Více mužských hormonů. Měla některá z vás?

junykessy
6. zář 2021

Ahojky, holciny. Je mi 35let a porad mam nepravidelnou menstruaci. Pred xlety to gynekolog resil antikoncepci.Protoze jsem mela více muzskych hormonu. Tu jsem vysadila kvuli mimi. Zadarilo se pred 3lety, ale potrat 8tt.Letos znovu, ale bohužel to skončilo v 17tt. Takze to beru jako opravdu náhodu. Menstruaci mam jednou za dva nebo tri mesice. Takze nedokazu sledovat ovulaci. Ve stredu jdu k novemu gyndari, tak se ho zkusim na to optat. Cetla jsem o mate peprne, ktera snizuje testosteron a napomaha pravidelné menstruaci a ovulaci. Chci se vas zeptat, jestli to mela taky nektera z Vas. Dekuji

klokanka31
6. zář 2021

@junykessy Já taky měla ms jen občas (ale nevím příčinu). Doktorka mi dávala na srovnání cyklu duphaston a na ovulaci clostík.

uzivatelkapetra
6. zář 2021

Ahoj, vygoogli si PCOS, je to častá choroba a trápí hodně žen, mě nevyjímaje 🙂

junykessy
autor
6. zář 2021

@uzivatelkapetra ja uz totiz nevim co a jak. Loni jsme byli na vysetreni v sanatoriu, pritel abnormalni pocet spermii a ja vytvarim protilatky. Ale i tak jsem otehotnela, akorat porad cekam na vysledky co se stalo. Ted je to zacatek 8tydne oo revizi a ms nikde. Poboliva me v podbrisku, dokonce jsem si nahmatala ovalek na levem vajecniku. Nic me neboli... Tak jsem si vzpomnela, ze drive me gyndar lecil tohle jen antikoncepci, ale jakmile ji neberu tak ms je pro me zazrak😂

junykessy
autor
6. zář 2021

@klokanka31 dekuji, ve stredu jdu k novemu dr. K tomu predchozimu jsem ztratila duveru. Tak vse co me napadne, na, toho noveho vychrlim. Chudak, uz ted je mi ho lito😉. Roky leti a mimi opravdu chci, ale prozatim vyzkouset vse, nez by doslo na umele

ivya
6. zář 2021

Mě to doktor tvrdil taky, ovšem bez jakéhokoli testu 🤷‍♀️

Než jsem v 15 letech začala brát HA, měla jsem cyklus pravidelný. Po 10 letech jsem vysadila a celý půlrok neměla MS ani jednou, za to se mi dělaly cysty a akné. Doktor řekl, že je to právě zvýšeným testosteronem.

Dítě jsem tehdy neplánovala, tak jsem si nechala zase napsat HA.

Na jaře jsem po několika letech zase vysadila, jedna MS proběhla normálně a pak jen špinění. Přečetla jsem si něco o PCOS a začala brát vitamíny s inositolem (pomáhá při PCOS a prý se bráním HA vyčerpává). Za zkoušku nic nedám, že jo 😉

O pár dní později jsem měla poprvé ovulaci a od té doby mám i docela pravidelný cyklus 😉 Jinak doporučuji k tomu měřit bazální teplotu.

junykessy
autor
6. zář 2021

@ivya ja zobu kys. listovou, zelezo a piju kontryhelovy caj. Ale nasla jsem doma fertipronu, kterou mi drive napsal doktor. Obsahuje vitaminy B a inositol. Tak to zacinam taky pit, uprimne HA bych nechtela. Proto su zvedava, co mi novy doktor rekne. Pac mi dva predchozi gynekolove za nic nestali.

klokanka31
6. zář 2021

@junykessy Já tě chápu. Já umělé taky nechtěla 🙂