Mám taky holky od sebe 2 roky a 4 měsíce. Bylo to všechno dost náročné, starší jsem kojila ještě do 4. měsíce těhotenství a teď se jí zjistila porucha pozornosti 🙈 Těhotenství uběhlo tak rychle, že ani nevím jak, byla jsem pořád v zápřahu a najednou jsem byla v 9.měsíci. 😁 Ale klady rozhodně převažují nad nevýhodami ❤️ I když někdy si představuji pobyt někde na psychiatrické klinice a říkám si, že by to byly bezvadné lázně. 😂😂

gruyerre
27. bře 2024

@luna03 ano, mám děti dva roky od sebe, a i když obě byly plánované, byla jsem v šoku, když se druhé tak rychle povedlo, a říkala jsem si, co jsme to provedli 😀
Neboj, to za pár týdnů rozdýcháš 😀

luna03
autor
27. bře 2024

@gruyerre přesně, první nám trvala přes rok a tady uběhly dva měsíce "snažení" a ejhle 😂😂😂

fyii
27. bře 2024

mam deti 20 mesicu od sebe a je to super. Az to stravis tak najdes jen pozitiva🙂 Mam kluka a holku a fakt se zboznuji.. Jeden bez druheho neda ani ranu.. ale taky se dokazi pekne dohadovat o tom zadna.. Nastavis si nejaky system a ono si to sedne.. bude to fajn.. My na prvniho cekali 3 roky a holka taky byla hned..

dejvitka
27. bře 2024

@luna03 mam deti planovane, ale jen 14 mesicu od sebe. Taky nam to vyslo hned a byl to obrovsky sok, ale jeste vetsi prisel realne si dovezt domu druhe mimino 😂😂. Mladsi budou za chvili 3 a hele zijem vsichni, manzelstvi vydrzelo a deti jsou bezvadny partaci. Mnohdy to bylo tezky, ale ted je to uplne k nezaplaceni jak jsou věkově blizko sebe. Drzim pesti, at je hlavne vse v poradku 🍀🍀

me_druhe_ja
27. bře 2024

To už bude rozdíl přes dva roky, pohoda. 😀 když měl starší 19m, tak mladší 4m. 😀 Ale u nás to plánovane nebylo.
Přežijes to, zvládneš. Nízký věkový rozdíl je ten "cool a in" , spousta matek má děti pár měsíců po sobě plánovaně a ještě si to chválí. Já to nechápu za mě ideální rozdíl 5-6 let, ale každý podle svého😀

antoinet
27. bře 2024

Já mám první dvě děti přesně rok a půl od sebe, pak ještě po 2 letech třetí 😀
Je to paráda, dnes jim je 6, 8 a 10 a nikdy se nenudí, krásně si vystačí.
Piplat dvě děti je snazší, když mají podobné zájmy, než když chce jedno na písek a druhé do kina 🙂

rnika
28. bře 2024

Byla jsem tehdy ve velkém šoku a obrečela jsem to. Prvorozenému byly 4 mesice 🤣 druhé jsme chtěli, nechali jsme to volně, ale ta rychlost byl šok. Rodila jsem měsíc po prvních narozeninách prvorozeného. Teď už jim bude 11 a 10 a mají dva mladší bráchy 😉😁

petrasipkova1
28. bře 2024

Nee, vůbec, buď ráda, fakt, děti budou mít k sobě blízko. Já mám děti od sebe 2 a třičtvrtě roce a bylo to fajn. Ty 2-3 roky je už bezva rozdíl, se starším se už dá domluvit. Já teď lituju, že jsme nešli hned po druhém do dalších dětí, ale teď už máme děti velké(8,6), tak do miminka už nejdeme, ale kdybych vrátila čas, tak mám další děti hned brzy za sebou.

