Cestování dělohy a pohyby. Jak jste to měly Vy?

renatkaa1996
20. srp 2020

Ahoj holky, jsem 17tt a zatím necítím pohyby. Ani bublinky ani šimrání😞 hrozne se na to tesiim, ale furt nic. Mozna parkrat jsem neco citila, ale bohuzel nevim jestli mimi nebo streva. Jen mi cestuje deloha 😄mám ji hodne dole v podbrisku(takova tvrda boule) , a pak najednou zmizi, a za chvili zase vzdycky to poznam tak, ze citim tlak a je na jinem miste. Tohle se deje ale jen v leze a hlavne rano nebo vecer. Tohle asi jako pohyby moc brat nemuzu, ze? Nebo jak jste to mely vy? Zajima me hlavne ta deloha. Mela jsem strach co to je za bouli😄a dr mi prave rekl, ze je to deloha a je to v poradku. Jsem prvorodicka. Jsem hodne hubena mam 51 kg. 😕

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 a si prvorodicka? Já cítila pohyby pořádně až v 24tt 🙂

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia ano jsem😏 ach jo.. snad to prijde driv.. 😄

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 no tak v 17tt je opravdu brzo. Já v 21tt cítila takové jemne simrani a nebyla jsem si jistá zda to je ono.

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia no jo vzdyt ja vim, me hlavne zajimala ta deloha, jestli se taky nekomu tak pohybovala a proc 😄

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 no jako, že by se děloha pohybovala, to slyším poprvé.

tasimia
20. srp 2020

Nebude to spíše tvrdnutí dělohy, než cestování?

tasimia
20. srp 2020

Nebo me napadly i střeva, jak pracují, přece jen je děloha utlačuje.

michaela1990xx
20. srp 2020

Ja cítila pohyby az po 20.tydnu

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia taky jsem si to myslela, ale dr nic takoveho nerikal, a presne jsem mu to popsala, rekl jen: to je deloha a je to v poradku

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia dr prave rikal, ze je to deloha 🤷‍♀️

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia no ja se o tom taky nic nedocetla 😄to je jen pocit to ,,cestovani”

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@michaela1990xx 😒vydrzim💪

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 koukám, možná ještě někdo napíše, se zase něco nového dozvím 🤗

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia ja myslela, ze tvrdnuti je, kdyz ztvrdne cele bricho, ne, ze ztvrdne jen jakoby boule dole 😄 a hlavne, ze ztvrdne cela deloha, ale prece nemuze byt velka cca jak vetsi vejce 😄 ja jsem z toho jelen 😄je pravda, ze to ztvrdne a pak povoli. Ale taky jsem cetla, ze by to nemelo tvrdnout v klidu, a me se to deje jen kdyz lezim. Hlavne rano a vecer... to je divny 😄

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 mi se to taky dělo když jsem byla v klidu, takže tomu bych zase nevěřila.

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@tasimia ahaaa, ja cekam sve prvni takze v tomto jsem opravdu hloupa 🙈 i kdyz hodne ctu, tak proste nejake veci nepoznam😄

tasimia
20. srp 2020

@renatkaa1996 v klidu, taky máme první a hodně věcí nevím 😂 takže vůbec nejsi hloupá :D

klokanka31
20. srp 2020

@renatkaa1996 Neboj kopance si užiješ ještě dost 😉 Já o té děloze teda neslyšela, ale zase jsem měla jinou zajímavou věc na samém konci těhotenství. Říká se že mimi pak už nemá skoro místo, a tak že ani moc pohyby nejsou. A u mě to bylo hotové tsunami, a několikrát když jsem ležela na zádech, tak mi malá "sjela" na jednu stranu, takže na levé straně boule jak prase, a na pravé nic 😮 bylo mi to divný, ale malá je naprosto v pořádku 😊

anicka123kk
20. srp 2020

Já to měla taky s tím “cestováním” sice jsem se neptala doktora, ale bylo to takové ze jsem měla pocit ze cele to mimi je najednou na levo a druhy den na pravo a tak 😄 pohyby jsem cítila až mnohem později až někdy 23tt

darinka84
20. srp 2020

@renatkaa1996 v prvním těhotenství jsem cítila pohyby v 16.týdnu ,ve druhém už o týden dříve... A začátky jsem měla právě takové boule... Určitě necestuje děloha, ale právě to dítě... Velikostně to odpovídá takové bulce o velikosti vejce, asi větší teda... Mam na mysli okolo toho 16.tydne...

renatkaa1996
autor
20. srp 2020

@darinka84 ano presne, je to vetsi boule nez vejce 😄a to jsem si taky myslela teda, ze to je deloha ale v ni je to mimi. Takze to tak fakt asi je ❤️ Zajimave je, ze kdyz jsem nespala doma ale u mamky, tak vubec nic, ani boule. Proste vecer uplne klidek😄za to kdyz jsem doma s tatinkem tak boule je a premistuje se jako blazen😄

darinka84
20. srp 2020

@renatkaa1996 ja si dle popisu myslím že to je miminko... A ze začátku tím, že je malinké a může být kdekoliv v tom prostoru, tak se ukázalo večer, v klidu když jsem ležela a mluvila na něj... No a pro zajímavost, první dítě reagovalo na tatínka stoprocentně. Toto druhé zase více na mě.

katule1990
20. srp 2020

@renatkaa1996 Boule se mi děje taky. Jen když ležím na zádech a vždycky je vpravo dole (necestuje). Mám pak břicho jako šišku nakřivo 🙈. Už mě taky napadlo, jestli to vlastně není tvrdnutí břicha, ale nevím. Na křivé břicho (bouli napravo) jsem se ptala na gyndě a nic moc mi neřekla, jen asi, že se na tom místě miminu líbí, děloha je podle ní ok. Jsem v 27tt. První pohyby jsem cítila ve 21tt.

amazonkajanik
20. srp 2020

@klokanka31 kdyby jen boule, já mohla kluka posimrat na chodidle,jak mi rval nohu pod žebra. A jak kolikrát lidi v krámu koukali,co předvádí 😂jo a prej jsou před porodem klidnější 😁 ráno predporodni a křivka na monitoru jak seismograf z Etny,když se vzbudí 😂😂😂 za 9h jsme byli zpět

klokanka31
21. srp 2020

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru