Zamyšlení...Proč se nedaří, když je vše v pořádku?

traveller007
19. únor 2024

Ahoj, tak nějak jsem dneska měla trochu zamyšlenou náladu a napadlo mě, proč vlastně může trvat až rok, než pár otěhotní, když je vše v pořádku (prokázaná ovulace, pravidelný cyklus, žádné cysty, průchodné vejcovody, děložní sliznice ok, dobrý spermiogram)? Pokud je pravidelný styk ob den, případně kolem ovulace i denně, jak je sakra možné, že u dvou zdravých lidí to nevyjde, ani když se s jistotou trefí na ovulaci? Pak už si říkám, že když je vše v pořádku a nevyšlo to ty předchozí měsíce, tak proč by tenhle měl být jiný a vyjít to...

petlep
19. únor 2024

Psychika?

merope
19. únor 2024

Byla jsem na přednášce jednoho gynekologa, který to rozebíral, že u lidí jsou snad jenom 3 skutečně "plodné" ovulace do roka. Že mnoho ovulací je takových, že tam třeba není zralé vajíčko, je nějak poškozené a podobně - poškozené příroda prostě zahazuje.

malytlustyhroch
19. únor 2024

@traveller007 statistika? Pokud v zadnem cyklu neni 100% jistota, ze par uspesne pocne (pripadne pocne natolik uspesne, aby se tehotenstvi udrzelo aspon do terminu MS), tak statisticky proste je nejaka pravdepodobnost, ze ani po 12-13 cyklech to nekomu nevyjde, i kdyz je vsechno ok. Jako kdyz 12× hazis kostkou, taky se ti muze stat, ze ti nepadne zadna trojka. I kdyz 100x hazis, nemusi padnout, jen je to uz velmi velmi nepravdepodobne.

lencaa11
19. únor 2024

@traveller007 psychika a taky přesně jednou řečeno v každé ovulaci nemusí bejt vajíčko jeden vajecnik může pracovat min druhý víc ,střídat se je to takova loterie to že ovulace je ještě není záruka že je vše v pořádku z jiného úhlu imunita ,dna spermie atd...

alenka_p
19. únor 2024

@traveller007 protože pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu u zdravého páru je někde kolem 20 % (ještě záleží na věku) - i když se člověk trefí do ovulace, tak otěhotnění je pořád dost složitý proces a ty spermie to cestou k vajíčku rozhodně nemají jednoduché. A pak už je to jednoduchý statistika, jak píše
@malytlustyhroch - do roka většina zdravých párů otěhotní, a zhruba 5 % ani po roce ne...

sigyn
19. únor 2024

Znám takové páry min. dva. Snažily se cca 2 roky. U obou shodně řekli, že se zadařilo, až když to vzdali. Do té doby prostě tak moc chtěli, upnuli se, hledali řešení, počítali cykly, pili kde co, vyšetření v pořádku. Nám se třeba podařilo do týdne, do teď nechápu, jak je to možné.

lamiaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaela666
19. únor 2024

Znám páry, které se snažili x let. Žádné zdravotní problémy nebyly, do umělého jít nechtěli. Vztahy i manželství se postupně rozpadly.
Jaké bylo překvapení když většina z nich s novými partnery počali prakticky hned. Asi se k sobě "nehodili" a proto jim nebylo dopřáno.

brabechanule
19. únor 2024

Můj manžel měl hodně špatne spermio dr nás chtěl hnát na ivf já sem řekla že než ivf to raději nic a smirila jsem se s faktem že už další nebude. A hned ten měsíc se zadarilo

gdpr
19. únor 2024

Raz som čítala článok kde bolo napísané nie s každým môže otehotnieť sú páry ktoré sú zdravé a jednoducho neotehotnejú spolu dokonca poznám aj osobne prípad kedy obaja z predošlých vzťahov majú deti (žena 1, muž 2) žena má 32, muž 36 snažia sa o dieťa už 3-4 roky (co je dlhšie ako ich predošlé vzťahy 😂) a nedarí sa im.