andelka
28. bře 2024

Když měl starší 22 měsíců, narodil se mladší. Taky jsem předpokládala větší rozestup, ale oba se povedli na první pokus, vždycky to byl šok. První roky byly náročné, budili se na střídačku, režim taky nic moc, ale časem si to sedlo, dneska jsou to pubertaci, 12 a 14 a mají 5 letého brášku. Já teda narozdíl od @petrasipkova1 bych tři děti po sobě nedala ani omylem.

kacka1994
28. bře 2024

@luna03 prvni dve deti mam 2roky od sebe a byla to celkem pohoda 🙂 jako jasne, nekdy ne, ale ten prostredni byl strasny pohodar jako miminko.
Sok byl, kdyz jsem pred rokem mela zpozdeni a neplanovane i pozitivni test 🙈😂 Dalsi miminko je o necele dva roky od prostredniho a ted teprve vim, co je to zahul 😂

dekubo
28. bře 2024

Taky jsem v šoku, mám 2 děti (4 a 2 roky) a chtěli jsme s manželem ještě třeťátko. A teď jsem zjistila čekám dvojčata a budeme mít 4 děti 🤦‍♀️😄😄😄😄😄 starší nebude mít ani 5, když se mimina narodí. Mám strach jak to zvládnu i z toho, že se něco pokazí a nebo budu muset třeba dlouho ležet v nemocnici.

alice345
28. bře 2024

@luna03 a čeho se bojíš? Kombinace dítě a těhotenství nebo toho jak budeš zvládat 2 děti? Já jsem se bála obojího, s prvním těhotenstvím jsme měla celý 6.a 7. měsíc přísný klidový režim, bylo to hrozné. Teď čekám druhé a těhotenství je lepší (ale nechci zakřiknout, ještě 3 měsíce přede mnou). Budu mít děti skoro jako ty 2 a 3/4 roku od sebe, což už je podle mě ok (od těch 2,5 roků věkového rozdílu mi to připadá už fajn). Jinak jsem doteď ještě plně nevstřebala fakt, že za pouhé 3 měsíce budu mít druhé dítě :D Mou velkou nadějí jsou hormony po porodu, že tam ta láska a všechno naskočí (jako to bylo u prvorozené). :D

kristyneckaa27
28. bře 2024

@luna03 mám děti od sebe 16 měsíců,a je to super. U nás teda brzy planovane, ale neměj strach,to půjde 😊

rnika
28. bře 2024

@dekubo Určitě to dáte s přehledem. Dvojčata jsou náročný, ale všechno se dá zvládnout. Hlavně se zbytečně neboj dopředu. Gratuluju ☺️ Já jsem v narození nejmladšího měla starší kluky ve věku 6 a 5 let a 2 roky. Všichni pomáhali a z miminka byli vyplacaní. ( nejstarší syn měl navíc pohybové problémy, má nějaké diagnózy).

marketa11112
28. bře 2024

Mám dvě děti narozené dva a půl roku po sobě. Starší syn je navíc nemocný. A zvládlo se to v pohodě. Dcera zaplula do systému ani jsem nevěděla jak. Horší je to teď, když jsou větší.

luna03
autor
28. bře 2024

@alice345 já ti řeknu přesně čeho se bojím 😂 že už se nikdy ale nikdy nevyspim toho se bojím, protože holka spí od 8m fakt celou noc bez buzení takže zase vstávat 😪😂😂😂

andelka
28. bře 2024

Syn spí v podstatě celou noc ( někdy se vzbudí jednou ,že chce čurat, ale to já taky, když se vzbudím, jdu na WC) od 3 let, kdy jsem ho odstavila ( a za měsíc jsem šla do práce 😁)

martina1317
28. bře 2024

Ja mam od sebe deti 16 mesicu.
A.12/2018 a M.4/2020 … konec tehotenstvi, sestinedeli a vubec prvni rok po porodu MASAKR, ale … zvladla jsem to a pak uz to bylo skvely. Maji spolu uzasny vztah a nakonec si vse krasne sedlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru