Vysazení antikoncepce...

17mia17
30. lis 2020

Ahoj, písala som sem pred pár dňami. Teraz sa idem skôr tak posťažovať lebo som z toho na nervy. Viem, že to nie je pekne, ale príde mí to nespravodlivé. Mám známu, ktorá sa lieči z psychickými problemami, nikdy nepracovala a je dosť nezodpovedná. Pred rokom sa jej stalo, že brala HAK do toho antibiotiká a hneď otehotnela. Zostala sama z dieťaťom a dlhmi, ktoré si spravila vlastnou nezodpovednosťou. Áno viem, že psychické problémi sú zlo, ale ona sa ani nesnaží dodržiavať branie tých liekov, tak ako má. Už niekoľkokrát mí vravela že jej z nich nie je dobre, tak ich proste vysadila a potom sa sťažuje, že má depresie a nedokáže sa postarať o dieťa. Väčšinou sa teda stará jej rodina.
Ja som chcela dieťa už niekedy po 20ke. No čakala som kým budem, mať istú prácu, potom lepšie bývanie, potom neboli peniaze a nakoniec sme sa polroka snažili, no ten vzťah sa postupne zhoršoval, už to boli len samé hádky tak sme sa rozišli. Našla som si noveho priateľa a začala som brat HAK. Priateľ najprv vravel, že deti nechce, ale že len zatiaľ a že sa uvidí. Po dvoch rokoch vzťahu za mnou prisiel, že už by som mohla vysadiť HAK, že by chcel miminko. Tak som sa začala tešiť, lebo som všade čítala ako rýchlo ide po HaK otehotnieť a ešte som teda do brala dve plata, čo som mala aby som to mala nejak ukončené. Teraz je to 35deň cyklu a stále nič. Test mí vyšiel negatívny a ja som na nervy z toho, že vlastne ani neviem na čom som. Až teraz som sa dostala ku všetkým tým informáciám ako to môžec rozhodiť cyklus a katastrofickým scenárom. Mám 26 rokov A HAK som brala dva roky.

gbp
30. lis 2020

@17mia17 ja po vysazeni nemela trictvrte roku a i menstruaci 🤷🏼‍♀️ o miminko sme se snazili 3,5 roku 🙈 a zkusila sem vse mozne - byliny, cviceni, diety, doplnky stravy...a povedlo se az kdyz sem rezignovala...HA uz vickrat nechci videt. a ikdyz to neni hezke, taky jsem zavidela kamaradkam a kazde mimco obrecela 🤷🏼‍♀️ nemohla sem si pomoct. tolik za me. radu nemam. jen pochopeni ❤️

17mia17
autor
30. lis 2020

@gbp ďakujem 😊 teraz tu často vidím tento problém no neviem či sa to dá riešiť napríklad vyvolavačkou. S vami to nejak riešili na gynde?

gbp
30. lis 2020

@17mia17 prvni doktor mi rekl, ze se to spravi samo, at pockam, druhy mi rekl, ze az budu chtit ms, napise mi znova HA 🤦🏼‍♀️ ja sem pila kontryhel a pomohlo to za 3 mesice. ale na kazdeho funguje neco jineho. urcite ale nejakou kyselinu listovou. a ja teda za sebe doporucuju inofolic.

17mia17
autor
30. lis 2020

@gbp zatiaľ beriem kyselinu listovu, ale ten kontryhel určité skusim. Ani neviem prečo ho ešte nemám. 😊

jakreb
30. lis 2020

@17mia17 Len 35.den cyklu a ty si z toho nešťastna? HAK nie je zárukou plodnosti.
Btw.my prve (po 7.rokoch HAK-ziadne problémy) -vysadila som v januári a v apríli som otehotnela. Druhé (po 5.rokoch a v 35) vysadila som tiez v januári a v marci som otehotnela dokonca na prvy a jediny pokus.😉

levandule_k
30. lis 2020

Proč jsi brala ještě další dvě plata, když jsi chtěla dítě a tím jsi si oddálila snahu o dítě o další 2 měsíc?

17mia17
autor
30. lis 2020

@levandule_k pretože sme ešte riešili bývanie a chceli sme mať istotu že bude všetko v pohode

levandule_k
30. lis 2020

Tak to jo 🙂 Mně to z tvého příspěvku přišlo, jak kdyby jsi měla pocit, že tu antikoncepci musíš vybrat celou a pak se můžete začít snažit o dítě 🙂 Zkoušíš nějaké bylinky, cvičení, měníš stravu nebo řešíš i nějaké výživové doplňky pro partnera?

17mia17
autor
30. lis 2020

@levandule_k mám kyselinu listovu a dneška som zohnala ten kontryhelovy čaj.

jakreb
30. lis 2020

@17mia17 Prečo to tak hrotis?

17mia17
autor
30. lis 2020

@jakreb pretože to nie je prvý krát čo sa snažil o dieťa a mala som problémy zo štítnou pred tým.

michaela666
30. lis 2020

Brala jsem antikoncepci cca 8 let a po vysazení trvalo víc jak 2 roky než se moje tělo vzpamatovalo. Nejdřív menstruace vůbec žádná, pak dvakrát do měsíce. Když se to trochu srovnalo začali jsme se snažit o miminko. Já pořád ve stresu, co když jsem si tělo potento chemií a že rozhodně už nikdy HA brát nebudu...
Co si myslím, že mi pomohlo tělo nastartovat nejlíp byly čistící bylinné kapky od Grešíka, kyselina listová a čaj z kontryhele. Bylinky jsou na běh na dlouhou trať, tak zkus být trpělivá. Nezoufat, když to hned příští měsíc nevyjde.
Trochu si to pojistit i nějakým doplňkem stravy pro partnera určitě neuškodí.

