Utrogestan, je lepší ho zavádět nebo orálně?

makayka
23. dub 2015

utrogestan je lepší ho zavádět nebo orálně? A jaké máte dávkování. Díky moc za odpověď 🙂 jsem z toho zmatená momentálně s snažíme otěhotnět. 😉

jitule1989
23. dub 2015

@makayka ja beru po ivf, zavadim 3 rano a 3 vecer.. tvuj dr by ti mel rict jak ho uzivat

andyandyandy
23. dub 2015

taky se snažíme otěhotnět, beru 16.- 25. DC a zavádím 1-0-1

linee
23. dub 2015

@makayka zkus se podivat do fora, toto téma je tady uz několikrát. Ale souhlasim, ze o spravnem davkovani te mel poucit lekar. Klidne mu zavolej a zeptej se. Zavadet muzes na oba zpusoby. Oralne to nesnasi kazda, ale doporucuje se, pokud napr. krvacis.

cepanka
23. dub 2015

je jedno zda zavádíš či polykáš...spousta žen má problém, když ho polkne - motání hlavy, závratě.čím vyšší dávkování, tím je to horší..vlastní zkušenost...
A také z vlastní zkušenosti, pokud máš sliznici dle dr. ok, není třeba ho brát...Utroš je na případné udržení = zvětšení sliznice..Když to vše zhodnotím, před otěhu jsem ho brala úplně zbytečně.. a dávkování při snažení (pokud ho brát musíš), tak stačí 1-0-1...Zvýšená dávka až při nějakém problému při tehu.

kvakuska
23. dub 2015

@makayka proč jsi zmatená, copak ti tvůj doktor nevysvětlil, proč ti ho předepisuje a jak a kolik ho máš brát? ... pokud ne, tak mu zavolej a zeptej se ho ... Utrogestan je možné užívat na několik způsobů, tady ti těžko někdo poradí, je tvůj lékař ví, proč ti ho předepsal 😠

vojackovaverca
23. dub 2015

já brala a beru při krvácení v těhotenství - z počátku jsem 3x denně zaváděla a teď již jen 2x denně ..... když jsem měla 3x tak jsem furt spala a měla jsem závratě, teď už je to docela ok. Upřímně mně doktor také neřekl jak ho užívat (jestli orálně nebo zavádět) pouze mi řekl kolikrát denně, v lékárně mi poradili, že v prvním trimestru tento lék pouze zavádět. Jelikož jsem ho musela začít užívat hned a doktor již nebyl v ordinaci, když jsem léky kupovala. Tak jsem mu volala až v době kdy tam byl (o 3 dny později) a naštěstí mi v lékárně poradili dobře. Takže raději se poraď s odborníky, než tady s námi ;)

makayka
autor
26. dub 2015

@kvakuska Ano já dávkování vím, ale spíš mě zajímá jak to mají ostatní a hlavně jestli je jedno pokud ho zavádíš nebo ho polkneš. A jestli se někomu podařilo přes to otěhotnět?

makayka
autor
26. dub 2015

@jitule1989 Jo to on mi napsal spíš jsem nevěděla jestli to výjde na stejno když ho zavedu.

tsambika1
26. dub 2015

Zavádění je lepší, alespoň mně to tak říkala doktorka, má lepší účinnost, Ráno a večer jsem zaváděla, v poledne polykala.

werunqa
26. dub 2015

Já měla Utroš při druhém dítku na udržení těhotenství a zaváděla jsem 3x denně spodem.Gynekolog říkal,že je to lepší než orálně.Ale měla jsem po něm šílené nevolnosti až do konce 3.měsíce, kdy jsem ho mohla přestat užívat..

makayka
autor
27. dub 2015

No já jsem zvědavá jestli se mi přes to, povede otěhotnět. Mám už takovej pocit, že jsem asi vadná. Bývalý s kterým jsem byla 9 let už čeká dítě a já pořád nic 😒 😒

jasminecek
27. dub 2015

Polykala jsem 17.-25. den, paradoxně jsem otěhotněla měsíc po jeho vysazení a nasazení kontryhelového čaje 😎

makayka
autor
7. kvě 2015

No, tak já to pro změnu nedostala vůbec... pochybuju, že jsem těhotná. Sice mě prsa bolí ale i podbřišek takže myslím že to už dostanu. 😠

cepanka
8. kvě 2015

@makayka MS muzes dostat az do 3 dnu od vysazeni..hlavne tehu priznaky jsou stejne jako na MS

makayka
autor
8. kvě 2015

Holky tak jsem těhotná 🙂