martinka_33
19. únor 2024

@gdpr znám opak, roky se nedařilo, rozešli se a oba maji rodiny v dalsim vztahu.

klokanka31
19. únor 2024

@traveller007 Podle mě to je psychikou...

reparador
19. únor 2024

My máme dvě děti z umělého, snažili jsme se dlouho, ja endometriozu… no a když jsem se těšila, ze uz půjdu do práce a hlavně jsme si začali uzivat chvilky s manželem jsem úplně v šoku zjistila, ze zázraky se dějí- ze cekame třetí 😃

reeeza
19. únor 2024

Když pomonu ještě imunologický faktor, je tu ještě genetika. Pár si nemusí sednout po genetické stránce, pak je úplně jedno, že jsou oba zdraví..

lennus
19. únor 2024

@traveller007 Psychika, pak je někdy něco mezi nebem a zemí, něco nás to učí, není správná doba apod. A taky jsou někdy nekompaktibilní páry - oběma to pak s někým jiným vyjde.
I s věkem klesá plodnost a často se to povede až když se to v hlavě přenastaví jiným směrem, jen to nejde na povel.
Příroda sice ví co dělá, ale je to složité.

leymea
19. únor 2024

Tak to bylo u nas. Oba dva jsme byli v poradku a otehotnela jsem az po roce a ctvrt. U druheho to vyslo hned prvni mesic, coz jsme teda necekali 😂

dendy88
20. únor 2024

@traveller007 my jsme se o první dceru snažili skoro dva roky, byla jsem pod narkózou jestli to tam mám ok . U manžela zjistili že má hodně málo spermií, spoustu jich má jiný tvar a už nevím co ještě ,je to už dlouho,no verdikt doktorů byl že máme minimální šanci na přirozené těhotenství. Dohodli jsme se že si zařídíme hypotéku a půjdeme chvili na to na umělý oplodnění a po druhé splatce hypotéky jsem zjistila že jsem těhotná. U druhé dcery to vyšlo na druhý pokus a u syna dokonce na první ( musím podotknout že u syna mi na tom hodně záleželo, takže psychika tam byla, u druhé dcery mě překvapilo jak to šlo rychle). Doteď nevíme proč to u první dcery nešlo.

reeeza
20. únor 2024

Sex každý den v plodných dnech prý taky není ok. Spermie potřebuje 1, 2 dny dozrát..

martulka88
20. únor 2024

@traveller007 Je to dost o psychice a zároveň o "připravenosti těla". Má ségra se švagrem nemohli otěhotnět rok a to oba zcela zdraví. Já s manželem jsem otěhotněla napoprvé, ikdyž jsem nemocná a beru +-10tablet denně.

barbara235
23. únor 2024

Zdravím, nic si z toho nedělej, určitě se zadaří. Jen je potřeba na to příliš nemyslet a netlačit. S přítelem jsme se snažili skoro tři roky než se nám povedlo otěhotnět. Syn má 8 měsíců a já jsem už pátý měsíc (a to jsme se snažili právě aby se nic takového nestalo) opět v jiném stavu.. Chci tím říct že tělo je neskutečné a může se opravdu zadařit kdykoliv. Důležité je se nestresovat. 🙂

lamiaaa
23. únor 2024

@barbara235 prosím, jestli vám to nevadí, mohu se zeptat, jestli se vám to po těch letech snažení povedlo přirozeně bez lékařských zásahů? My se snažíme přes 2 roky (jednou byl akorát SP, jinak nic), do nějakých lékařských zásahů se mi nechce, ale zase mi po takový době už přijde vnitřně tak nějak nemožné, že by se to někdy povedlo.

barbara235
7. bře 2024

@lamiaaa promiň za pozdní odpověď, odjeli jsme na týden do Chorvatska 🙂 tam jsme si pořádně užili dovolenou. Moře, výborné jídlo, super drinky, a pohoda. A když jsme se vrátili za měsíc se podařilo. To byla jediná změna kterou jsme udělali 🙂

barumrallyebum
7. bře 2024

Podle me zakon schvalnosti. Kdo chce neotehotni a kdo nechce tak otehotni hned..