jakreb
30. lis 2020

@17mia17 No u nas ako som písala. A nikdy som nic nebrala.

michaelka91
30. lis 2020

Po vysazení HA jsem asi 10 měsíců neměla menstruaci. Od gynekologa, který mě strašil bůhví čím a znal jen vyvolávací injekce a hormonální léčby, které vše opět schovají jsem se dala na homeopatii a bylinky. Po dvou měsících užívání bylin mi tělo naskočilo, ale než se mi MS srovnala, tak to trvalo asi další rok. Byt tebou neřeším lidi okolo a jejich život, ale sebe. Asi bych se nehroutila, že hned první měsíc nic. Ona hodně dělá psychika, až bude ten správný čas, tak mimčo příjde samo.

levandule_k
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
30. lis 2020

@17mia17 ja brala ha 8let v kuse bez ms, po vysazení mi naskočil cyklus jako hodinky, dlouhý jako před nasazením. Tehotna jsem byla 3.cyklus od vysazení, s tim ze první cyklus jsem nechala být.. ale těhotenství nevyšlo. Spravedlnost v tom fakt nehledej. Rekla bych ze to hrotis, si mladá a silis po prvním cyklu

veroniqess
30. lis 2020

Brala jsem cca 15 let, vysadila jsem, řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh, otěhotněla jsem okamžitě (první, nebo druhý nechráněný styk). Syn už spinká v postýlce. Takže neboj! To, že si brala HA neznamená, že to nepůjde.

levandule_k
30. lis 2020

@17mia17 Kontryhelový čaj se pije od začátku cyklu do ovulace, pokud ji neznáš urči si ji orientačně dle kalendáře, i když tak se ovu samozřejmě nedá zjistit pro nejlepší dny pro milování. Jde o to, aby jsi nepila kontryhelový čaj 3 měsíce vkuse, to by ti rozházelo hormony

macinka1989
30. lis 2020

@17mia17 nevím, jestli Tě to povzbudí, ale u nás to bylo takhle: 10 let jsem brala HA, v srpnu jsme se s partnerem domluvili, že vysadím, ať se pročistí organismus, nakoupili jsme spoustu kondomů...po vysazeni jsem to dostala, v říjnu taky, pak přítel odjel na týden na služebku a jak jsme se po návratu na sebe těšili (a byl půst), tak jsme ochranu nepoužili (prý tak dlouho jsi to brala, jsi ještě plná hormonů) a v listopadu už MS nepřišla...až po té jsme zjistili, že po HA to první 3-4 měsíce může jít rychleji a podle “klasického počítání cyklu”, jsme se i nevědomky trefili do ovulace. Tím chci říct, i podle předchozích komentářů, že každá jsme jiná, každé tělo funguje jinak, jinak reaguje na HA, ap....a to, že teď to nešlo, neznamená, že příští měsíc to bude stejně...A klasický klišé: milujte se proto, že po sobě toužíte a chcete si užít jeden druhého...

michaela1990xx
30. lis 2020

Ja brala antikoncepci 15 let, často i pul roku vkuse a otěhotněla sem hned měsíc po vysazení. Jinak kamarádka, co ae snaži 2 roky, se se mnou kvůli tomu nebavi..

macinka1989
30. lis 2020

@michaela1990xx mám kamarádku, která doufá, že po vysazeni to bude mít taky tak rychlý...mám trochu strach, abychom taky tak nedopadly 🙈

michaela1990xx
30. lis 2020

@macinka1989 a to sme se ani nejak extra nesnažili, na Silvestra jsem pila, nebo by me nenapadlo, ze měsíc po vysazení antikoncepce otěhotněním, no a ted na me akorat lezi 3 měsíční chlapeček 😊

macinka1989
30. lis 2020

@michaela1990xx náš už má teda 2,5 roku, ale u nás to bylo podobně (psala jsem těsně na Tvým příspěvkem)

17mia17
autor
1. pro 2020

@michaela1990xx tak to mi už zas príde divné aby sa nebavila kvoli takej veci

17mia17
autor
1. pro 2020

@jakreb ale máte pravdu že by som ešte nemala robiť paniku, no znepokojuje má že neviem na čom som. Ešte môžem zistiť, že som tehotná, a tiež nemusím byť, a dostanem to ktoviekedy. Len mám strach, že mi tak skoro nenabehne ovulácia.

17mia17
autor
1. pro 2020

Ďakujem za odpovede. Vidim, že je to dosť individuálne a každá žena to má inak. Tak mi asi nezostava nič iné len čakať.

terezkajahudka
1. pro 2020

@17mia17 to chce čas. Také doufám že se nám to brzy povede. Ale ber to tak jsme mladé a zatím máme dost času i když i já bych si to přála co nejdříve stres ti v tom moc nepomůže . Spíš naopak. Takže se snaž být co nejvíce v klidu. Ani nevíš jak moc tě chápu. Já jsem vysadila v dubnu a každý měsíc jsem doufala že to vyjde. Díky bohu menstruace chodí někdy po 35 dnech jindy po 25. Pak si zas jistá ani nejsem zda to vůbec menstruace je protože to je tak slabé ale za to dlouhé. Za vytaminy a doplňky jsem od té doby dala přes 2 tis a můžu ti říct nic co by mi pomohlo. Takže my tomu teď necháme volný průběh s obyčejnou kys. Listovou a čas ukáže 🙂

17mia17
autor
1. pro 2020

@terezkajahudka a neskusili ste ovulačne testy?

zelenaesmolda
1. pro 2020

@17mia17
dej tomu cas,malokdo otehotni hned

terezkajahudka
1. pro 2020

@17mia17 párkrát ano ale ani jednou nebyl pozitivní spíš měřím bazální teplotu 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru